Matīsa Dāvja un Līgas (dzimusi Upeslāce) Kukaiņu stipendija

Matīss Dāvis un Līga (dzimusi Upeslāce) Kukaiņi.

Ikvienu Vītolu fonda ziedotāju var uzskatīt par Latvijas patriotu, kuram rūp savas zemes nākotne, un ir bezgala patīkami apzināties, ka tādu cilvēku ar katru gadu kļūst arvien vairāk. Arī Matīss un Līga Kukaiņi, ir vieni no Draugu stipendijas atbalstītājiem. Stipendija dibināta 2010.gadā, kura ļauj jau otram jaunietim kļūt par zinošu speciālistu ar augstāko izglītību.

Matīss Kukainis dzimis Detroitā Aijas un Jāņa Kukaiņu ģimenē. (Jānis Kukainis ir PBLA priekšsēdētājs, vecaistēvs Roberts Kukainis varonīgi cīnījies leģionā par Latvijas brīvību.) Matīsam ir brālis Roberts Kukainis (dzīvo Dienvidkarolīnā un ir Latvijas godu konsuls) un māsa Ginta McNally (dzīvo Mičiganā).  Matīss ir absolvējis Detroitas latviešu skolu, Garezera vasaras vidusskolu, Mičiganas pavalsts universitātes (Michigan State University) mehānisko inženieru fakultāti (B.S.M.E. – Bachelors of Science – Mechanical Engineering), Mičiganas pavalsts jurisprudences augstskolu (Juris Doctor - Michigan State University), kā arī ieguvis maģistra grādu starptautiskās un Eiropas Savienības tiesībās Rīgas Juridiskajā augstskolā.

Matīss Kukainis ir zvērināts advokāts Amerikas Savienotajās Valstīs, Ilinoisas štatā, kā arī zvērināts advokāts Latvijas Republikā, partneris advokātu birojā Spīgulis & Kukainis ( matiss@ska.lv ). Viņa specializācija ir nekustamā īpašuma tiesības, īpašuma un mežu zemju vērtēšana (Viņš brīdina visiem mežu īpašniekiem, ļoti, ļoti uzmanīties no potenciāliem mežu pircējiem vai sadarbības partneriem / apsaimniekotājiem).  Matīss arī pārzina mantojuma tiesībās, trastu tiesības, testamentus un komerctiesības. Matīss Kukainis pasniedz starptautiskās tiesības, Eiropas Savienības tiesības un komerctiesības gan bakalaura, gan maģistrantūras studentiem vairākās izglītības iestādēs Latvijā. Matīss pārstāvēja Latviju Eiropas Savienības organizācijā Team Europe, kuras sastāvā ir akadēmiskās vides eksperti no katras Eiropas Savienības dalībvalsts.

Līga Kukaine (dzimusi Upeslācis) dzima Toronto, Kanādā Ingas (dzimusi Broša) un Alberta Upeslāču ģimenē. Līga absolvēja Toronto latviešu biedrības sestdienas skolu, Toronto latviešu tautas augstskolu, Gaŗezera vasaras vidusskolu, Gvelfas universitātes (University of Guelph) bioloģiskās zinātnes fakultāti (B. Sc. - Bachelors of Science - Biological Science), Gvelfas universitātes Uztur zinātnes fakultāti (M. Sc. Master of Science - Human Health and Nutritional Science) un pašlaik mācās Rīgas Ekonomiskā Augstskolā (Stockholm School of Economics in Riga), lai iegūtu maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā (Executive MBA). Līga Kukaine ir bijušās Latviešu Jaunatnes Apvienības Kanādā priekšsēde un ir latviešu gaidu kustībā jau 21 gadus (Gaujas 14. gaidu vienība). 

Matīsa tēvs PBLA priekšsēdētājs Jānis Kukainis teicis: “Tikai ar izglītību mēs varam tikt uz priekšu. Mēs varam paveikt vēl daudz. Un Latvijas nākotni var nodrošināt vienīgi pašapzinīgi un labi informēti patrioti.”  Tātad mēs zinām, ka viņš lepojas gan par Līgu, gan Matīsu, gan par visiem Vītolu fonda stipendiātiem!

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Contact us