Saginavas Latviešu kluba stipendija

 Dainis Martinsons, Rita Martinsons, Ieva Hartwell, Skaidrīte Ģībietis, Linda Paeglis, Jānis Dzirnis, Skaidrīte Spūle

Saginavas Latviešu klubs dibināts 1950. gadā. Tā mērķis bija apvienot un atbalstīt Saginavā un tās apkārtnē dzīvojošos tautiešus. Ilgus gadus klubā tika lasīti referāti, rīkoti koncerti, teātra izrādes un balles, darbojās sporta kopa, sestdienas skolā bērniem mācīja latviešu valodu, tika sniegta arī materiālā palīdzība tautiešiem.

Ar laiku iespējas palīdzēt kļuva plašākas, un tika atbalstīti arī trūkumā nonākušie tautieši Amerikā un Eiropā. Kad savu darbību sāka “Garezers”, daudz līdzekļu tika ziedots, lai jaunatnei būtu iespēja pulcēties latviskā vidē. Saginavas Latviešu klubs atbalsta arī Amerikas latviešu apvienību un “Daugavas vanagu” organizāciju. Kad Latvija atguva brīvību, arvien vairāk līdzekļu tika atvēlēts Latvijas izaugsmei un attīstībai. Sākumā tika atbalstīti zemessargi, Brīvības pieminekļa atjaunošanas darbi, Okupācijas muzeja darbība un Lestenes Brāļu kapu tapšana. Klubs ir palīdzējis arī jauniešiem – ir sūtītas grāmatas skolu bibliotēkām, atbalstītas daudzbērnu ģimenes, arī Saulgriežu vasaras vidusskola.

Kopš 2005. gada Saginavas Latviešu klubs atbalsta trīs studentus. Kluba biedri un labvēļi ziedo līdzekļus studentu atbalstam, seko studentu sekmēm un gaida stipendiātu sūtītās vēstules.

2017. gada 17. augustā Saginavas Latviešu kluba priekšsēdis Dainis Martinsons ar kundzi Ritu viesojās  stipendiātu dzimtajos novados: Liepājā, Saldū un Rēzeknē. Par tikšanos iespējams lasīt šeit.

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums