Arhīvs - Aprīlis 2019

MĒNEŠA CITĀTS

"Manuprāt, ir kāda augstāka doma, kāpēc mēs, latvieši, esam šeit. Un ko varam darīt, lai dzīves apstākļi Latvijā kļūtu arvien labvēlīgāki. Patlaban dzīvojam vislabākajos laikos, kādi vien šeit jebkad ir bijuši, taču par nākotni pašiem vien ir jārūpējas. Diemžēl ir pārāk daudz cilvēku, kam neklājas tik labi, kā gribētos. Labā ziņa, ka katrs no mums var palīdzēt kādam, kam šis atbalsts ir vajadzīgs. Un kopā mēs varam palīdzēt daudziem. Jo vairāk mūsu ir, jo lielākam skaitam jauniešu mēs varam palīdzēt. Mans novēlējums visiem jauniešiem – kļūstiet par personībām un dodiet savu pozitīvo pienesumu Latvijai!" /ziedotājs Arnis Apsītis/

- Fonds svin 17 gadu jubileju!

4. aprīlis ir diena, kad stipendiāti, ziedotāji un fonda darbinieki  svin fonda dzimšanas dienu. 17 gadu laikā ir paveikts daudz, bet priekšā vēl liels darbs, jo šogad palīdzību studiju uzsākšanai lūguši vairāk nekā 300 jaunieši no visas Latvijas, bet ar gandrīz 400 jauniešiem, līgumu slēgsim atkārtoti. Mīļš paldies visiem sveicējiem! Turpināsim darbu ar vēl lielāku apņēmību!

- Intervijas ar kandidātiem.

Aprīlī individuālajās intervijās tikāmies ar 209 kandidātiem. Pēc intervijām secinām, ka apmēram 65% kandidātu bez atbalsta saņemšanas nevarētu studēt. It kā šķiet, ka Latvijā ekonomika aug, valstī kopumā situācija uzlabojas. Taču fondā ierodas jaunieši ar ārkārtīgi traģiskiem dzīvesstāstiem, un šogad tādu  bijis vairāk nekā iepriekš. Vairāki stāsti ir tādi, no kuriem sapratām, ka jauniešiem palīdzība vajadzīga nekavējoties, lai pabeigtu vidusskolu. Pateicoties dibinātajai  “SOS stipendijai”, varam piešķirt jauniešiem stipendijas jau tagad, lai viņi spētu pabeigt skolu un iestāties augstskolā. Viens no gadījumiem – meitenei tētis ir miris, mammai ir audzējs pēdējā stadijā, ar prognozi, ka atlicis dzīvot ne vairāk kā dažus mēnešus. Citu radinieku nav. Meitene, uzsākot studijas, paliks viena. Jauniete mācās ļoti labi, saprotot, ka izglītība būs vienīgais, lai dzīvē tiktu uz priekšu. Pagastu sociālajiem darbiniekiem būtu vairāk jāpievērš uzmanība tiem, kam klājas grūti, un jāpalīdz. Īpaša pateicība “SEB bankai” par portatīvo datoru, monitoru undatortehnikas ziedošanu jauniešiem, kuriem nekad nav bijis savs personīgais dators! Paldies Diānai Blumatei un Unai Umulei par projekta organizēšanu!

01-30.04. Tikšanās ar ziedotājiem Lalitu Muižnieci, Mareku Indriksonu, Pēteri Bolšaiti. 

02.04. Ingrīdas Meierovicas tikšanās ar stipendiāti fonda birojā.

20.04. Piešķirta E-klases stipendija “Gudrs, vēl gudrāks” 12. klašu uzvarētājai Lāsmai Neiceniecei.

23.04. Ritas Kaimiņas tikšanās ar stipendiātiem restorānā “Ērlande”.

25.04. Lia Heisteres sarīkojums Latvijas Nacionālās operas un baleta namā. 

27.04. Arņa Apsīša meža stādīšanas talka 2019.

- Bijušo stipendiātu sasniegumi.

Māris Gackis saņēma Māras bankas stipendiju  no 2003. gada līdz 2007. gadam.  Māris ir meža cilvēks ceturtajā paaudzē, jo Māra tēvs, vectēvs un vecvectēvs bijuši mežsargi, savukārt mamma – mežkope. Māris iestājās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātē, kur studēja mežkopību. Pabeidza maģistrantūru un doktorantūru, strādājot universitātē par pasniedzēju. Māris ir teicis: “Mežs ir kā āķis lūpa, magnēts, kas klusi, bet neatlaidīgi vilina atpakaļ pirmatnējā dabā.” Šobrīd Māris ir atgriezies dzimtajās mājās un strādā A/S “Latvijas Valsts meži” par mežizstrādes vadītāja vietnieku, kvalitātes kontroles speciālistu.

Pēteris Vīrs Kārļa Cīruļa piemiņas stipendiju saņēma no 2011. gada līdz 2013. gadam. Pēterim ir maģistra grāds meža apsaimniekošanā ar specializāciju mežsaimniecībā. Šobrīd strādā mežizstrādes uzņēmumā SIA “Latvijas Mežs”. Pēteris raksta: “Man bija liels gods būt par Kārļa Cīruļa stipendiātu brīdī, kad tas bija ļoti nepieciešams tieši no materiālās puses, kad manai ģimenei trūka līdzekļi. Esošajiem un nākamajiem stipendiātiem novēlu novērtēt palīdzību, ko jums sniedz Vītolu fonda ziedotāji!”

Vilnis Šķipars ir lepnās Sēlijas dēls. Vītolu fonda stipendiju saņēma 2002. gadā, kad uzsāka studijas Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē. Šobrīd viņš ir mikrobioloģijas doktors, Latvijas Valsts Mežzinātnes Institūta "Silava" pētnieks,  Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes loceklis, pasniedzējs Rīgas Stradiņa universitātē.

Ziedojuši: ERGO, Nora Mičule, Sandra Mūrniece, SOS stipendijas ziedotāji, Biedrība “Daugavas vanagi Latvijā”, Juris Petričeks, Valmieras Zonta klubs.

Kluso varoņu fonda stipendijai ziedojuši: Ileane Bolšaitis, Oskars Ozoliņš. 

Draugu stipendijai ziedojuši: Roberts Veins*, Gints Jegermanis, Sanita Upleja-Jegermane, Vita Diķe, Raimonds Ritums*, Madara Mežviete*, Artūrs Dzenis, Annija Ķepale*, Zinta Jansons, SIA “B2B Smart Solutions”, Oksana Juskiva, Artūrs Banders, Ieva Everte*, Helge Lodziņš, Aina Viliņa, Nikolajs Petrovics, SIA “Viridi Lux”, Evarts Anosovs, Edgars Andersons, Ginta Lejiņa, Nauris Smaļķis, Aivars Junga, Olga Nikitina, Liene Jansone, Viktors Zaķis, Intra Research, Aija Dukaļska un 55 anonīmi ziedotāji.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums