Labdarības koncerts Viļņa Plūmes piemiņai


Plūmju ģimene ar stipendiātu Edgaru Prozorovski

Ar maestro Raimonda Paula un vietējo skatuves mākslinieku dalību 3. jūnijā pārpildītā Aizkraukles kultūras namā notika emocionāls ilggadējam pilsētas mēram Vilnim Plūmem veltīts piemiņas koncerts „Labie darbi Aizkrauklei”. Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 600 skatītāji, kuri cita starpā ar saviem ziedojumiem Ls 728,99 apmērā devuši savu artavu ieceres par garīgu pieminekli V.Plūmem īstenošanā.

Lai atbalstītu ideju par Viļņa Plūmes piemiņas stipendiju, koncertā piedalījās P.Barisona Aizkraukles mūzikas skolas audzēkņi, deju kolektīvi "Radi" un "Pēda", kultūras nama bērnu deju kolektīvs, kā arī Aizkraukles novada ģimnāzijas koris "De Cantare", kurš uzstājās kopā ar maestro Raimondu Paulu.

Koncerta organizatori atzīst, ka ir izdevies sasniegt pasākuma galveno mērķi – plašam cilvēku lokam dot iespēju pieminēt cilvēku, kurš palīdzējis Aizkrauklei kļūt par vienu no sakoptākajām pilsētām Latvijā. Iespējams, ka šādi koncerti varētu kļūt par tradīciju, ja to atbalstīs pietiekams skaits iedzīvotāju.

Plūmju ģimene sirsnīgi pateicas koncerta dalībniekiem un organizētājiem par aizrautību un nesavtīgo darbu, visiem koncerta apmeklētājiem un ziedotājiem par atbalstu stipendijas idejai, kā arī atbalstītājiem, kuri palīdzējuši koncertam tapt. Īpašs paldies par labo darbu vairošanu Aizkraukles novada domes un kultūras nama kolektīviem, laikrakstam „Staburags”, Vītolu fondam un Triple Bounce kolektīvam.

Jau ziņots, ka 2011. gadā tika uzsākta ziedojumu vākšana, lai izveidotu Viļņa Plūmes stipendiju Aizkraukles attīstībai. Tā turpmāk ik gadu finansiāli atbalstīs vistalantīgākos jauniešus no Aizkraukles, lai tie iegūtu konkurētspējīgu augstāko izglītību. Stipendiju administrē pieredzējušais „Vītolu fonds”, un no pirmajiem saziedotajiem līdzekļiem ikmēneša stipendiju jau saņem Aizkraukles novada ģimnāzijas pērnā gada absolvente Jūlija Šapolovska, kura ar labām un izcilām sekmēm studē Rīgas Tehniskās universitātes enerģētikas un elektrotehnikas programmā.

Par otro „Viļņa Plūmes stipendijas Aizkraukles attīstībai” saņēmēju kļuvis aizkrauklietis, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolnieks Edgars Prozorovskis, kurš savu nākotni saskata neiroķirurģijā. Pēc iestāšanās augstskolā budžeta grupā 130 latu ikmēneša stipendija nodrošinās Edgaram iespēju pilnvērtīgi studēt Rīgā.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums