Asjas un Berndta Everts testamentārā novēlējuma pārvaldītāja Jura Liepiņa sarīkojums stipendiātiem.

 Advokāts Juris Liepiņš kopā ar 2017./2018. gada stipendiātiem. 

Vītolu fonds ap sevi allaž ir pulcējis cilvēkus, kas rod bezgalīgu prieku, darot laimīgus citus. Tādu prieka apveltītu cilvēku fondā laimējās sastapt rudens atvasarā, kad norimstot vējiem un lietus gāzēm, fonda stipendiāti sirdī juta satikšanās prieku. Zelta rudenī Asjas un Berndta Everts testamenta izpildītājs Juris Liepiņš ieradās no tālās Austrālijas, lai rīkotu svētku pusdienas 75 stipendiātiem no visiem Latvijas novadiem.

2013. gadā fondu sasniedza ziņa par Asjas Everts testamentāro novēlējumu Latvijas jauniešu izglītībai - 1 000 000 Austrālijas dolāru liels ziedojums, kas dod iespēju talantīgiem Latvijas jauniešiem iegūt augstāko izglītību.  Par dāvātājas vēlējuma īstenošanu rūpējas advokāts Juris Liepiņš, kurš ar lielu interesi izlasa stipendiātu vēstules un seko līdzi viņu sekmēm. Stipendija šo gadu laikā ir bijusi atbalsts 132 jauniešiem, kuri uzsākuši studijas izvēlētajās augstskolās.

22. septembrī viesnīcas Albert Hotel viesmīlīgajās restorāna telpās notika Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendijas saņēmēju tikšanās ar advokātu Juri Liepiņu. Tikšanās laikā stipendiāti stāstīja par dzimtajiem novadiem un studiju gaitām, bet ar muzikālu un aizkustinošu priekšnesumu uzstājās koklētāja Ilze Cepurniece. Dāvātos stipendiātu ziedus Juris Liepiņš pēc tikšanās devās nolikt pie Brīvības pieminekļa, tā godinot ziedotāju piemiņu un atdodot godu tēvzemei, jo „tikai Latvijā tā dziesmu svinēt, un tikai Latvijā tā uzziedēt. Tu aizej pasaulē viss dziesmās tīts, kā tēva mātes siltā seģenē.”/Vitauts Nenišķis/

Pēc tikšanās stipendiāte Melisa Kaškura pateicības vēstulē rakstīja: “Cik labi ir visā šajā dzīves skrējienā apstāties, pacelt acis uz augšu un joprojām spēt saskatīt zvaigznes! Tikšanās ar Juri Liepiņa kungu bija viena no spožākajām zvaigznēm šogad. Jaunieši var paveikt lielas lietas tad, ja jūtas pārliecināti un droši par sevi un savu nākotni. Šajā dienā mēs visi jutāmies ieraudzīti, novērtēti un ļoti pateicīgi ziedotājiem Asjai un Berndtam Everts, kaut arī viņu vairs nav starp mums, par nesavtīgu mīlestību un atbalstu.”

Asjas un Berndta Everts stāsts aizsākās jau sen, bet tas turpina dzīvot to stipendiātu sirdīs, kuri patiesi tic, ka bez šī atbalsta nebūtu iespējams likt savas dzīves galveno pamatu - iegūt labu izglītību. “Maz tādu, kas klausīsies tavu stāstu. Daudz tādu, kas tikai paskries garām. Maz tādu, kas no sirds centīsies. Daudz tādu, kas iesākto pametīs. To visu var labot! Bet tikai tad, ja katrs sāksim sapnim ticēt, katrs savu sapni redzēt,” šādus vārdus stipendiāti sūtīja tur, tālumā, aiz debesīm, saviem sargeņģeļiem Asjai un Berndtam Evertiem.

Paldies advokātam Jurim Liepiņam par organizēto tikšanos ar stipendiātiem un neatlaidīgo darbu stipendiju pārvaldīšanā! 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums