Adelaidas Latviešu biedrības valdes priekšsēdētāja Ilze Radziņa tiekas ar stipendiātiem.

No kreisās: Robins Jānis Lellis, Adelaidas Latviešu biedrības valdes priekšsēdētāja Ilze Radziņa un Agita Mūrniece. 

25. aprīlī Vītolu fondā Adelaidas Latviešu biedrības valdes priekšsēdētāja Ilze Radziņa tikās ar Adelaidas Latviešu biedrības – Benitas Vembris piemiņas stipendiātiem -  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas trombona spēles 1.kursa studentu Robinu Jāni Lelli un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas klavierspēles 2.kursa studenti Agitu Mūrnieci. Tikšanās laikā studenti iepazīstināja ar sevi un, ziedotājas iedvesmoti, dalījās ar saviem sapņiem par savu nākotni. Pēc tikšanās stipendiāte rakstīja: „Esmu priecīga, laimīga, pateicīga par visu, kas man tiek dots. Tagad mani galvenie uzdevumi ir  uzkrāt zināšanas, prasmes, kuras būs stūrakmens manai nākotnei. Paldies Adelaidas Latviešu biedrībai un priekšsēdei Ilzei Radziņai no visas sirds!” Savukārt, Adelaidas Latviešu biedrības valdes priekšsēdētāja Ilze Radziņa stipendiātiem vēlēja turpināt soli, pa solītim virzīties uz panākumiem, nepadodoties! Laimīgs ir nevis tas, kurš spēj saņemt vai gūt, bet gan tas, kurš spēj dot citiem. Jāiet cilvēkiem pretī un jādalās tajā, kas ir dots!
Adelaidas Latviešu biedrība sekmīgi darbojas jau vairāk nekā 60 gadus (dibināta 1949. gadā), atbalstot jaunatni latvisko tradīciju un kultūras mantojuma saglabāšanā, kopjot latviešu valodu, mūziku un dziesmu.  2006. gadā biedrība, izpildot testamentāro novēlējumu, nodibināja Benitas Vembris piemiņai stipendiju topošajam mūziķim.
Pianiste Benita Vembris dzimusi 1911. gada 29. martā Daugavpilī, 1939. gadā beigusi Daugavpils pilsētas tautas konservatorijas klavierklasi. Pēc bēgļu gaitām Vācijā viņas ceļš veda tālāk uz Austrāliju. Benita Vembris Sidnejā strādāja dažādus darbus. Pārcēlusies uz Adelaidu, atsāka klavierskolotājas darbu. Būdama izcila pedagoģe, viņa piesaistīja mūzikai latviešu un austrāliešu jauniešus, no kuriem daudzi vēlāk spēlēja starptautiskos orķestros. Benita Vembris aizgāja mūžībā 2005. gada 7. novembrī.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums