Ojāra Štāka piemiņas stipendija


Ojārs Štāks

Ojārs Štāks dzimis Torņkalnā, Rīgā. Viņa tēvs strādāja Valsts Zemes Bankā Rīgā, bet vēlāk tika pārcelts uz Liepāju par bankas priekšnieku.

Sešu gadu vecumā Ojārs uzsāka skolas gaitas. Bērnu dārzā mācības notika vācu valodā, vēlākā dzīvē tā izrādījusies ļoti noderīga valoda. Ojārs mācījās Čakstes pamatskolā, pēc tam Liepājas ģimnāzijā, kuru absolvēja 1943. gadā. Vasaras brīvlaikos Ojārs strādāja ārpus Liepājas lauku saimniecībās.

1943. gada rudenī Ojāra klases biedriem bija jāiet ''Reichs Arbeit Dienst''. Lai gan Ojārs bija jaunākais draugu vidū, viņš brīvprātīgi pieteicās vācu ''darba dienestā''. Ojāra vecāki ar dēla rīcību bija apmierināti. Dienesta gaitas Ojāru noveda Polijā un Vācijā. Kara laikā sakari ar tēvu un māti pārtrūka .

ll Pasaules kara beigās Ojārs krita angļu karavīru gūstā. Pēc gūsta Ojāram laimējās sazināties ar vecākiem, kuri atradās Vācijā, Augsburgas DP (Displaced Persons) bēgļu nometnē. 1949. gadā Ojārs kopā ar ģimeni izceļoja uz Ameriku un Tenesī pavalstī grūtos apstākļos sāka darbu. 1951. gadā viņš pārcēlās uz Čikāgu un sāka darbu TV remontdarbnīcā. Pēc dažiem gadiem, kopā ar amerikāņu draugu, viņš atvēra ''privātdarbnīcu'' un sekmīgi strādāja 15 gadus.

1988. gadā, pēc TV remontdarbnīcas pārdošanas, Ojārs iegādājās privātmāju ciemā ''LATVIJA'' pie Garezera, Mičigānas pavalstī un pārcēlās uz dzīvi tur.

Ojārs vairākas reizes ciemojies dzimtenē un ar ''Lauku Ceļotāja'' piedāvājumu izbaudījis skaistus brīžus gan laukos, gan pilsētās. Kopā ar draugiem bijis skatītājs Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

2005. gada pavasarī Ojārs Štāks dibināja Latvijā savu stipendiju.

2011.gada 3.augustā Ojārs Štāks aiziet mūžībā.  Ojāra Štāka piemiņas stipendijai ziedoja viņa draugs un testamenta izpildītājs Gundars Strautnieks.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums