Ziedotāji pasniedz stipendijas izlaidumos

Vītolu fonda ziedotāji piešķir 191 stipendiju topošiem studentiem. 

Ir vasaras pilnbrieda laiks, un pāri Latvijai skan izlaiduma valsis. Šis ir svarīgs laiks gan absolventiem, gan viņu skolotājiem un vecākiem, jo tas ir brīdis, kad vērtēt sasniegto un censties īstenot nākotnes sapņus. Pateicoties Vītolu fonda ziedotājiem, izlaiduma valsis īpaši gaiši un līksmi skanēja vairāk kā 190 absolventiem dažādos novados. Šiem jauniešiem, pateicoties gan ziedotāju dāsnumam, gan pašu mērķtiecībai un uzcītībai, tiek dāvāta iespēja studēt kādā no Latvijas augstskolām - ir radīts stabils pamats, lai droši raudzītos nākotnē, īstenotu sapņus un ieceres.

Bet vairāki Vītolu fonda ziedotāji nolēmuši paši doties uz skolām, lai pasniegtu sertifikātus par piešķirtajām stipendijām. Ceļu uz Jēkabpils Valsts ģimnāziju mēroja Ģirts Zeidenbergs, kurš dibinājis stipendiju sava dēla Ērika Andra Zeidenberga piemiņai, lai pasniegtu stipendiju Elīnai Zemītei. Bet savā Dundagas vidusskolā viesojās šīs skolas bijušais absolvents Arnis Apsītis, kurš kopā ar brāli Jāni jau dibinājis 33 stipendijas un turpina ik gadu dāvāt iespēju studēt pieciem Dundagas vidusskolas 12. klašu beidzējiem, šajā mācību gadā stipendija tika pasniegta Dundagas vidusskolas absolventiem Matīsam Grauzem, Gatim Vansovičam, Amandai Piparei, Lorai Eglei un Andželai Leperei un Talsu Kristīgās vidusskolas absolventei Martai Neilandei.

  
                              Arnis Apsītis                                                           Ģirts Zeidenbergs

Māris Plūme viesojās Aizkraukles novada ģimnāzijā, lai pasniegtu Viļņa Plūmes stipendiju Aizkraukles attīstībai, kura jau piekto gadu sniedz iespēju kādam centīgam, talantīgam, bet mazturīgam Aizkraukles jaunietim iegūt augstāko izglītību. Šogad to saņems Jolanta Graudone.


Plūmju ģimene ar stipendiātiem un koncerta mākslinieku Gati Irbi jeb Gacho 

Arī Tukuma Raiņa ģimnāzija sagaidīja mīļu ciemiņu - skolas izlaiduma pasākumu apmeklēja Klāvs Radziņš, kurš dibinājis stipendiju savas mātes skolotājas Dainas Radziņas piemiņai. Tā piešķirta 12. klases absolventei Margaritai Matuļenko. Savukārt Latvijas Zontu kluba pārstāves ciemojās Bauskas Valsts ģimnāzijā, jo šogad stipendija tiek piešķirta šīs skolas absolventei Lienei Bokmanei.

 
   Dainas Radziņs stipendijas sertifikāts                  Latvijas Zonta klubu biedres ar stipendiāti

Mēs visi kopā – un lielā mērā tieši jaunatne, veidojam šīs valsts nākotni, un mums ir jāpaļaujas uz jauno paaudzi, kas ienāk sabiedrībā ar pozitīvu attieksmi pret dzīvi, ar gatavību uzņemties atbildību par sevi un citiem, kas ir spējīga pieņemt drošus un patstāvīgus lēmumus. Šādu jauniešu, kuri būtu pelnījuši atbalstu izglītības iegūšanai, mūsu zemē ir daudz - arī tie 80 absolventi, kuri vēl gaida iespēju studēt.

Ir vasaras pilnbrieda laiks. Jaunie putni pošas lidojumam, un tiem pašiem lidotgribošākajiem un varošākajiem ir dāvāti spārni. Bet mēs paliksim tepat uz zemes un aizturētu elpu vērosim lidoņu trauksmi, drosmi un dzīvesprieku un, cik katrs spēsim, palīdzēsim, jo no šī lidojuma augstuma un tāluma atkarīga mūsu visu sapņu īstenošanās.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums