Kārļa Ātrena 50 gadu jubilejas stipendija


Kārlis Ātrens kopā ar sievu Kristīni un meitām

Kārlis Jānis Ātrens dzimis 1960.gadā Adelaidē. Kārļa tēva Jāņa Ātrena militārās karjeras dēļ bērnībā viņam nācās dzīvot gan pāris gadus Jaungvinejā, gan dažādās Austrālijas pilsētās - Pertā, Brisbenā, Sidnejā un Kanberā. Visilgāk ģimene dzīvoja Kanberā, kur Kārlis pabeidza Austrālijas Nacionālās Universitātes informācijas tehnoloģiju fakultāti ar zinātnisko grādu B.Sc. Viņš uzsāka darba gaitas kā programmētājs Labklājības Ministrijā Kanberā un tur nostrādāja sešus gadus. Tad sekoja trīspadsmit ražīga darba gadi telekomunikāciju uzņēmumā ,,Telstra” Sidnejā.

Kārlis Ātrens allaž aktīvi iesaistījies arī sabiedriskajā dzīvē - dejojis Tautas deju kopā ,,Sprigulītis’’ un ansamblī ,,Saules Josta”, piedalījās četros ārzemju koncertbraucienos un tā pirmo reizi 1990.gadā nokļuvis arī Latvijā.

2003.gadā Kārlis Ātrens atkal devās uz Latviju, nodzīvoja tur gadu, bet jau 2004. gadā kopā ar ģimeni uzsāka patstāvīgu dzīvi sava tēva dzimtajā zemē.

Kārlis Ātrens sāka strādāt Somijas koncernā Kesko Oy kā IT speciālists, tad kļuva par IT vadītāju Latvijā. Kopš 2010. gada vasaras viņš ir Konekesko Baltijas valstu IT vadītājs.

Ātrenu ģimene dzīvo Ķīpsalā. Kārļa dzīvesbiedre Kristīne (abi salaulājās 1991.gadā Sidnejā) ir bijusi skolotāja Rīgas Starptautiskā skolā Ķīpsalā, tagad strādā Latvijas Starptautiskajā skolā. Meitas Emma Larisa un Māra Zenta  sešus gadus mācījās privātajā latviešu vidusskolā ,,Patnis’’, bet kopš 2009. gada abas apmeklē  Latvijas Starptautisko skolu.

2010. gada novembrī Kārlis Ātrens restorānā "Ostas Skati" Ķīpsalā atzīmēja savu 50 gadu jubileju. Dāvanu vietā viņš lūdza ziedot līdzekļus Vītolu fonda stipendiātu atbalstam.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums