Zvejnieku ģimenes vairāk nekā 1,3 miljonu vērtā pērļu rota Latvijas valstij

Zvejnieku ģimene

Vītolu fondā nav ikdienišķu notikumu, paredzamu parādību vai periodisku darbību atkārtojuma, jo ikviens ziedojums, labais vārds un priecīga ziņa ir stikla lodīte, kuru, tikai pirkstos virpinot, pa īstam var sajust siltumu, kas tajā ielikts. Ir skaisti un brīnumaini, ka šis lodīšu gaismas ceļš ar katru jaunu gadu top aizvien garāks un garāks, summējot, papildinot un bagātinot iepriekšējā laika paveikto.

Zvejnieku ģimenes devums ir teju prātam neaptverams. Ja vienā telpā censtos satilpināt visus jauniešus, kas saņēmuši Zvejnieku fonda atbalstu, tad acis pavērtos brīnumam – aptuveni trīssimt studenti savus soļus augstākās zinātnes kalnā spēruši, pateicoties vienas ģimenes ticībai izglītībai un vēlmei vairot labo. Laika ietvarā no 2003. līdz 2021. gadam Zvejnieku fonda administrētajās stipendijās izmaksāti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro. Jūnijā, turpinot sadarbību, Zvejnieku ģimene atkal ziedojusi ievērojamu summu, lai jauniem talantiem būtu iespēja no spožiem akmentiņiem kļūt par īstenām pērlēm.

Andrejs Zvejnieks, kurš bija ne tikai talantīgs ķīmiķis, bet arī ārkārtīgi veiksmīgs uzņēmējs, izglītību uzskatīja par katra cilvēka likteņa atslēdziņu, kas spēj atdarīt durvis uz laimīgāku, saliedētāku un gudrāku sabiedrību. Dodoties mūžībā, Zvejnieka kungs vēlējās, lai viņa dzīves bagātībā spēj uzlabot dzīvi tiem, kas paši ir gatavi strādāt un censties labākas nākotnes dēļ.

Ievērojamā un cildenā sapņa piepildījumu gan visskaidrāk iespējams redzēt Andreja dēlam Pēterim Zvejniekam, kurš kopā ar sievu Debiju pārzina tēva mantojuma, ik gadu turpinot ziedot ievērojamas summas stipendiātu atbalstam. “Tiekoties ar jauniešiem, es sapratu, cik ļoti nepieciešams īstenot tēva sapni un turpināt viņa sākto darbu, ” tā, pasniedzot stipendijas, savu izvēli ziedot pamatoja ASV dzīvojošais ķirurgs Pēteris Zvejnieks.

Zvejnieku ģimenes fonds administrē trīs stipendijas: Zvejnieku ģimenes, Pētera Mežaka piemiņas un In Memoriam. Gaidas Rīsbergas stipendiju. Tās ir novēlētas medicīnas un ķīmijas jomās studējošajiem, tādējādi Zvejnieku ģimenes atbalsts padara sabiedrību ne tikai izglītotāku, bet arī veselāku. Piemēram, Dace Dimza-Džonsa, pirmā Zvejnieku stipendijas saņēmēja (2003.-2007.), ir klīnisko pētījumu vadītāja Mančestras slimnīcu grupā, viņa ne tikai veic aptuveni 150 klīnisko pētījumu uzraudzību, bet arī personāla apmācību un docē Rīgas Stradiņa universitātē.

Aiz katras stipendijas ir jauns cilvēks, viņa sapņi, vēlmes un pārdzīvojumi, un ir neiespējami neieraudzīt to prieku un pateicību, kas caurstrāvo stipendiātus, daloties pārdomās ar ziedotājiem. LSPA fizioterapijas programmas 1.kursa studente Diāna Gabranova raksta: “Piešķirtā stipendija man ļoti palīdz tikt galā ar ikdienas izdevumiem, tāpat esmu iemācījusies vairāk domāt par prioritārajiem tēriņiem. Zinu, ka bez sniegtās palīdzības studijas nemaz nebūtu iespējamas, tāpēc vārdos grūti izteikt savu pateicību par visu, ko devis šis atbalsts.”

“Rakstu dziļā cieņā un pazemībā, sakot lielu paldies! Paldies, ka palīdzat man sasniegt tik daudz lietu, kas dara lepnu ne tikai pašu, bet arī manu ģimeni. Paldies, ka ļaujat man izkopt jomu, ar ko esmu tik ļoti aizrāvusies. Mana sirds nekad nevarēs pateikt pietiekami daudz paldies,“ vēstulē Zvejnieku ģimenei teic stipendiāte Džūlija Kurčatova, kura studē Latvijas Universitātes  ārstniecības programmas 4.kursā.

Reizēm lietas sākas ar pienākumu, bet pāraug aizrautībā. Reizēm maza sēkla pārlauž virskārtu, pavērdama ceļu kam krietni lielākam.  Zvejnieku ģimenes veikums var pārsteigt ar daudz ko – ziedotās summas apjomu, izmaksāto stipendiju skaitu vai ziedojumu nepārtraukto turpinātību teju 20 gadu garumā. Bet vispārsteidzošākā ir ticība – ticība taisnai un pareizai lietai, kas, no tēva dēlam nodota, pat dalot, ir tikai lielāka kļuvusi.

Sirsnīgi pateicamies Pēterim Zvejniekam un ģimenei par veikto ziedojumu un ilgstošo sadarbību!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums