Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāks 830 jaunieši

Jau vairāk nekā pusgadu mēs dzīvojam iepriekš neiepazītā realitātē, kā vēl nekad skaidri apzinoties esošā miera un stabilitātes trauslumu un nepieciešamību to stiprināt ar visiem iespējamiem līdzekļiem. Misija, ko, pateicoties ziedotāju atbalstam, Vītolu fonds īsteno jau divdesmit gadu garumā, ir viens no spēcīgākajiem garantiem mūsu valsts izaugsmē un arī drošībā, jo ticība valsts nākotnei sākas ar cilvēka iekšējo paļāvību savai rītdienai. Divu desmitgadu laikā, sniedzot cerību par labāku rītdienu gandrīz 5000 jauniešiem, vienlaikus ir būvēts arī kas daudz lielāks un spēcīgāks – vīzija par pārtikušu un izdevušos Latviju. Esam pateicīgi un priecīgi, ka, apmierinot visus pamatotos stipendiju pieteikumus, varam šo uzdevumu turpināt arī šogad.

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāks 830 studenti – no tiem aptuveni puse būs pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas –  gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,6 miljonus eiro.

Arī šī gada augustā fonds organizēja akciju, aicinot ziedot Draugu stipendijai, kad, liekot savu artavu, ikvienam ir iespēja kļūt par daļu no atbalsta kāda talantīga jaunieša izglītošanā. Mēneša laikā tika saziedoti vairāk nekā 13 000 eiro. Lielu devuma īpatsvaru veido tieši bijušie stipendiāti, kuru reiz iegūtā izglītība ļāvusi viņiem sasniegt tādu dzīves līmeni, kas tagad dod iespēju palīdzēt arī citiem jauniešiem.  

“Studijas ir nozīmīgs posms katra jauna cilvēka dzīvē. Tas ir ne tikai ceļš pretī zināšanām, bet arī sevis izzināšanas  un vērtību apgūšanas process, kas no jauniešiem paģērē gan darba spējas, gan koncentrēšanos, gan mērķtiecīgu un sistemātisku darbu. Tieši šajā dzīves posmā katrs ieguldītais eiro un iztērētās laika stundas ir ar vislielāko vērtību. Uz šiem ieguldījumiem tiek likti pamati, kam būs izšķiroša nozīme ne tikai katra cilvēka individuālajā dzīves izaugsmē, bet arī mūsu tautas un valsts kopējā attīstības vektorā. Tāpēc saku vislielāko paldies ikvienam ziedotājam, kura ticība izglītībai dod iespēju augstskolās studēt simtiem jauniešu visā Latvijā. Studentiem vēlu, lai 2022./2023. mācību gads ir pilnvērtīgs savā norisē, kvalitatīvs saturā un sasvstarpējās cieņas piepildīts ikdienas komunikācijā!” jauno studiju cēlienu uzsākot, teic fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe.

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2023. gada 1. februārī un turpināsies līdz 1. martam.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums