Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu stipendija medicīnā un mākslā

Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi

Kultūras, izglītības un mākslas mecenāti Boriss un Ināra Teterevi ir lielākie privātie mecenāti Latvijā. Lai arī mecenātu labdarības fonds ir dibināts 2010. gadā, Teterevu ģimene izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas atbalsta jau kopš 1994. gada.

Mecenāts Boriss Teterevs dzimis 1953. gada 5. novembrī Rīgā, mācījās Rīgas 10. vidusskolā, studēja Rīgas Medicīnas institūtā. Pēc institūta absolvēšanas deviņus gadus viņš praktizēja Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. No astoņdesmito gadu beigām līdz 2008. gadam Boriss Teterevs nodarbojās ar uzņēmējdarbību – sākotnēji Latvijā, tad Krievijā. Pašlaik vada ģimenes labdarības fondu, kā arī ir pievērsies saviem iemīļotajiem vaļaspriekiem.

Mecenāte Ināra Tetereva dzimusi 1953. gada 6. februārī Rīgā. Kopš 2010. gada viņa veic ģimenes labdarības fonda valdes priekšsēdētāja vietnieces pienākumus un gādā par vairākiem desmitiem fonda atbalstīto labdarības projektu. Borisam un Inārai Tetereviem 2011. gadā piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

Jo īpaši mecenāti atbalsta kultūru, izglītību, uzlabojumus publiskajā pilsētvidē, sniedz atbalstu kopienu attīstības organizācijām pilsētās un lauku apvidos, dzīvnieku aizsardzībai, kā arī palīdz maznodrošinātu personu grupām. Ar ģimenes fonda darbības paraugu mecenāti vēlas veicināt labdarības idejas citu turīgu iedzīvotāju vidū Latvijā.

Sadarbībā ar Vītolu fondu Teterevu ģimene ir dibinājusi stipendijas mūzikā, mākslā un medicīnā. Kopš 2012. gada Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem piešķir Mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā, savukārt Rīgas Stradiņa universitātes studentiem – Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā.

2019. gada 21. septmebrī mūžībā devās Boriss Teterevs. Atvadu vārdus ziedotājam lasiet > šeit <. 

Vairāk par Borisa un Ināras Teterevu fondu lasiet tīmekļa vietnē: www.teterevufonds.lv.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums