Latvijas pretvēža zāļu ražotājs holdings “Rigvir” dibina stipendiju


Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe un Rigivir valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš

Starptautiskajā Viroterapijas Centrā Latvijas pretvēža zāļu ražotājs holdings “Rigvir” un labdarības organizācija “Vītolu fonds” parakstīja līgumu par stipendiju piešķiršanu centīgiem, talantīgiem un maznodrošinātiem Latgales novada vidusskolēniem. Šoreiz tika izvēlēta Rēzeknes novada Dricānu vidusskola, kurā ikmēneša stipendijas 75 eiro apmērā saņems devītās un desmitās klases vidusskolnieki. Rigvir valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš uzsver: “ Šis ir ilgtermiņa projekts, jo nabadzība lauku reģionos ir ļoti aktuāla problēma. Daudzi Latvijas jaunieši trūkuma dēļ nespēj mācīties un iegūt kvalitatīvu izglītību, tomēr palīdzot viņiem pārvarēt dzīves grūtības, ar savu darbu un centību jaunieši var sasniegt daudz. Arī mana vecāmāte Aina Muceniece, kara un pēckara gados mācījās un strādāja ļoti grūtos apstākļos, tomēr par spīti tam, vēlāk kļuva par ārsti un zinātnieci, kura atklāja vēža zāles Rigvir. Esmu priecīgs, ka šodien, tieši pateicoties Rigvir panākumiem, varam palīdzēt talantīgiem un centīgiem skolniekiem, iespējams nākošajiem izciliem zinātniekiem.
“Vītolu fonda” valdes priekšsēdētāja Vita Diķe ir pateicīga uzņēmums Rigvir par sadarbību un cer, šim jaunajam projektam – stipendijas vidusskolēniem, būs sekotāji. Vītolu fonda aicina bijušo skolu absolventus atbalstīt savas dzimtās skolas talantīgos skolēnus, lai viņi varētu iegūt labu izglītību un gūt panākumus dzīvē”. 

Rigvir holdings apvieno uzņēmumu grupu, kuras galvenā darbība ir vērsta uz Latvijā izstrādāto unikālo vēža zāļu – Rigvir ražošanu un attīstību pasaules tirgos.
Kā zināms, šobrīd pasaulē ir reģistrēts tikai viens dzīvs, ģenētiski nemodificēts vīruss, kas pārstāv onkolītiskās viroterapijas nozari – medikaments Rigvir. Onkolītiskā viroterapija ir vēža ārstēšana, kurā tiek izmantots dzīvs vīruss, kurš pēc ievadīšanas organismā, atrod ļaundabīgā audzēja šūnas un tās iznīcina. 

Rigvir ir viens no ievērojamākajiem Latvijas zinātnes sasniegumiem onkoloģijas jomā. Šīs zāles ir reģistrētas melanomas ārstēšanai, bet klīniskajā praksē plaši tiek sekmīgi izmantotas arī vairāku citu ļaundabīgu audzēju ārstēšanā.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums