Augustā Vītolu fondā viesojās ziedotāji no ASV

Augusts Vītolu fondā ir mēnesis, kad īsā laikā jāiespēj ļoti daudz – jāpagarina vai jānoslēdz jauni stipendiju līgumi ar simtiem jauniešu (vairāk nekā 800), jāorganizē informatīvas tikšanās ar pirmkursniekiem, jānosūta atskaites ziedotājiem visā pasaulē. Tik daudz ikdienas darba ar dokumentiem, ka nemaz nemanīt, kā lapas koku zaros sāk sārtoties un termometra stabiņš lēnām noslīd aizvien zemāk. Tāpēc ir tik noderīgi un svētīgi, ka nebeidzamajā papīru un e-pastu murskulī kā svaigs gaisa malks ierodas ziedotāji, kas vēlas ar jauniešiem iepazīties un parunāties klātienē.

Kārlis Ķirsis ar stipendiātiem

Tā Vītolu fondā pirms jaunā studiju gada paciemoties un tikties ar saviem stipendiātiem paguva divi ziedotāji, kam ceļš uz Latviju jāmēro no pašas tālās ASV. Pirmais 17. augustā mūs ar savu klātbūtni iepriecināja Kārlis Ķirsis, kurš pirms 8 gadiem dibināja savu vecāku Vilmas un Jēkaba Ķiršu piemiņas stipendiju. Šajos gados izmaksātas 26 stipendijas, bet 2022./2023. mācību gadā Kārlis Ķirsis atbalsta trīs studējošos.

Stipendiātus ārkārtīgi iespaidoja ziedotāja stāstītais par latvietības saglabāšanu trimdā un nerimstošais optimisms. Kā vēlāk rakstīja viens no stipendiātiem Kārlis Sīmanis: “Bija ļoti interesanti klausīties ziedotāja dzīves stāstā un padomos. Interesanti noskaidrot, cik daudzpusīgs ir ziedotājs un cik dažādās nozarēs viņš ir strādājis. Šķita iedvesmojoši, ka ziedotājs nodarbojas ar tādām aktivitātēm kā riteņbraukšanu un tautas dejām. Tiešām izbaudīju mūsu kopā būšanu un ceru, ka nākotnē atkal varēšu satikt Ķirša kungu. Esmu ļoti pateicīgs par šo iespēju!”