Noslēgusies pieteikšanās uz Vītolu fonda administrētajām stipendijām


Saule rotājas pār mežiem, laukiem, un pilsētām – pavasari vēstoša, tik ļoti spoža. Un vizbulītes visos kalnos un gravās zilām un cerību pilnām acīm veras, ka brīnumam nenoticēt nemaz nav iespējams. Ar pavasara vēstnešiem ir noslēgusies pieteikšanās uz 2020./2021. mācību gada stipendijām.

Šogad esam saņēmuši 465 pieteikumus no visiem Latvijas novadu 12. klašu absolventiem. Neraugoties uz apgrūtinātiem dzīves materiālajiem apstākļiem, jauniešiem ir izcilas zināšanas. Lielai daļai kandidātu vidējā atzīme ir virs deviņām ballēm, izcīnītas godalgotas vietas starpnovadu, valsts un pasaules olimpiādēs. Fondā pēc palīdzības šogad ir vērsušies 22 bāreņi un 168 kanditāti, kurus audzina tikai viens no vecākiem.

Lai arī Latvijā ziņo, ka sociālā situācija uzlabojas, kandidātu stāsti ļauj ielūkoties realitātes skarbumā – vairumā gadījumos ir jārīkojas nekavējoties un palīdzība jāsniedz jau pirms vidusskolas absolvēšanas. Kāda kandidāte pieteikumā raksta: “Kad biju 5. klasē, vecākiem atņēma aizgādniecības tiesības un es nokļuvu SOS Bērnu ciematā. Kad mamma vairs nelietoja alkoholu, es atgriezos dzīvot pie viņas. Tomēr 8. klasē mamma atsāka lietot un nomira. Es paliku dzīvot kopā ar vecmammu, ar kuru attiecības ir saspīlētas viņas alkohola atkarības dēļ. Lai spētu izdzīvot, es sāku strādāt, bet tādēļ nevaru iegūt maznodrošināto statusu. Mana vidējā atzīme ir 9 balles un interesē enerģētika un alternatīvo dabas resursu izpēte. Stipendija būtu liels atbalsts, lai varētu studēt savā izvēlētajā studiju programmā.”

3. aprīlī padomes sēdē tika pieņemts lēmums, ka stipendija nepieciešama 336 jauniešiem, bet 129 pieteikumi ir noraidīti. Lai 2020./2021. mācību gadā fonds varētu palīdzēt jauniešiem uzsākt studijas un esošajiem stipendiātiem pagarināt stipendiju līgumus, provizoriski ir nepieciešamas 650 stipendijas.

Šogad ir skaidrs, ka daudziem dzīve pēc pandēmijas mainīsies. Tādos brīžos sabiedrības organizāciju darbs kļūst ļoti svarīgs un nepieciešams. Ziedotājs Arnis Apsītis ir teicis: "Sliktā ziņa ir tā, ka visiem palīdzēt mēs nevaram, lai kā to vēlētos. Taču labā ziņa ir tā, ka katrs no mums var palīdzēt kādam, kam šis atbalsts ir vajadzīgs. Un kopā mēs varam palīdzēt daudziem. Jo vairāk mūsu ir, jo lielākam skaitam jauniešu mēs varam palīdzēt."

Lai mums visiem pietiek veselības, spēka un izturības, lai izdodas saglabāt dzīvesprieku, ticību, cerību labajam! Tikai kopā ar jums mēs varēsim palīdzēt jauniešiem iegūt izglītību.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums