Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda stipendiju pasniegšana ģeogrāfijas nozarē studējošajiem.

No kreisās: stipendiāti, ģeogrāfijas fakultātes maģistranti Ieva Immure un Jānis Ivanovs, Jāņa un Elfrīdas Rutku fonda valdes priekšsēdis Māris Slokenbergs, ģeogrāfijas fakultātes dekāne prof. Zaiga Krišjāne un stipendiāte Lauma Elza Miezīte.

Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda valdes priekšsēdis Māris Slokenbergs Latvijas Universitātes Dabaszinātņu mājā, Torņakalnā, Ģeogrāfijas fakultātes Jāņa Rutka vārdā nosauktā auditorijā pasniedza 2016./2017. mācību gada Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda stipendijas 3 fakultātes studentiem – ģeogrāfijas maģistratūras studentiem Ievai Immurei un Jānim Ivanovam un vides zinātnes bakalaura studiju programmas 1. kursa studentei Laumai Elzai Miezītei. Sarīkojuma laikā pagājuša gada stipendiātes Rūta Ozola un Sabīne Bunere prezentēja aizvadītā gada īstenotos projektus, kurus ar stipendijas atbalstu bija iespējams īstenot. 
Elfrīdas un Jāņa Rutku fonds pastāv jau 29 gadus, un sadarbība ar ģeogrāfijas fakultāti ir 22 gadus. Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultātes docents Jānis Rutks mira Stokholmā, Zviedrijā 1986. gada 9. oktobrī. Viņam nebija mantinieku, bet liecinieku klātbūtnē, pirms nāves tika apliecināts šāds testaments: “Es, Jānis Rutks, vēlos, lai no manas atstātās mantības nodibina fondu latviešu skolnieku un studentu atbalstam, kas kaut ko strādā tautiskā darbā”. No 2004. gada sadarbībā ar Vītolu fondu, Elfrīdas un Jāņa Rutku fonds ziedojis 114 620 EUR, un piešķirtas 66 stipendijas. 

Paldies Elfrīdas un Jāņa Rutku fonda valdei, īpaši priekšsēdim Mārim Slokenbergam!

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Contact us