Arhīvs - Oktobris 2018

OKTOBRIS - 2018 

- OP jubilejas stipendija

2018. gada oktobrī “OP Grupa” Latvijā svin 10 gadu jubileju. “OP Grupa” Latvijā aicina savus klientus dāvanu vietā ziedot “OP jubilejas stipendijai”, lai atbalstītu Latvijas talantīgākos jauniešus. Paldies “OP Grupai” Latvijā par dibināto stipendiju un visiem ziedotājiem!

- Aleksandra Gāršas piemiņas stipendija

Latvijas goda konsuls Kērnsā, Austrālijā Aleksandrs Gārša mūžībā devās 2018. gada 29. augustā. Viņš bija plaši pazīstams Melburnas latviešu sabiedrībā un saņēmis apbalvojumus par ieguldījumu latviešu kopienas stiprināšanā un darbu Latvijas labā. Godinot aizgājēju, sieva Isabella aicināja ziedu vietā ziedot Aleksandra Gāršas piemiņas stipendijai - tā saglabājot atmiņā Aleksandra spilgto personību patriotismu un spožo karjeru. Paldies visiem ziedotājiem!

ATVADU VĀRDI

- Atvadu vārdi ziedotājai Īrai Bolšaitis

Ik gadu šis veļu laiks kāda cilvēka dzīvē turpmāk būs īpaši skumjš, jo reizē ar pēdējām rudens lapām no mums ir atvadījies gudrs, godīgs un šo dzīvi un savus tuvos mīlošs cilvēks – 23.oktobrī, tikai mazu brīdi, tikai stundu, pirms trīsdesmit viena gada kāzu jubilejas mūžības ceļā viena, šoreiz pavisam viena, devās Īras Bolšaitis dvēsele. Kopš 2004.gada Īra kopā ar vīru Pēteri Bolšaiti atbalstīja studenšu korporācijas "Varavīksne" un s!k! "Fraternitas Lettica" studējošos. Kopā izskoloti 18 jaunieši. Izsakām visdziļāko līdzjūtību Pēterim Bolšaitis un piederīgajiem!

- Atvadu vārdi ziedotājam Visvaldim Dzenim

Pavisam nedaudz, tikai dažu nedēļu pietrūka, lai kopā ar latviešu tautu savas zemes lielo dienu sagaidītu arī Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris Visvaldis Dzenis. 29. oktobrī Visvaldis Dzenis devās mūžības ceļā. Viņa  būtiskākais devums Latvijai – SIA ,"Kokpārstrāde 98” dibināšana 1998. gadā. Visvaldis Dzenis bija ne tikai šī plaukstošā uzņēmuma dibinātājs, bet arī agronoms, izgudrotājs, siera siešanas un fasēšanas iekārtu ražošanas uzņēmumu prezidents. "Visvalža un Sigrīdas Dzeņu dimanta kāzu stipendija", "LAB-AN stipendija" un SIA “Kokpārstrāde 98” stipendija šo gadu laikā ir bijis atbalsts talantīgiem, bet mazturīgiem Latvijas jauniešiem, kuri nākotnē kļūs par augsti izglītotiem jaunajiem speciālistiem. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem!

SARĪKOJUMI UN TIKŠANĀS

01.-31.10. Fondā viesojās Astrīda Jansone, Mundrīte Arduini, Andris Staklis un Anna Olavs Grambergs.

02.10. Tiek piešķirtas Neretas novada uzņēmēju stipendijas vidusskolēniem.

04.10. Gunāra un Ināras Reiņu tikšanās ar stipendiātiem restorānā “Čarlstons”.

10.10. Pasniegta pirmā "Latvijas Universitātes Studenšu korporācijas “Gundega” stipendija" Alisei Zalcmanei.

11.10. Birutas Heisteres bēres Pļaviņu novada “Bāru” kapos.

16.10. "Draudzīgā aicinājuma fonds" piešķīra stipendijas Cēsu novada 10 vidusskolēniem.

18.10. Ritas Kaimiņas tikšanās ar stipendiātiem.

25.10. Dalība starptautiskā konferencē  “Nevalstisko organizāciju stiprināšan efektīvai sociālo tiesību aizstāvībai”.

26.10. Sarmītes Andersones-Šveics tikšanās ar stipendiātiem. 

29.10. Īras Bolšaitis bēres Rīgas krematorijā.

VEIKSMES STĀSTS

- Pastāsti par savām studiju gaitām. 

Mācījos Strazdumuižas internātvidusskolā. Profesiju izvēlēties bija ļoti viegli, jo tas vienmēr ir bijis mans aicinājums (sporta skolotājs, treneris). 2011. gadā kļuvu par Eiropas jauniešu čempionu sprintā un tāllēkšanā, tad sekmīgi startēju 2012. gada paralimpiskajās spēlēs Londonā. Vēlāk kopā ar Māri Rīmeni Latvijas televīzijā komentējām paralimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju. Studiju ceļš man bija ļoti baudāms un pozitīvu atmiņu pilns, jo mācījos to, kas interesēja, kā arī bija ļoti patīkami studiju biedri. Ar sekmēm nekad nebija problēmas. Diplomdarbu biju jau pabeidzis, kad citi kolēģi domāja tēmu par ko rakstīt. Papildus visam studiju procesam, ikdienu izkrāsoja intensīvi treniņi un gatavošanās sacensībām.

- Kur tavs ceļš aizveda pēc studijām? 

Pēc studijām līdz 2016. gadam turpināju trenēties un paralēli sāku trenēt pirmsskolas vecuma bērnus. Šobrīd stradāju Ogres Novada sporta centrā par vieglatlētikas treneri un esmu Latvijas Neredzīgo savienības prezidents. Izveidoju savu mazo sporta skoliņu ("Noķer mani") pirmsskolas vecuma bērniem, kurus gatavoju sporta skolai vai vienkārši palīdzu attīstīt un veicināt vēlmi nodarboties ar sportu. Kustība darbojas jau piecās Latvijas pilsētās - Ogrē, Mārupē, Rīgā, Tukumā, Cēsīs. Grupu skaits noteikti augs, jo vecāku interese ir liela. Uzskatu, ka bērniem šādā vecumā nav jādomā par rezultātiem, izcīnītām vietām vai par kāda konkrēta sporta veida dominanti. Sports vispirms ir spēle! Visu laiku jādomā par jauniem vingrinājumiem, lai bērniem ne uz mirkli nekļūtu garlaicīgi. Nodarbībās jābūt labestīgai gaisotnei, kas veicina bērna pašapziņas veidošanos, vairo ticību savām spējām. Sports attīsta koordināciju, dod fiziskas iemaņas, uzlabo veselību. 

- Kādi ir tavi nākotnes plāni?

Noteikti turpināšu iesākto. Es vēlos ar kādu no saviem audzēkņiem aizbraukt uz Olimpiskajām spēlēm un cīnīties par visaugstākajām vietām. Ticu, ka tas arī izdosies. No administratīvajiem darbiem plānoju atteikties, lai varu koncentrēties tikai trenera darbam.

- Ko tev nozīmēja stipendijas saņemšana? 

Četrus gadus studējot saņēmu “Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendiju”. Stipendija deva man iespēju apvienot treniņus ar studijām. Atmiņas protams ir tās labākās, jo tikāmies ar Vīķes-Freibergas kundzi. Pēc šīs tikšanās ar ziedotāju vēlreiz pārliecinājos, ka mēs visi esam tikai cilvēki neatkarīgi no amata un vienkāršība ir tā, kas uzrunā cilvēkus visvairāk.

- Kas, tavuprāt, ir labdarība?

Labdarība ir brīvas gribas, palīdzības/atbalsta sniegšana kādam. Novērtēju, ka Vītolu fondam ir stingri noteikti kritēriji pēc kā vadīties un tas izslēdz pasivitāti un dod motivāciju censties. 

- Ko Tu novēlētu esošajiem stipendiātiem?

Novēlu izraudzīties un skaidri zināt savu mērķi. Stipendija ir tikai līdzeklis, kas var palīdzēt šī mērķa sasniegšanā. Prast ne tikai “gribēt”, bet arī “darīt” - tas ir tik vienkārši!  Un apzināties, ka ieguldītais darbs VIENMĒR nes augļus, tikai jābūt pacietīgiem. Ziedotājiem un Vītolu fonda darbiniekiem novēlu turpināt iesākto, jo jūsu darbs tiešām ir ļoti nozīmīgs! 

Ar cieņu 
Edgars Kļaviņš

AKTUĀLI

- Vītolu fonda valdes locekle Inna Rozenšteina dodas dekrēta atvaļinājumā.

Vēlam, lai šis laiks ir burvības un mīlestības pilns, lai to pavadi kopā ar saviem mīļajiem. Esam pateicīgi, ka esi ar mums! Gaidīsim atgriežoties!

- Vītolu fondā darba gaitas uzsāk Anna Losāne.

Innas dekrēta atvaļinājumā iesāktos darbus turpinās biroja administratore Anna Losāne, Latvijas Universitātes, Juridiskās fakultātes 2. kursa studente. Vēlam Annai radošas idejas un darba prieku!

- “Anitras Liesmas Izoldes un Kārļa Lekseru piemiņas stipendija” sekmē dalību starptautiskās konferencēs.

 Edgars Zellāns

Lekseru ģimenes piemiņas stipendija paredzēta rezidentūrā studējošiem, kuri padziļināti studē onkoloģiju vai sirds slimības un vēlas papildināt savas zināšanas ārpus Latvijas. Šajā pusgadā stipendiju saņēma sirds ķirurģijas rezidents Gvido Jānis Bergs, kurš apmeklēja 32. EACTS (European Association for Cardio Thoracic Surgery) kongresu Milānā un izgāja apmācības Johnson&Johnson Institute, lai nostiprinātu jaunās ķirurģiskās prasmes. Savukārt doktorants un sirds – asinsvadu ķirurģijas anesteziologs Edgars Zellāns piedalījās Amerikas Anesteziologu Asociācijas ikgadējā konferencē, lai  iegūtu jaunas zināšanas pacientu medicīniskajā aprūpē un viesojās uzņēmumā Heartflow, kurā tiek aprēķināti Edgara nosūtītie pacientu dati FFRCT analīžu veikšanai, kas ir doktorantūras darba pamatā. 

SVEICAM!

ZIEDOJUMI OKTOBRĪ

Oktobrī ziedojuši: Nodibinājums “Borisa un Ināras Teterevu fonds”, SIA “LSC”, ERGO, SIA “Ērģemes lauki”, SIA “Investīciju risinājumi”, SIA “Anglijas Daugavas Vanagu fonda viesnīca “Radi un draugi””, Armands Grīnpūkals, Juris Petričeks, Māris Plūme, Valmieras Zonta klubs, Jaunsardzes fonds, Agris Bajārs. 

“Kluso varoņu fondu” stipendijai ziedojuši: Ileane Elza Bolšaitis.

Aleksandra Gāršas piemiņas stipendijai ziedojuši: A. Kaye Streips, Uldis Šterns.

OP jubilejas stipendijai ziedojuši: SIA “VIA”, SIA “Augstceltne”, SIA “Tilts”, SIA “Ideal services”, AS “Preiļu siers”, SIA “Kurbads un Ko”, Aivars Strakšas, SIA “Stokker”, SIA “Elagro trade”, SIA “Aesthetica”, AS “Agrolats Holding”, SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, SIA “AVOTI SWF”, Biruta Krūze, AS “Latvijas Gāze”.  

Īras un Pētera Bolšaitis stipendijai ziedojuši: Vilis Vītols, Marta Vītola, Astrīda Jansone, Vita Diķe. 

Draugu stipendijai ziedojuši: Sanita Upleja-jegermane, Gints Jegermanis, Rita Kaimiņa, Ināra Krūmiņa, Mārcis Pauls, Agnese Azena Enlund, Baiba Aprāne, Vita Diķe, Arita Šreibere*, Ivo Sirmais, Baiba Riekstiņa, Egils Fuksis, Ineta Sila, Baiba Pudāne, Artūrs Banders, Kaspars Liepiņš, Ieva Opmane*, Lelde Kiela, Jana Ruļuka, Jana Mošura, Ilona Mažeika,  Inga, Kristiāna Bārdiņa, Anita Prince, Kristīne Kalnača, Sandris, Raivo Babāns, Žanna Čerņecova, Kristaps Kalniņš*, Jānis Murāns*, Paula Kaufelde*, Liene, Ilze Lejiņa, Helge Lodziņš, Edgars, Jānis Priekulis, Viesturs Vikse, Aija, Vilis Daudziņš, Laima Rūmniece, Viesturs, SIA “Viridi Lux”, Māris Parfianovičs, Ilze Sudraba-Kārkliņa, Māra Ančupāne, Māris Balceris, Vilnis Šķipars*, Guntars Kols, Haralds Millers, Madara Mago, Liene Jakobsone*, Dace Ose, Elīna Deksne*, Raimonds Ritums*, Arnis Sējāns, Milla Vanillava, Ieva Muze, Edgars Lešinskis, Ilze Granta, Aivars Junga, Inga Pozdejeva, Zane Paula-Pavula, Gunārs Valeniks, Renāts Milašs, Nauris Brūniņš, Agnese Ležnina, Austris Kozuliņš, Sanita Maže, Inese Avota, Jānis Lācis*, Mansviedoklis.lv, SIA “Nords Porter Novelli”, Anda Kursiša, Aija Dukaļska, Edgars Egle, Aivars Tabuns, Viktors Zaķis un 149 anonīmi ziedojumi. 

Nodibinājums "Vītolu fonds"
Reģ.Nr. 40008066477
Lāčplēša iela 75B, Rīga, LV-1011, Latvija
 Konta numurs: LV48UNLA0050020101491
AS “SEB banka”
SWIFT:UNLA LV 2X
Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums