Draudzīgā aicinājuma fonda stipendija

Draudzīgā aicinājuma fonda priekšsēdētājs Jānis Endele, Cēsu novada domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina, Vītolu foda darbinieki ar Draudzīgā aicinājuma fonda stipendiātiem

Draudzīgā aicinājuma fonds dibināts 1994. gadā, sākotnēji tas īsteno izglītības programmas Vidzemē. Redzamākās personas, kas atbalsta fondu, ir Valsts prezidents Guntis Ulmanis un izglītības ministrs Jānis Vaivads, bet fonda darbības nenogurstošs veicinātājs joprojām ir tā priekšsēdētājs Jānis Endele (tajā laikā Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijas direktors).

No 1995.gada Fonds sāk atbalstīt valsts mēroga izglītības programmas, notiek starptautisko olimpiāžu uzvarētāju godināšana.  1999. gadā fonds iedibina Draudzīgā aicinājuma medaļu skolēniem, pedagogiem, izglītības mecenātiem, sabiedriskiem darbiniekiem un žurnālistiem. 2000. gadā fonds iedibina ceļojošo "Draudzīgā aicinājuma balvu" skolām par sasniegumiem iepriekšējā mācību gadā, pirmajā gadā apbalvojot 18, turpmākajos - 30 Latvijas skolas. 2005.gadā fonds iedibina ceļojošo Draudzīgā aicinājuma balvu Cēsu rajona skolotājiem par sasniegumiem olimpiādēs un konkursos visos līmeņos. Diemžēl, sakarā ar rajonu likvidāciju balva savu eksistenci izbeidz pēc 5 gadiem. 2011.gadā fonds nodibina Draudzīgā aicinājuma balvu par skolu rezultātiem centralizētajos eksāmenos visām mācību iestādēm, kurās realizē vidējo izglītību. Skolas tiek vērtētas gan kopvērtējumā, gan atsevišķos mācību priekšmetos, gan to izaugsme.

2015.gadā Draudzīgā aicinājuma fonds uzsāk uzsāk jaunu projektu „Stipendijas skolēniem”, piešķirot stipendijas centīgākajiem un talantīgākajiem bijušā Cēsu rajona jauniešiem. Stipendijas skolēniem ar Draudzīgā aicinājuma fonda un Vītolu fonda starpniecību sarūpējuši mecenāti - Mūrmaņu un Sikšņu ģimenes. Stipendiju skolēniem pasniedz Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Draudzīgā aicinājuma fonda priekšsēdētājs Jānis Endele un Cēsu novada domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina.

2015. gadā Draudzīgā aicinājuma fonda stipendija tika piešķirta 56 jauniešiem.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums