Andreja un Dulcie Ozoliņu piemiņas stipendija


Dulcie un Andrejs Ozoliņi

Andrejs Ozoliņš dzimis Rīgā 1935. gadā. 1944. gadā ģimene sāka bēgļu gaitas un 1948. gadā ieceļoja Anglijā, kur Andrejs iestājās Hazelrigg Country Primary school. Līdzekļu trūkuma dēļ bija jāsāk strādāt, taču no sapņa iegūt izglītību Andrejs neatteicās. Viņam laimējās satikt Džonu Simu, Nigērijas dzelzceļa pārvaldes darbinieku, kas, uzzinājis par jaunieša vēlmi izglītoties, sniedza materiālu atbalstu, lai apmaksātu mācību kursu. Andrejs Ozoliņš tika uzņemts skolotāju koledžā Saint Luke’s College Ekseterā. Tika apgūtas zināšanas arī Londonas universitātē. 1958. gadā Andrejs Ozoliņš sāka strādāt vidusskolā netālu no Bristoles.

Tajā pašā gadā Andrejs sāka kopēju dzīves ceļu ar sieviešu skolotāju koledžas studenti Dulcie Allen. 1962. gadā tika iegūts Londonas universitātes grāds (General Honours) matemātikā un fizikā. Dulcie nokārtoja klavierspēles eksāmenus. Ģimenē izaudzinātas divas meitas – Māra un Zinta. 1970. gadā Andrejs sāka strādāt par matemātikas pasniedzēju Lesteras politehniskajā institūtā (vēlāk De Montfort universitāte). 2008. gadā Dulcie un Andrejs Ozoliņi svinēja zelta kāzas.

Daudz laika un enerģijas Andrejs Ozoliņš veltījis sabiedriskajam darbam. Viņš ir darbojies Latviešu Nacionālajā padomē Lielbritānijā, Latvijas atjaunošanas komitejas Eiropas centrā, Rietumeiropas latviešu apvienībā, Pasaules brīvo latviešu apvienībā, ir bijis PBLA valdes loceklis.

1994. gadā Andrejs Ozoliņš kļuva par Anglijas Latviešu izglītības fonda priekšsēdētāju, kas 2004. gadā sāka sadarbību ar Vītolu fondu, lai atbalstītu jauniešus, kuri vēlas iegūt augstāko izglītību un veidot Latvijas nākotni.

Andrejs Ozoliņš ar jauniešiem tikās arī klātienē - ikgadus  viņš un kundze Dulcie  mēroja ceļu uz Rīgu, lai kopā ar saviem tagadējiem un bijušajiem stipendiātiem  pavadītu skaistu vakaru, apmeklējot  Operas un baleta teātri.

Andrejs Ozoliņš mūžībā devās 2020. gada 10. maijā, atvadu vārdus lasiet >>>šeit<<<. 

Dulcie Ozoliņa mūžībā devās 2020. gada 26.augustā. 

2022.gadā martā fonda saņēma Ozoliņu ģimenes testamentāro novēlējumu, ar kuru vairāk nekā 300 000 eiro tika atvēlēti jauniešu izglītībai. 

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums