Elvis Klaucāns

 Jāņa Vilgerta stipendijas saņēmējs no 2013-2014. gadam Elvis Klaucāns. 

Savu izvēli par labu biotehnologa profesijai es izdarīju jau devītajā klasē, kad sapratu, ka ar aktiera profesiju tā īsti “”neies krastā” un, ka man ir jādara, kas tāds kur varētu pielietot savu patiku pret eksaktajām zinātnēm.

Es ticu, ka lietderīgo, deviņdesmit procentos gadījumu, var savienot ar patīkamo. Koledžas vidusskolas pēdējā gadā man paveicās atrast praksi jaunā biotehnoloģiju uzņēmumā, kam noderēja manas zināšanas. Pēc dažiem veiksmīgākiem un ne tik veiksmīgiem projektiem, sapratu – es vēlos mācīties tālāk. Tā kā pēc devītās klases beigām no lauku ciemata biju devies uz Rīgu un pēc gada nonācis vēl tālākā pilsētā Olainē, nospriedu, ka varētu pamēģināt arī ko ārpus Latvijas robežām. Te nu jāatzīst, ka mans ziedotājs Jānis Vilgerts ar mani bija līdzīgās domās. Kad kādā sarunā jautāju, vai ziedotājs man varētu palīdzēt uzsākt mācības Dānijā, viņš piekrītoši teica, ka jā – darām. 

Dānija bija piedzīvojums, kas ļāva iegūt internacionālus draugus, nostiprināt valodas zināšanas un iegūt aizraujošas zināšanas man interesējošajās sfērās. Dānija ar savu studentu politiku līdzinās Jelgavai, tikai Eiropas līmenī. Mācoties un strādājot ārzemēs, sākumā kā trauku mazgātājs un vēlāk jau kā laborants praktikants, tuvāk iepazinos ar Centrāleiropas domāšanu un dzīves stilu. Sapratu, ka zāle nav zaļāka otrpus žogam, bet gan tur, kur to aplaista. Šī sevis iegūtā atziņa tikai nostiprināja manu sākotnējo plānu par atgriešanos  Latvijā pēc mācību beigām.

Jau gadu esmu atpakaļ Mājās un man šeit tiešām patīk. Daudzkārt ir jāpakāpjas tālāk, lai labāk ieraudzītu to, kas ir tuvumā. Esmu  atpakaļ savā prakses laiku kompānijā un nu jau varu strādāt kā biotehnologs, darot to, kas man sagādā prieku. Tagad ar biotehnoloģiskām metodēm mūsu komanda risina dažādas vides problēmas un veido jaunus produktus. Ir jāprot radīt specifiskas fermentācijas metodes un jāsaprot, kāpēc dažādi sāļi vispār ir jāiekļauj attiecīgās mikroorganismu barotnēs. Studējot, daudzkārt galvā maisījās domas, vai, tas, kas man patīk, vispār kādam būs vajadzīgs un vai manas zināšanas būs noderīgas. Par laimi esmu sapratis, ja izvēlētā nozare ir interesanta pašam un tā tiek pētīta ar aizrautību – panākumi noteikti tiks sasniegti! Paldies ziedotājam Jānim Vilgertam par doto iespēju!

Ar cieņu,
Elvis Klaucāns

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums