Viktora Kulberga piemiņai - Rotari kluba stipendija /2016/

 Viktors Kulbergs 1992. gadā. Fotogrāfijas autors: Elmārs Rudzītis, avots: nekropole.lv

2013. gada 10. martā pēc drosmīgas cīņas ar neārstējamu slimību mūžībā aizgāja Antīko Automobiļu kluba, Rīgas Motormuzeja dibinātājs, Latvijas patriots Viktors Kulbergs. Savas grāmatas ‘’Neiespējamā misija’’  noslēgumā viņš raksta: ‘’Jo vecāks es kļūstu, jo labāks es biju. Šo posterīti ieraudzīju un nopirku Berlīnē pirms kādiem divdesmit pieciem gadiem. Tas man ļoti iepatikās un iepriecināja. Patiesi, man vairs nav nekādu milzu ambīciju. Savu aicinājumu esmu piepildījis.’’

Viktoram Kulbergam  palaimējās savus spēka gadus dzīvot īstenības laikā, piepildīt savus sapņus, neiespējamo misiju padarīt par iespējamu. Braukt  pie Auto Union stūres.

Dzimis Rīgas centra puika, savus auto sapņus sācis sapņot Hipodroma auto kapsētā, Viktors Kulbergs sekoja savai sirds lietai - antīko automobiļu meklējumiem un atradumiem, kas vainagojās ar unikālu antīko auto  kolekciju Rīgas Motormuzejā. Par Viktora sapni un dzīves neiespējamo misiju kļuva unikāli antīkie spēkrati, to meklēšana, atjaunošana un kolekcionēšana. Bruņojies ar pacietību, pozitīvu apsēstību un detektīva talantu no bijušās PSRS fabriku šķūņiem un lūžņu kaudzēm viņš izcēla  īstenus dārgakmeņus - kā kara trofejas padomijā nonākušos pasaules autobūves šedevrus.

Viktors bija daudzu lietu iekustinātājs - Tirdzniecības un Rūpniecības kamera, Rotari klubs, nenogurstošs darbs Latvijas labā tai virzoties uz Eiropas Savienību.

Viņa dzīves stāsts apliecina - neiespējamais kļūst iespējams, ja godīgi un aizrautīgi seko savai lietai un dzīvei kā dāvanai.

Bet pāri visam Viktors bija īsts ģimenes cilvēks, mīlot sievu, dēlus, vedeklas un mazdēlus. Viņš bija un ir viens no krietnajiem cilvēkiem, bez kura Latvija paliek mazāka. Rotariešu, domubiedru  dibinātā Viktora Kulberga stipendija dos iespēju jauniem censoņiem sekot Viktora ideāliem un piepildīt savu neiespējamo misiju darbā un dzīvē.

Par godu 20. gadadienai Rīgas Hanzas Rotari klubs ziedoja stipendijai, kas nosaukta ilggadēja rotarieša, Rīgas Hanzas Rotari kluba dibinātāja un pirmā prezidenta Viktora Kulberga vārdā. Šī stipendija, pateicoties Latvijas Rotari klubu ziedojumiem,  tiks piešķirta jauniem, talantīgiem mašīnbūves inženierzinātņu specialitātes studentiem.

2016. gadā norisinājās Rotari klubu konference koncertzālē "Lielajā dzintarā". Tās laikā tika piesķirta pirmā Viktora Kulberga piemiņas stipendija RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes, studiju programmas "Mašīnu un aparātu būvniecība" studentam Elvijam Vanagam. Saņemot stipendiju, Elvijs sacīja: “Tā bija unikāla iespēja pabūt tik labestīgā sabiedrībā, kura ir vienota tik cēlu mērķu dēļ. Rotari kluba  konferences apmeklējums mani ļoti iespaidoja un lika aizdomāties par jauniem nākotnes mērķiem. Būt par Viktora Kulberga piemiņas – Rotari kluba stipendijas saņēmēju ir liels gods ne tikai man, bet arī manai ģimenei.  Esmu no sirds pateicīgs Rotari klubam par atbalstu manām studijām!” 

Elena Kulberga kopā ar stipendiātu Elviju Vanagu.

Citas Rotari kluba dibinātās stipendijas: 

Rīgas Hanzas Rotari kluba stipendija

Zviedrijas un Latvijas Rotari fonda stipendija

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums