Elzas Kampares stipendija

 

Elza Kampare

Elzas Kampares bērnība aizvadīta Smiltenē. Diemžēl viņas tēvs nomira, kad Elzai bija 3 gadi, tādēļ rūpes par audzināšanu uzņēmusies tikai māte. Sasniedzot skolas gadus, mātes brālis ieteica mācīties lauksaimniecību, jo uzskatīja to par labu profesiju. Tā Elza Kampare pabeidza Priekuļu lauksaimniecības vidusskolu. Viņa tika nozīmēta uz lauksaimniecības ministriju, lai strādātu par agronomi un tādēļ nācas savas mājas Smiltenē nomainīt uz straujo vidi Rīgā. Vēlāk viņa ieņēma arī revidenta amatu. 

Elza Kampare ir īstena latviete un savu piederību tautai turējusi sirdī ikvienā dzīves situācijā. Viņa neiestājās komjaunatnē un partijā. Elzas māte tika izsūtīta uz Sibīriju, saņemot vien vēstuli, kurā māte rakstījusi: "Mani aizveda tādu, kāda es tur kūtī stāvēju. Neļāva ne atvadīties, ne mantas paņemt." Elzas māte Latvijā atgriezās pēc deviņiem gadiem.

Šobrīd Elza Kampare ir 91 gadus veca pensionāre, kura visu dzīvi ir nodzīvojusi Latvijā. Viņa smejoties saka, ka "nevar atpalikt no mammītes, kura nodzīvoja līdz 93 gadu vecumam". Elza Kampare stipendiju veidā vēlas atbalstīt topošos agronomus un ārstus. 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums