Vītolu fonds piedalās Sarunu festivālā LAMPA

 Diskusijas dalībnieki. Foto: Rūdolfs Liepiņš
Sarunu festivāls LAMPA diskusijā “Jauniešu ‘ceļa karte’ uz mājām – reģionu pievilkšanas (ne)spēks” sestdien kopā ar jauniešiem un ekspertiem SEB Latvija MVU finansēšanas vadītāja Ģirta Priedes vadībā veidojām ceļa karti, iezīmējot soļus reģionu konkurētspējas stiprināšanai jauniešu acīs.
Atziņu un rosinājumu bija daudz – no idejām par dzīvesvietas jautājuma risināšanu, piemēram, valsts būvētiem mājokļiem, un remigrācijas koordinatoru potenciālo lomu pašvaldībās līdz rosinājumam veidot prakses vietas reģionos un sarunu par jauniešu personīgajiem – emocionālajiem un racionālajiem – iemesliem palikt lielpilsētā vai atgriezties reģionā.
 
Viena no svarīgākajām sarunas atziņām, par ko vienisprātis bija visi dalībnieki: viss sākas ar jauniešu uzņēmīguma gēnu un katra jaunieša “kāpēc”. Liepājas valstpilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga ir pārliecināts, ka uzņēmīguma ieaudzināšana jāsāk jau pamatskolas pēdējās klasēs, caur to jauniešiem iesējot apziņu par savām spējām. Cilvēkam nav jābūt uzņēmējam, lai viņš būtu uzņēmīgs!
Uz to norādīja arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktores vietniece Dace Vanaga – reģionu stiprināšana ir divvirzienu kustība, ir jāiesaistās arī pašiem jauniešiem. Ar spītu, neatlaidību, iniciatīvu un drosmi jāiet uz saviem mērķiem.
 
Tikpat nozīmīgs ir arī katras pašvaldības pozicionējums un stāsts, kas atbild uz jauniešu “kāpēc”. "Vītolu fonda" stipendiāts Dāvids Rubens uzsvēra, ka būtiski ir apzināties jaunās paaudzes vērtības un redzējumu, turklāt nevis mēģināt konkurēt ar lielpilsētām, bet veidot unikālu pozicionējumu katram reģionam pašam.
 
Tomēr visi sarunas dalībnieki ir vienisprātis – cik aktīvi, radoši un uzņēmīgi būs mūsu jaunieši, tāda būs arī mūsu, Latvijas, nākotne. “Tētis man ir iemācījis svarīgu patiesību – ja durvis ir ciet, vari ieiet pa logu. Ja logs ir ciet, vienmēr ir skurstenis!” sarunas noslēgumā iedrošināja viena no diskusijas dalībniecēm – uzņēmēja Suntažos Monika Sīle.
 
Diskusijas ieraksts pieejams šeit: https://ej.uz/JauniesuNeSpeks
Paldies izcilajai sarunas komandai!
Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums