Lia Heisteres operas sarīkojums studentiem.

Pateicoties ziedotājai Lia Heisterei, Vītolu fonda stipendiātiem jau 14. reizi ir iespēja apmeklēt kādu no aktuālākajām izrādēm Latvijas Nacionālajā operas un baleta namā. Šoreiz, 5. martā, ziedotāja dāvināja 50 studentiem iespēju apmeklēt baleta izrādi Romeo un Džuljeta. Vairāki stipendiāti atzīst, ka šī ir pirmā reize greznajā Latvijas Nacionālajā operas un baleta namā.

To apliecina stipendiātes Anastasijas Sedihas vēstule: „Man šis vakars bija divtik aizraujošs, jo pirmo reizi dzīvē apmeklēju kādu izrādi. Ēkas dizains likās tik krāšņs, bet tajā pašā laikā klasisks; pirmā doma, kura iešāvās prātā bija: „Jā, tiešām, esmu atnākusi uz baleta izrādi! Lielā zāle, kurā notika izrāde, lika iztēloties sevi aristokrātu vidū 18. gadsimtā. Apziņa, ka Latvijā ir tik skaista arhitektūra un dizains, liek justies lepnai par savu valsti.“

Šādu sirsnīgu tradīciju – fonda stipendiātus aicināt uz operas izrādēm, 2007. gadā iedibināja ziedotājs Andrejs Ozoliņš. Šo gadu laikā redzēts Riekstkodis, Gaišais strauts, Kopēlija, Traviata, Cosi fan tutte, Tango, Sapnis vasaras naktī. Vēlāk tradīciju pārņēma ziedotāja Biruta Heistere, kura ar mūziku saistījusi visu savu mūžu. „Mūzika ienes cilvēka dvēselē plašumu, garā – spēku un sirdī – maigumu un siltumu, prātā – gaismu un brīvību,“ tā vienmēr vēstīja Heisteres kundze. Pateicoties viņai, apmeklējām izrādes – Bohēma, Valentīna, Rigoleto, Pērs Gints. Pēc Birutas Heisteres aiziešanas mūžībā, tradīciju turpina meita Lia Heistere. Kopā ar ziedotāju apmeklētas izrādes: Turaidas Roze, Burvestība. Pajaci un Romeo un Džuljeta.

Pirms izrādes stipendiāti ar ziedotāju tikās kafejnīcā Cafe Opera. Uzrunā Lia Heistere uzsvēra, cik svarīga ir šī tradīcija un to, kā mamma iemācījusi mīlēt operas un baleta mākslu. Stipendiāts Sandis Mauriņš pēc izrādes rakstīja: „Dejotāji ielika visas emocijas, sirdi un dvēseli. Kā topošais ārsts, sev nemanot, pievērsu uzmanību cilvēka stājai, augumam, muskuļiem.“ Savukārt stipendiāte Rebeka Ločmele papildina sajūtas rakstot: „Paldies Lia Heisterei par lielisko iespēju apmeklēt izrādi. Tā bija ļoti skaista un spēja aizraut mani no paša sākuma līdz beigām. Man ļoti patika, ka mēs varējām satikties ar Jums. Paldies ne tikai par baleta izrādi, bet arī par to, ka veltījāt savu laiku un atbraucāt uz Latviju, lai satiktu mūs. Šī bija pirmā reize, kad es apmeklēju baleta izrādi. Katra jauna pieredze un kultūras pasākums dod vairāk zināšanu un pilnveido manu skatu uz pasauli.“ Paldies ziedotājai Lia Heisterei par šīs jaukās tradīcijas turpināšanu! Paldies Cafe Opera un vadītājam Dagnim Jefimovam par viesmīlību un rūpēm!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums