Ziedotāja Biruta Heistere dāvina 60 stipendiātiem iespēju apmeklēt baleta izrādi “Pērs Gints”

 Birutas Heisteres sarīkojums Latvijas Nacionālajā operas un baleta namā

Biruta Heistere ir ilggadēja Vītolu fonda atbalstītāja, kura stipendiātiem ir sniegusi ne tikai materiālu atbalstu, bet arī bezgala daudz sirsnības un mīlestības. 8. februārī viņa iepriecināja 60 fonda stipendiātus, dāvinot biļetes uz baletu “Pērs Gints” Latvijas Nacionālajā operas un baleta namā.

Saka, ka mūzika ienes cilvēka dvēselē plašumu, garā – spēku un sirdī – maigumu un siltumu, prātā – gaismu un brīvību. Tieši tāda ir Birutas kundze, kurai pašai dziedāšana un mūzika visu mūžu bijušas īpaši tuvas, tāpēc iespēju izbaudīt šīs mākslas valdzinājumu viņa dāvina stipendiātiem, no kuriem daudzi Operas namā bija pirmo reizi. Uz tikšanos no Anglijas kopā ar ziedotāju Biruti Heisteri ieradās meita Lia, kurai bija iespēja iepazīties ar Latvijas talantīgajiem jauniešiem. Sarīkojums norisinājās Latvijas Nacionālā opera un balets nama kafejnīcā “Cafe opera”.

Birutas Heisteres sadarbība ar Vītolu fondu aizsākās 2005. gadā. Viņa  stipendijas dibināja sāpju brīdi, kad mūžības ceļos aizgāja viņas dzīvesbiedrs Daumants. Ar Daumanta un Birutas Heisteru stipendijām šobrīd studē viens jaunietis, bet izskoloti jau deviņi.

Šis skaistais vakars operā patiesībā ir stāsts par sapņiem - par stipendiātu sapni attaisnot ziedotājas dāvāto uzticību un par Birutas kundzes sapni būt tuvu mūzikai un saviem jauniešiem. Stipendiāte Linda Miķelsone raksta: “Manuprāt, nav labāka veida, kā atjaunot enerģijas rezerves, kas nosalušas vai nogrimušas darbos, par krāšņa un emocijām bagāta baleta apmeklējumu! No mirkļa, kad tiek pacelts priekškars, līdz pat gaismu iedegšanai mēs esam pavisam citā pasaulē. Pasaulē, kurā ir liela un nesavtīga mīlestība, sevis meklējumi un pats galvenais - tiek sniegta atbilde uz jautājumu "kā man būt?". Reizēm nudien ir nepieciešams kādu palaist pasaulē, lai gaidītu mājās, un arī atcerēties, ka var būt tā, ka karaļi mēs varam būt tikai starp trakajiem. Katru reizi, kad šķiet, ka pasaulē ir par maz patiesu cilvēku, par maz mīlestības un par maz gaismas, der atcerēties, ka mūs, studentus, neviens tā nemīl kā Vītolu fonds un mūsu ziedotāji! Atliek vien šobrīd ļaut mīlēt sevi, lai reiz tāpat savu siltumu varētu dāvāt kādam citam! “ Paldies ziedotājai Birutai Heisteres kundzei!

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums