Liepājas ebreju piemiņas stipendija

LIEPĀJAS EBEREJU PIEMIŅAS STIPENDIJA

Cilvēka dzīvība -Visuma lielākā  balva. Neatkārtojama, vienreizēja un neatgūstama. Un tik trausla, saskaroties ar rupju spēku un varmācību. Taču allaž uz pasaules ir bijuši ļaudis, kuriem nav trūcis drosmes pret ļaunumu cīnīties, kuri pat vistumšākajos vēstures brīžos ir spējuši saglabāt cilvēcību un līdzcietību. Arī mūsu zemes  pagātnē ir laiks, kuram mūžam būs īpaša vieta latviešu un ebreju tautas  attiecību vēsturē- holokausts, pats traģiskākais laiks ebreju tautas dzīvē. Un vienlaikus - lielas latviešu tautas daļas varonības apliecinājums, kurš vēsta par drosmi un pašaizliedzību, par cilvēcību, kura tika pārbaudīta ļoti skarbos apstākļos.

Latvijā dibinātā ,,Kluso varoņu fonda” mērķis ir cildināt un atbalstīt tās ģimenes, kuras, riskējot ar savu dzīvību, ir glābušas citus cilvēkus. ,,Kluso varoņu fonds”  vēlas vairot pasaulē labo un cildināt cilvēcību, pretnostatot Otrā pasaules kara zvērību aprakstiem stāstus par  ļaužu varonību, palīdzot saglabāt dzīvību citiem.  Šī fonda dibinātāji -  Eduardu Anderss un Pēteris Bolšaitis.

Pagājušā gada vasarā "Kluso varoņu fonds" ir dibinājis arī Liepājas ebreju piemiņas stipendiju maznodrošinātiem, bet spējīgiem jauniešiem, kuru uzticēts administrēt Vītolu fondam.  Stipendijai ziedojusi holokaustu pārdzīvojušu liepājnieku meita, kuras ģimenei 1948. gadā laimējās izbraukt uz Izraēlu. Kaut gandrīz visi viņu tuvinieki tika holokaustā iznīcināti, tie savai meitai allaž mācīja neturēt naidu ne pret vāciešiem, ne latviešiem. Kad ziedotāja nesen saņēma nelielu, negaidītu naudas summu, viņa, pati palikdama anonīma,  nolēma to veltīt kādam Latvijas jaunietim ar īpašām vajadzībām neatkarīgi no viņa tautības vai ticības, lai palīdzētu gūt augstāko izglītību. ,,Ciešanas skar cilvēkus neatkarīgi no viņu izcelsmes,"  ziedotāja uzskata, un viņai ir pamats to teikt - viņa pati dzimusi koncentrācijas nometnē kā bērns invalīds, un viss mūžs ir bijis nepārtraukta cīņa par iecerētā īstenošanu. Stipendiju augustā saņēma Ričards Mauriņš. Pašlaik Ričards studē RTU Informācijas tehnoloģiju studiju programmas 1.kursā. Stipendiātam labdare raksta: "Tas ir liels pārdzīvojums pēkšņi zaudēt fiziskās spējas, un grūtību pārvarēšana prasa lielu dvēseles un gribas spēku. Es ceru, ka, ja Ričards spēs pārvarēt savus ierobežojumus, viņš vēlāk arī pats centīsies palīdzēt citiem līdzīgi cietušajiem.” Šī stipendija - apliecinājums tam, ka arī viens cilvēks ar savu personīgo izvēli un apņēmību var mainīt pasauli uz labo pusi un ļaut kādam citam īstenot sapņus.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums