Dibinātāji

Vītolu fondu 2002. gada 4. aprīlī nodibina Vilis un Marta Vītoli.

Vilis un Marta Vītoli

Vilis un Marta Vītoli

Vilis Vītols dzimis Rīgā. 1944. gadā kopā ar ģimeni atstāj Latviju. Četrus gadus pavada Vācijā, no tiem lielāko daļu Eslingenes latviešu nometnē. 1948. gadā pārceļas uz Venecuēlu. Tur mācās, beidz vidusskolu, 1956. gadā - Venecuēlas Centrālo universitāti ar civilinženiera grādu. 1961. gadā apprecas ar Martu Grīnšteinu. Tūlīt pēc kāzām dodas uz ASV , kur vienu gadu ar Forda fonda atbalstu studē un iegūst maģistra grādu. Pēc studijām strādā Venecuēlas lielākajā būvfirmā Precomprimido C.A.

1964. gadā kopā ar tēvu atver savu projektēšanas biroju. Sabiedriskā darbā strādājis Venecuēlas Latviešu apvienībā un kādu laiku arī Dienvidamerikas Latviešu apvienībā, divus gadus bijis tās priekšsēdētājs.

Sešus gadus bijis Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes loceklis. Bijis Latvijas Brīvības fonda pārstāvis Venecuēlā kopš tā dibināšanas. No 1992. gada līdz 1999. gada sākumam pildījis Latvijas Republikas goda konsula pienākumus Venecuēlā. 1999. gada 23. martā Vītolu ģimene atgriežas Latvijā. Patlaban Vilis Vītols aktīvi strādā.

Marta Vītola dzimusi Aucē. 1944. gadā kopā ar ģimeni divu gadu vecumā aizbrauc no Latvijas. Trīs gadus viņi pavada Vācijā, Fuldā. 1948. gadā ģimene pārceļas uz Venecuēlu, tur viņa beidz pamatskolu, vidusskolu spāņu valodā. Marta Vītola 1968. gadā beidz Venecuēlas Centrālo universitāti ar zobārstes grādu. Ģimenē izaudzināti pieci bērni: Kristīne, arhitekte, Laura, civilinženiere, Māra, sistēmu inženiere, Vilis, civilinženieris, Marta, advokāte. Bērni Vilis un Marta ieguvuši maģistra grādu ASV. Visi bērni ir precējušies, un visiem ir ģimenes. Marta Vītola savu dzīvi veltījusi galvenajam - ģimenei. Viņa ir brīnišķīga māte un vecmāmiņa.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums