Jura Gravas piemiņas stipendija

Juris Grava
Juris Grava

Juris Grava dzimis 1930. gadā Liepājā. 1944. gadā viņš kopā ar ģimeni devās bēgļu gaitās. Trīs vecākie brāļi tika iesaukti leģionā, bet Juris nonāca Hohenelbē, Sudetijā, kur 14 gadu vecumā kļuva par strādnieku fabrikā. Kad šo apgabalu okupēja Padomju Savienība, viņam kopā ar vecākiem laimējās nokļūt amerikāņu zonā. Bēgļu nometnē Juris iestājās skautos, pabeidza ģimnāziju.

Ģimene izceļoja uz ASV, Juris strādāja fabrikā. Tuvojoties iesaukšanai armijā, viņš brīvprātīgi pieteicās aviācijā un Korejas kara laikā strādāja par radio operatoru lidojumos no Japānas uz Koreju. Atgriezies civilajā dzīvē, Juris studēja un strādāja IBM (International Business Mashines).

Jura Gravas piemiņas stipendiju ir dibinājusi viņa vecākā māsa Edīte Zariņa. Par savu brāli viņa stāsta: “Dzīvē kopēju pienākumu un atbildības dēļ ar Juri bijām vistuvāk saistīti. Jurim patika būt anonīmam, viņš nerunāja par palīdzību, ko sniedza citiem. Reizēm to tikai uzzināju no kāda palīdzības saņēmēja. Zinu, ka Juris ļoti vēlētos atbalstīt studentus.”

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums