Vītolu fonda stipendiāti piedalās Pasaules latviešu jaunatnes seminārā 2x2!

No kreisās: Renāte Lācīte, Anda Arbidāne, Arturs Barščevskis, Ilze Lapiņa un Elīna Sustenberga.

Pateicoties 2x2 nometnes organizatoru piedāvātajai iespējai, konkursa kārtā uz nometni tika izvēlēti stipendiāti: Arturs Barščevskis (Jāņa Arvīda Bungs un Metas Kalniņas-Bungs piemiņas stipendija), Anda Arbidāne (Zvejnieku ģimenes stipendija), Elīna Sustenberga (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Ilze Lapiņa  (LATRAPS stipendija) un Renāte Lācīte ("Daugavas vanagu" Melburnas nodaļas stipendija).Nometnes laikā jauniešiem ir iespēja satikt jauniešus no visas pasaules, klausīties un diskutēt ar dažādu jomu speciālistiem un izzināt latviešu folkloru un kultūru. Stipendiāti ir pateicīgi par iespēju piedalīties šajā seminārā un dalās savās sajūtās:

Ilze Lapiņa:
Esmu ļoti priecīga, ka tiku uz 2x2 nometni un varu būt pateicīga Vītolu fondam par sniegto informāciju un 2x2 organizatoriem par doto iespēju. Emocionālais pārdzīvojums ir fantastisks, it īpaši pēc latviskā daudzinājuma rituāla. Ir lietas, kuras neaizmirstas, un tās noteikti būs šīs. Mēs esam latvieši – savas zemes, kultūras sargātāji.”

Anda Arbidāne raksta:
Esmu izvēlējusies kultūras ievirzi, kurā diskutējam par latviešu kultūras pamatvērtībām, filmām, žurnālistiku un citām tēmām. Iemēģinām prasmes podniecībā, rotkalšanā un paplašinām zināšanas par latviešu folkloru un tradīcijām. Īpaši vērtīgas ir koplekcijas ar entuziastiskiem lektoriem, kas ne tikai visiem saprotamā veidā izklāsta aktuālos jautājumus politikā, bet arī spēj iedvesmot.”

Paldies Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 organizatoriem!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B

Raksti mums