Ilmārs Dambergs savā jubilejā dibina jaunu stipendiju

Ilmārs H. Dambergs

“Es esmu bagāts – man pieder viss, kas ar mani ir noticis, “ tā reiz rakstījis ievērojama dzejnieks Māris Čaklais, un tieši šie vārdi šķiet vispiemērotākie, lai raksturotu ziedotāju Ilmāru H. Dambergu, kurš savā 90 gadu dzimšanas dienā dibinājis jaunu stipendiju.

Ilmārs Dambergs dzimis 1932. gadā Jūrmalā, pēc kara nonācis ASV. Teju trīsdesmit gadus – no 1954. līdz 1984.  – dienējis ASV bruņotajos spēkos, piedaloties arī misijās Vjetnamā, saņēmis vairākus apbalvojumus. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas iesaistījies  un darbojies ar zemessardzi un LR Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem saistītos jautājumos. 1999. gadā Ilmārs Dambergs apbalvots ar Latvijas Aizsardzības ministrijas Goda zīmi “Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā” un 2002. gadā — ar Triju Zvaigžņu ordeni. Pēc Ilmāra Damberga iniciatīvas notikuši daudzi semināri un citi pasākumi, kas veicinājuši Latvijas bruņoto spēku attīstību un starptautisko sadarbību militārajā jomā.

Lai arī šobrīd Ilmāram ir iespēja palīdzēt citiem, viņš godīgi atzīst, ka “dienesta pirmajos gados reizumis mēneša beigās nācies skaitīt santīmus un tikai pēc trīs gadu dienesta beidzot saņemts krietns algas pielikums, kas ļāvis justies kā “septītajās debesīs”. Tomēr arī pēc tam Dambergi dzīvojoši salīdzinoši taupīgi, tādējādi iekrājot līdzekļus, kas arī tagad ļauj sniegt atbalstu jauniešiem”.

Bieži, raugoties uz turīgiem cilvēkiem, maldīgi kļūdāmies, domājot, ka bagātība nākusi pašsaprotami un viegli, visbiežāk, tāpat kā šajā gadījumā, tas bijis iespējams caur lielu darbu un sevis ziedošanu, tāpēc tik cēla un apbrīnojama ir Damberga kunga rīcība, vēloties palīdzēt talantīgiem jauniešiem. Pat ar visām šīm zemes dārgumiem, tu būsi pavisam viens, ja nemācēsi dalīties, un tieši pretēji – tev var piederēt tikai mazumiņš, bet, to dodot un pavairojot, esi radījis vērtību, kurai līdzvērtīgas nav.

Ilmārs gadu gaitā fondā iesējis skaistu un ražīgu sēklu, kas pēcāk tikai sazaļojusi un sakuplojusi, no katra vien grauda izaudzējot smagu rudzu pilnas vārpas, kas  jau sniedz guvumu Latvijas valsti. 2015. gadā Ilmārs un viņa dzīvesbiedre Vera dibināja stipendijas savu vecāku piemiņai -  Jāņa un Ellas Dambergu stipendiju, kura novēlēta jauniešiem, kas studē eksaktās zinātnes un ir darbojušies jaunsardzē, un Jāņa un Ernas Binderu stipendiju. Kad 2017. gadā Vera devā mūžībā, tika dibināta arī Veras Dambergas piemiņas stipendija. Kopš 2004. gada Ilmārs Dambergs darbojas kā Jaunsardzes fonda stipendijas koordinators. Tagad šiem labajiem darbiem pievienojas arī jubilejā dibinātā Ilmāra un Veras Dambergu stipendija.

Vītolu fonds sirsnīgi sveic Ilmāru Dambergu skaistajā dzīves jubilejā  un izsaka pateicību par lielo nesavtību un dāsnumu, pat savos svētkos pirmām kārtām domājot par citiem!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums