Stipendiju dibinājis Jānis Apsītis

Vēlējums katram – atrast kādu, kam no sirds gribat palīdzēt / DienaJānis Apsītis

Kluss došanas prieks, gandarījums no paveiktā un vēlme darīt šo zemi labāku. Jānis Apsītis – cilvēks, kurš runāt ļauj darbiem, ne vārdiem!  Septembrī Jānis lēmis dibināt stipendiju, kas vēlēta kāda izcila, spējīga un apņēmīga jaunieša izaugsmei.

Jāņa Apsīša sadarbībai ar Vītolu fondu ir desmit gadus sena vēsture, jo jau 2011. gadā tika dibināta brāļu Jāņa un Arņa Apsīšu vadītā uzņēmuma SIA “Kurekss” stipendija, tāpat Apsīšu ģimene sniegusi lielu ieguldījumu  arī dzimtās Dundagas attīstībā, īpašu uzmanību pievēršot skolai un izglītības kvalitātes uzlabošanai. Ziedots arī “Likteņdārzam” un citiem mērķiem.

Jānis Apsītis mācījies Dundagas vidusskolā, pēc kuras absolvēšanas iestājies Sanktpēterburgas Mežsaimniecības Akadēmijā. Saredzot iespēju kokapstrādes nozarē, jau 1995. gadā abi brāļi dibināja kompāniju SIA “Kurekss”, kura veiksmīgi paplašinājusies un nostiprinājusi savas pozīcijas tirgū. 2011. gadā  Arnis un Jānis Apsīši ieguva “Latvijas lepnuma” titulu, savukārt 2019. gadā Jānim Apsītim piešķirts Atzinības krusts.

Kādā no intervijām Jānis Apsītis norādījis: “Būtu labi, ja ikviens pacenstos atrast kādu, kam no sirds vēlētos palīdzēt. Tādu, kam šī palīdzība nāktu par labu. Ne jau vienmēr tam vajadzīga nauda vai manta, tikpat vērtīgs būs labs padoms, krietns paraugs, sirsnīgs vārds gan līdzcilvēkam, gan tuviniekam ne tikai grūtā brīdī, bet arī tāpat vien, ikdienā. [..]Gribētos, lai neviens neaizmirst, ka mēs esam viena no izredzētajām pasaules tautām, kam ir sava valsts – kāpēc gan lai mēs nelepotos ar to un nebūtu laimīgi? Ja vēl neesam, palīdzēsim viens otram un valstij par tādiem kļūt."

Viennozīmīgi jāatzīst, ka būtu neiespējami piešķirt apbalvojumu, kas spētu apliecināt visu, ko Jānis ar brāli paveikuši Latvijas labā. Jāpiekrīt gan, ka abi mecenāti arīdzan nekad nav rīkojušies un darbojušies atzinības vārdā, tieši pretēji. Tā vietā, lai mierīgi un ar gandarījumu nolūkotos paveiktajā, tiek darīts aizvien vairāk un vairāk. Jāņa Apsīša izcilības stipendija ir vēl viens veikums, kas papildinās to klāstu, kur jau tik daudz ieguldīts.

Paldies Jānim Apsītim par atbalstu, darot kādu jaunieti stipri laimīgāku!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums