ERGO izsludina pieteikšanos stipendijām 2015./2016.m.g.


ERGO valde ar stipendiātiem

Topošie un esošie augstskolu un profesionālo izglītības iestāžu studenti līdz 1. martam aicināti pieteikties studiju stipendijām, ko apdrošināšanas sabiedrība ERGO piešķir bez vecāku gādības palikušiem jauniešiem. Ik gadu ERGO stipendiātu pulkam pievienojas vidēji 4 – 6 mērķtiecīgi jaunieši.

Jau 14 gadus apdrošināšanas sabiedrība ERGO jauniešiem piešķir studiju stipendijas, visu studiju laiku nodrošinot ar 150 eiro atbalstu katru mēnesi. Šo gadu laikā ERGO atbalstījusi jau 65 jauniešus. No tiem 14 joprojām saņem stipendiju, bet tie, kas jau veiksmīgi absolvējuši kādu no Latvijas augstskolām vai profesionālās izglītības iestādēm, sekmīgi darbojas tādās nozarēs kā arhitektūra, medicīna, sociālās zinātnes, biznesa vadība, datorzinātnes u.c.

ERGO stipendiāti nāk no dažādiem Latvijas reģioniem un bieži vien izvēlas mācīties ne vien Rīgā, bet arī Daugavpilī, Valmierā, Jelgavā, kā arī Ventspilī. Viņus vieno vēlme mācīties, pilnveidoties un sasniegt iecerētos mērķus, tāpēc stipendija ir būtisks atbalsts. Īpaši jauniešiem, kas nāk no tālākiem lauku pagastiem un kam jārēķinās arī ar papildu izdevumiem dzīves vietas nodrošināšanai, ikdienas tēriņiem un mācību materiāliem.

Katru gadu ERGO stipendijas pasniegšanas laikā iepazīstam arvien jaunus, mērķtiecīgus jauniešus ar apzinīgu attieksmi pret dzīvi, kas, neskatoties uz grūtībām, nepadodas un cītīgi virzās uz iecerēto. Šos jauniešus var apbrīnot, jo viņiem izdevies saglabāt stipru gribu un patiesu sirdssiltumu. Viņiem nav tēva stiprā pleca vai mātes silto mierinājuma vārdu grūtos brīžos. Tomēr viņi ir motivēti nenolaist rokas un pastāvīgi sevi attīstīt. ERGO stipendiāti nav dzīves lutekļi, tomēr viņi paši uzņemas rūpes par savu nākotni, bet tas, ko mēs varam darīt – viņus atbalstīt, sniedzot palīdzīgu roku, „pieaugušās” dzīves gaitas uzsākot,” stāsta Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijas valstīs.

ERGO stipendijas studentiem piešķir sadarbībā ar nodibinājumu „Vītolu fonds”, lai atbalstītu bāreņus, kas uzauguši bez kāda no vecākiem un kuriem stipendija ir labs atbalsts. Uz to var pretendēt gan topošie studenti, gan pirmo un vecāko kursu studenti jebkurā studiju programmā. Vidējai atzīmei jābūt 7,5 balles vai mācību olimpiādēs sasniegtiem panākumiem. Stipendijai var pieteikties, ja jaunietis ir no maznodrošinātas ģimenes vai bārenis vai ja viņu audzina viens no vecākiem, kā arī, ja viņš ir no daudzbērnu ģimenes. Par priekšrocību tiek uzskatīts tas, ka stipendijas pretendents aktīvi iesaistījies sabiedriskos procesos skolā vai ārpus tās.

Par pieteikšanās kārtību lasiet šeit.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums