Sveicam mūsu ziedotājus Pēteri Bolšaitis, Eduardu Andersu un Aivaru Sinku ar panākumiem grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele”!

Svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 28. martā grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele" godalgotas skaistākās pagājušajā gadā Latvijā izdotās grāmatas. 

Starp tām kā skaistākais prozas izdevums godalgots Nikos Kazantzaka darbs "Kristus pēdējais kārdinājums". Grāmatas tulkojums ir viens no Pētera Bolšaitis mūža darbiem, kuram grāmatas tulkošanas nobeiguma fāzē piebiedrojās Islandē dzīvojošs grieķu un latviešu valodu zinātājs Dens Dimiņš. P. Bolšaitis ir angļu, vācu un spāņu valodu pratējs, tādēļ tulkošana notikusi pielietojot un salīdzinot grāmatas tulkojumus šajās valodās, lai radītu precīzu tulkojumu latviešu valodā.

Savukārt, kategorijā "Dokumentālie izdevumi" uzvarējusi Džona Haidena grāmata "Pauls Šīmanis. Minoritāšu aizstāvis.". Pateicoties ,,Kluso varoņu fonda” abu dibinātāju, Eduarda Andersa un Pētera Bolšaitis, un 14 fondu un organizāciju un 79 privātpersonu, arī vairāku Vītolu fonda ziedotāju atbalstam 2016. gadā tā tika izdota. Grāmatas izdevuma idejas autors ir mūsu ziedotājs Aivars Sinka, bet tulkojums ar komentāriem latviešu valodā ir Pētera Bolšaitis nopelns. Sveicam ar iegūtajiem apbalvojumiem un vēlam panākumus turpmāk!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums