Grāmatas „Latvijas klusie varoņi” atklāšanas sarīkojums

,,Kluso varoņu fonda” dibinātāju Eduarda Andersa un Pētera Bolšaitis vadībā ir īstenoti vairāki projekti -  uzcelts Žaņa Lipkes memoriāls un izdota Džona Haidena grāmata ,,Pauls Šīmanis”, kura šogad guva panākumus grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele”, kategorijā "Dokumentālie izdevumi". 2017. gada 6. aprīlī atklāšanu piedzīvoja vēl viens fonda garadarbs - grāmata „Latvijas klusie varoņi”,  kuras autori Pēteris Bolšaitis, Agnese Lūse un Anna Žīgure apkopojuši dažādu cilvēku stāstus par notikumiem Latvijā 20. gadsimta 40. gados. Katrā no grāmatas nodaļām ir savs stāsts un varonis, kuri nebaidīdamies zaudēt savu dzīvību, centās glābt citus no represijām vai nāves. Publicists Franks Gordons par grāmatu saka: “Lasot grāmatu, paveras skats uz Latvijas likteņgaitām divu okupācijas varu spīlēs. Eduards Anderss un Kārlis Avots: abi šie dzīvesstāsti vien ir himna cilvēcībai. Žanis Fonzovs un Marcella Liekna – varavīksne pāri jūrai.. Šī grāmata manuprāt, ir vērtīga artava Latvijas simtgadei.”

“Nelokāmi un nesatricināmi visos laikos un apstākļos pastāvēt par cilvēcību” – tāda ir “Kluso varoņu fonda” dibinātāju pārliecība. 2016. gadā saņemot anonīmu ziedojumu, sadarbībā ar Vītolu fondu tika dibināta Liepājas ebreju biedrības stipendija jaunietim ar īpašām vajadzībām. Šogad “Kluso varoņu fonds” izlēmis dibināt jaunu stipendiju topošajiem vēsturniekiem, kuri padziļināti pētīs savas dzimtenes pagātnes notikumus.

Paldies “Kluso varoņu fonda” dibinātājiem Pēterim Bolšaitis, Eduardam Andersam un Latvijas Brīvības fondam par ieguldīto darbu,  dibinot stipendijas!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums