Sandras Kalnietes stipendija

Sandra Kalniete
Sandra Kalnietes stipendija

Sandra Kalniete dzimusi 1952. gadā Sibīrijā – Tomskas apgabala Kolpaševas rajona Toguras ciemā. Kad viņai bija četri gadi, ģimene atgriezās Latvijā. Pēc skolas beigšanas Sandra Kalniete iestājās Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas mākslas vēstures un teorijas nodaļā, ko absolvēja 1981. gadā. 1997. gadā viņa ieguva mākslas maģistra grādu. Zināšanas ārpolitikā Sandra Kalniete papildinājusi Līdsas universitātē un Ženēvas Starptautisko attiecību institūtā.

1988. gadā viņa iesaistījās Latvijas Tautas frontes darbā, organizēja akciju Baltijas ceļš. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Sandra Kalniete sāka darbu Ārlietu ministrijā. 1993. gadā viņa tika nosūtīta diplomātiskajā darbā uz ANO Eiropas mītni, kur vadīja Latvijas Republikas pārstāvniecību. 1997. gadā Sandra Kalniete tika iecelta par ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Francijā un vēlāk – 2000. gadā – UNESCO. 2002.gadā viņa tika apstiprināta par Latvijas ārlietu ministri un 2004. gadā - nozīmēta par pirmo Latvijas Eiropas Komisijas locekli. 2006. gadā ievēlēta Latvijas Republikas Saeimā. 2009. gadā Sandra Kalniete uzvarēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā. 2014. gadā tika atkārtoti pārvēlēta un ir Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupas priekšsēdētāja vietniece.

Sandra Kalniete ir arī publikāciju un grāmatu autore. Grāmatā "Es lauzu. Tu lauzi. Mēs lauzām. Viņi lūza" apkopotas atmiņas par Latvijas Tautas frontes laiku. Sandras Kalnietes Sibīrijas atmiņu stāstījums "Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos" ir ieguvis plašu starptautisku atzinību.

Sandra Kalniete ir Triju Zvaigžņu ordeņa komandiere, kā arī saņēmusi vairāku ārvalstu augstākos apbalvojumus. Savu lēmumu dibināt stipendiju Sandra Kalniete pamato: “Es vēlos, lai Latvija kļūtu par modernu un konkurētspējīgu valsti. Tam nepieciešami izglītoti, uzņēmīgi un talantīgi cilvēki. Es ceru, ka mana stipendija kādam spējīgam jaunietim pavērs iespējas kļūt par izcilu starptautisko attiecību speciālistu, kādi tik ļoti ir vajadzīgi Latvijai.”

2014. gadā Sandra Kalniete rīkoja tikšanos ar saviem stipendiātiem Briselē.

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums