Valsts prezidents svinīgā ceremonijā pasniedza Valstiskuma balvu Vilim Vītolam un Godinājumu - Martai Vītolai

 21.08.2023. Valstiskuma balvas pasniegšanas ceremonija. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

21. augustā Rīgas pilī tika pasniegta biedrības "4. maija Deklarācijas klubs" iedibinātā Valstiskuma balva mecenātam, Nodibinājuma "Vītolu fonds" dibinātājam Vilim Vītolam.

"Bagātība latviešu tautas pasakās parasti tiek attēlota negatīvi – bagātais ķēniņš ir arī lepns, ļauns, ne pārāk gudrs. Ja grāmatā ir zīmējumi, atklājas, ka bagātnieks nav arī glīts. Turpretim nabadzīgais ir čakls, labsirdīgs un attapīgs. Un labākais veids, kā pasakās kļūt turīgam, – ar burvestībām vai apmānot kādu bagātnieku. Taču Valstiskuma balvas laureāts turību, no kuras nekautrējas, ieguvis bez burvestībām vai bez citu iegrūšanas nabadzībā. Viņš sācis no nekā. Mācījies. Strādājis, lai varētu atbalstīt savu ģimeni. Pašaizliedzīga un mērķtiecīga darba rezultātā ir nopelnījis gana, lai varētu atbalstīt ne tikai savu ģimeni, bet arī citus Latvijas cilvēkus. Un tagad viņš grib redzēt, kā citi jauni cilvēki mācās, sasniedz savus mērķus un ceļ turīgu un laimīgu Latviju," Valstiskuma balvas pasniegšanas ceremonijas uzrunā teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Šogad pirmo reizi pasniedza arī "4.maija deklarācijas kluba" Godinājumu. To saņēma Nodibinājuma "Vītolu fonds" dibinātāja Marta Vītola.

"Par to, ka viņa daudzus gadus ir bijusi blakus savam kungam, par eleganci, par viņas mīlestību, prātu, gudrību, audzinot piecus bērnus. No sirds jums esmu pateicīga Martas kundzes, jo bez jums diez vai Vilis Vītols būtu tāds, kāds viņš ir šobrīd," pasniedzot Godinājumu sacīja biedrības "4.maija deklarācijas klubs" prezidente Velta Čebotarenoka.

Valstiskuma balvas mērķis ir veicināt sabiedrībā cieņu un izpratni par Latvijas valstiskumu, tā stiprināšanas sabiedrisko un politisko nozīmību katra iedzīvotāja dzīvē. Ar Valstiskuma balvu tiek izteikta atzinība personai, kura devusi un dod izcilu ieguldījumu Latvijas valstiskuma stiprināšanā.

Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanās laikā. Valstiskuma balvu var piešķirt gan par mūža nopelniem, gan atsevišķu rīcību vai projektu. Balvu piešķir vienam pretendentam vienu reizi gadā.

Avots: Valsts prezidenta kanceleja 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums