Arhīvs - Decembris 2019

MĒNEŠA CITĀTS 


Andris Kļaviņš

Adventes un Ziemassvētku laiks mums tradicionāli saistās ar labdarību. Tas ir laiks, kad paši atceramies vai arī bieži mums kāds atgādina, ka bez saviem tuviniekiem un  mīļajiem ir arī citi, kam dzīvē varbūt nav tā veicies. Bet labdarībai nav jābūt kampaņveidīgai, tai jābūt - ja varu tā teikt - dzīvesveidam. Un te liels paldies Vītolu fondam, kas jau daudzus gadus Latvijā palīdz mums veidot šādu labdarības kultūru. Lai gaiši svētki visiem! 

Līgas un Edgara Ružu stipendija

Stāsts par Ružu ģimeni vienmēr ir bijis un būs stāsts par prieku – ne tikai par šiem Ziemassvētkiem, kuros viņi – Edgars un Līga – nolēmuši Vītolu fondā dibināt stipendiju kāda mazturīga, bet talantīga jaunieša atbalstam augstākās izglītības iegūšanā. Edgars Ruža ir LPKS LATRAPS ģenerāldirektors, bet Līga – klientu vadības direktore un agronome. LPKS LATRAPS sadarbību ar Vītolu fondu aizsāka jau 2013. gadā, dibinot septiņas stipendijas – to mērķis ir atbalstīt Latvijas jauniešus, kuri savu nākotni saista ar lauksaimniecību. Savukārt Edgara un Līgas Ružu jaundibinātā stipendija nav Ziemassvētku brīnums – tā tikai kārtējo reizi ir apliecinājums pārliecībai, ka laimīgus cilvēkus dara nevis tas, kas viņiem pieder, bet gan tas, kā tas tiek izmantots, jo īpaši, ja prātā un sirdī allaž tiek turēts pats svarīgākais – darīt visu, lai šī zeme, kurā lemts piedzimt un dzīvot, kļūtu bagātāka un laimīgāka. Paldies ziedotājiem par skaisto dāvanu Ziemassvētkos Latvijai!

- Adas Salnas piemiņas stipendija

,,Un svinīgi snigs piemiņa.

Un mūsu mīļie nemirs.

Vien apsegsies ar puteni

Un kļūs par tēvu zemi.” (J.Peters)

Šogad fondu sasniedza ziņa par Adas Salnas traģisko aiziešanu mūžībā - 2019. gada 1. februārī kundze izgāja no savas mājas pie Three Rivers pabarot putnus, zaudēja samaņu un, vairs netikdama mājā, nosalusi -22C aukstumā.  Deviņdesmitgadīgā kundze pirms aiziešanas mūžībā testamentā daļu līdzekļus novēlēja Vītolu fondam. Decembra nogalē fonds saņēma 100 000 USD Adas Salnas piemiņas stipendijai. Paldies testamenta izpildītājam Imantam Minkam par sadarbību stipendijas kārtošanā!

12. decembrī notika padomes sēde, kurā izvērtējām 2019. gada rezultātus. Šajā gadā sasniegti vairāki rekordi. Ziedotāju dibinātās stipendijas atbalsta vēl nebijušu stipendiātu skaitu (760 jaunieši) no visām Latvijas augstskolām, kopā saziedots 1 366 116 EUR (statistika veikta 20.12.2019.). Organizētas 140 tikšanās un sarīkojumi ar stipendiātiem un ziedotājiem. Ziedotājs Arnis Apsītis aicināja uz meža stādīšanas talku, Jānis Andersons rīkoja  lekciju stipendiātiem “Ko Tev neiemāca skolas solā?”, Lia Heistere kopā ar 60 stipendiātiem apmeklēja operu. Vītolu fonds organizēja pateicības pusdienas uzņēmējiem un Senioru Ziemassvētku eglīti. Īstenoti dažādi projekti: 25 jauniešiem piešķirtas SOS stipendijas dažādām ārkārtas situācijām, bet “SEB banka” ziedoja fonda stipendiātiem 21 datoru. Paldies par veiksmīgu sadarbību 2019. gadā!

01.-20. Fondā viesojās ziedotāji Rita Kaimiņa, Jānis Rozenfelds, Juris Cīrulis, Mareks Indriksons.

03.12. Viestura Neimaņa tikšanās ar stipendiātēm.

05.12. SIA “PURATOS Latvia” kolektīva sarīkojums stipendiātiem.

05.12. Jāņa Andersona sarīkojums stipendiātiem.

08.12. Plūmju ģimenes tikšanās ar stipendiātiem.

12.12. Padomes sēde.

17.12. SEB bankas sarīkojums stipendiātiem “Vakariņas kosmosā”.

17.12. Edvīna Samuļa tikšanās ar stipendiātiem.

19.12. Senioru Ziemassvētku pusdienas restorānā “Dome”.

01.-20. Fondā viesojās bijušie stipendiāti Aija Stepanova, Edvīns Danovskis, Elva Eglīte.

Kā decembra tēmu izvēlējāmies labdarību esošo un bijušo stipendiātu dzīvēs. Fonda vēlējums ikkatram stipendiātam ir: “Ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu nākotnē palīdzēt citiem!” Vairāki fonda bijušie stipendiāti, kā Edgars Poļanskis, Andrejs Isajevs, Jānis Caune un Kristaps Moruss, ir dibinājuši savas stipendijas. Lepojamies arī ar bijušajiem stipendiātiem, kuri šajā gadā ziedojuši Draugu stipendijai. Gunāra un Ināras Reiņu bijušais stipendiāts Roberts Veins ir uzlicis ikmēneša automātisko maksājumu ziedojumam Draugu stipendijai.

Īpašs stāsts ir par bijušo stipendiātu, Bērnu slimnīcas reanimatalogu - anesteziologu Valdi Skoteli, kurš decembrī nolēma savus trīs gadus augušos matus nogriezt, lai tos ziedotu vēža pacientu parūkām. Valdis savus matus sūta uz starptautisku fondu Anglijā, kur tiek veidotas parūkas bērniem.

“Svarīgi par labdarību atcerēties arī ne tikai svētku laikā, bet arī ikdienā. Labi, nesavtīgi darbi ir jādara jebkurā gada laikā,” šādu atziņu pauž bijusī Dārziņu ģimenes stipendiāte Elva Eglīte, kura viesojās sociālajā aprūpes centrā, lai lasītu tā iemītniekiem priekšā dažādus stāstus un citus literāros darbus. Elva ir arī Draugu stipendijas ziedotāja.

Esam ļoti pateicīgi par esošo stipendiātu brīvprātīgo darbu fondā, palīdzot dažādos saimnieciskos darbos un sarīkojumu veidošanā. Paldies Agnesei Brokai, Marģeram Liepiņam, Elīnai Juskai, Leldei Matvejai, Katrīnai Annai Pelnēnai, Mārcim Lipskim, Alisei Zitai Zeidakai, Agnesei Zeltiņai par ziedoto laiku!

- Sveicam decembra jubilārus!   

- Ziemassvētku apsveikums.

Mīļš paldies kolēģei Annai Losānei par darbu!


Paldies Annai par ieguldīto darbu, šogad aizstājot kolēģi Innu dekrēta atvaļinājumā! Novēlam neizsīkstošu enerģiju studijās un darbaprieku arī turpmāk!

Ziedojuši: ERGO, Adas Salnas testamentārais novēlējums, Māra Hrgetič, Sandra Osis, Gints Jegermanis un Sanita Upleja-Jegermane, Mandatum Life, Daugavas vanagu Londonas nodaļa, AS “SEB banka”, OP Corporate Bank plc filiāle Latvijā, SIA “BYKO-LAT”, Ceroņa Bīlmaņa testamentārais novēlējums, Zaiga Alksne-Phillips, Ileane Bolšaitis.

Latvijas Zonta klubu stipendijai ziedojuši: Rīgas Zonta klubs, Valmieras Zonta klubs, Kristīne Sirmā.

Ievas Teteres stipendijai izaugsmei ziedojuši: Aivars Pisko, Jackaline Berntsson Ho, Egils Naglis.

SOS stipendijai ziedojuši: Ingus Diķis un citi anonīmi ziedotaji.

Draugu stipendijai ziedojuši: SIA “Jelgavas tipogrāfija”, Roberts Veins*, Mārcis Pauls, Zinta Jansons, SIA “B2B Smart Solutions”, Oksana Juskiva, Olga Nikitina, Artūrs Banders, Lolita Kalupniece, Ieva Everte*, Helge Lodziņš, Aina Viliņa, Nikolajs Petrovics, SIA “Viridi Lux”, Evarts Anosovs, Ginta Jaunzeme, Zanda Lāce, Jānis Ārmanis, Elvijs Bogdanovs, Iveta Grosšteina, Edgars Andersons, Ginta Lejiņa, Ilze Lejiņa, Liene Jansone, Ingūna Hartmane, Tatjana, Aisma Vītiņa, Diāna Pastare, Aleksandra Devēna, Mārtiņš Sils, Diāna Titova, Inga Guste, Nauris Smaļķis, Nikolajs Hļevnojs*, Andris Zemītis, Anton Chernetskyi, Aigars Roze, Viktors Bekmanis, Liesma Nadziņa, Indra Kārkliņa, Kristaps Kalniņš, Ieva Muze, Sanda Kirilkina, Daiga Bereza, Ieva Opmane*, Valdis, Mečislavs Maculēvičs*, Ilze Lītiņa, Līva Bite, Edmunds Jansons, Aleksandrs Rodionovs, Rodrigo Osis, Krista Annija Samcova*, Anda Kalniņa, Krišjānis Jurdžs, Madara Fuksa, Edvīns Draba, Ieva Lapiņa, Evija Matveja, Gunārs Valeniks, Gustavs Bārbals, Ilja Paturskis, Renārs Kupcus, Jānis Palkovs, Valentīna Stulge, Kristīne Apse, Irina Novosjolova*, Sintija Lase, Māra Skujiņa, Ilona Ozoliņa-Chiu, Raimonds Plāte, Edīte Vārtiņa*, Iveta Pētersone-Lazdāne, Juris Ročāns, Ginta Jaunzeme, Aivars Junga, Viktors Zaķis, Intra Research, Aija Dukaļska, Uldis Atvars, Irina Biele, Edgars Bunka, Dairis Sondors, Agra Ezerta, Lolita Kalniņa, Edgars Lapiņš, Jānis Mičulis, Andrejs Plešaunieks, Andis Raudiņš, Lauma Tumašova*, Kaspars Vigulis un 146 anonīmi ziedotāji.

 

 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums