Māra Dāme palielina stipendiju skaitu

Māra Dāme

Māras Dāmes sadarbība ar Vītolu fondu aizsākās pagājušā gadā, dibinot stipendiju, kas veltīta savas dzimtās skolas – Smiltenes vidusskolas audzēkņiem. 2020.-2021.mācību gada otrajā semestrī stipendija tika piešķirta divām skolniecēm – Ancei Pakalnei un Kristiānai Kļaviņai, bet nākamgad jau  trīs sekmīgākajiem jauniešiem būs iespējams saņemt Māras Dāmes stipendiju.

Dibinot stipendiju, ziedotāja rakstīja: “Esmu daudz domājusi par izglītības nozīmi savā un kopējās sabiedrības attīstībā. Nākot no mazāk turīgas ģimenes, zinu, ko nozīmē atbalsts īstajā brīdī, drauga plecs vai pamudinājums nepadoties.”  Savulaik Māra saņēmusi Apvienotās Karalistes Chevening stipendiju mācībām Lielbritānijas universitātē, un šo nozīmīgo gaismas un atbalsta impulsu viņa ar prieku nodod tālāk.

Ziedotājas  labas gribas centienus dziļi un patiesi novērtē arī šī gada stipendiātes. “Labākā motivācija, strādājot un mācoties, ir redzēt cilvēkus man apkārt lepnus un iepriecinātus.  Esmu pateicīga un neizsakāmi saviļņota būt par Māras Dāmes stipendijas saņēmēju. Tas ne tikai paver daudz plašākas mācību iespējas, bet arī motivē turpināt un neapstāties grūtībās. Apbrīnoju ziedotājas dāsnumu, sirsnīgumu un pašaizliedzīgumu,“ teic stipendiāte Kristiāna.

Šobrīd Māra Dāme dzīvo un strādā Beļģijā, kur ir Eiropas Aviācijas drošības aģentūras vecākā eksperte, tomēr viņas piederība un mīlestības dzimtajai vietai nav pagaisusi, tāpat kā vēlme atbalstīt un palīdzēt piepildīt talantīgu jauniešu sapņus. Sirsnīgs paldies ziedotājai!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums