Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda stipendiju pasniegšana 4.11.2015


Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda valde ar stipendiātēm

2015. gada 4. novembrī Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda valde Latvijas Universitātes Dabaszinātņu mājā, Torņakalnā, Ģeogrāfijas fakultātes telpās mecenāta docenta Jāņa Rutka vārdā nosauktā auditorijā pasniedza 2015./16. mācību gada Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda stipendijas 3 fakultātes studentēm - ģeoloģijas maģistratūras studentei Kristīnei Dūdiņai un vides zinātnes maģistratūras studentēm Rūtai Ozolai un Sabīnei Bunerei.  Stipendijas apmērs – 1850 EUR akadēmiskajā gadā.

Rutku fonda valde: Priekšsēdis Māris Slokenbergs un kasiere Vija Kalnins Skogum iecelti no Zviedrijas Latviešu apvienības (ZLA) un strādā valdē jau no paša sākuma 1987.g. Valdes locekļi Jānis Alsiņš un Viesturs Dinvietis iecelti no Latviešu Akadēmiskās organizācijas Zviedrijā (LAOZ).

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultātes docents Jānis Rutks mira Stokholmā, Zviedrijā 1986. gada 9. oktobrī. Viņam nebija mantinieku, bet liecinieku klātbūtnē, pirms nāves tika apliecināts šāds testaments: “Es, Jānis Rutks, vēlos, lai no manas atstātās mantības nodibina fondu latviešu skolnieku un studentu atbalstam, kas kaut ko strādā tautiskā darbā”.

Jāņa Rutka apstiprinātais testaments tika ievērots un 1987. gadā tika nodibināts Elfrīdas un Jāņa Rutku piemiņas fonds. Rutku atstātās mantības vērtība tai brīdī tika aplēsta uz 1 miljonu Zviedrijas kronu.

Pagājuši Elfrīdas un Jāņa Rutka fonda 28 darbības gadi. Pateicoties fonda kasieres Vijas Kalniņas Skogum un viņas padomdevēju saprātīgiem noguldījumiem, šodien fonda pamatlīdzekļi joprojām ir 1,5 miljoni Zviedrijas kronu, kaut gan fonda darbības gados ir sniegts atbalsts 2,5 milj. Zviedru kronu vērtībā - LU ĢZZF studentiem, Minsteres Latviešu skolas skolēniem, Latviešu jauniešu nometnēm un kursiem visā pasaulē, Eiropas Vasaras skolai, stipendijām jauniešiem no Latvijas, 3x3 kustībai un daudziem citiem labdarības mērķiem.

Paldies Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda valdei un īpaši fonda priekšsēdim Mārim Slokenbergam par ziedojumu!

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums