Arhīvs - Februāris 2017

FEBRUĀRIS - 2017 

“Visiem zināmā patiesība - mēs paši izvēlamies savu ceļu, un ceļš, kādu ejam, kādu pieredzi gūstam, veido mūsu personības, atver acis un liek domāt plašāk, dod spēju kvalitatīvāk izvērtēt un pieņemt gudrākus lēmumus.Esmu pateicīgs, ka mans ceļš ar Vītolu fondu krustojās salīdzinoši agri - tas bija īstais laiks un tie bija diženi latvieši, ar kuriem bija izdevība tikties.”
/“Daugavas vanagu” Bedfordas nodaļas stipendiāts Kristaps Moruss/

STIPENDIJU JAUNUMI

- Saņemts Visvalža Sniedzes ziedojums sievas Māras Sniedzes piemiņai

 
Visvaldis un Māra Sniedzes

Balti, balti sniegi Tēvzemē un balti ziedi tālajā Austrālijā... Balti jo balti - kā Māras Sniedzes gaiši nodzīvotais mūžs, kā nu jau Mūžības grāmatā ierakstītie sapņi un ilgas, kā visu dzīvi izjustā un citiem dāvātā mīlestība. 2016. gada 24. novembrī Māra Sniedze devās Mūžības ceļā un, turpinot ģimenes vēlmi palīdzēt jauniešiem Latvijā un godinot sievas piemiņu, Visvaldis Sniedze ar 50 000 EUR lielu ziedojumu papildinājis savu dibināto stipendiju fondu! Paldies ziedotājam!       

SĒRU VĒSTS

 
Juris Cīrulis

Nemeklē mani kapā,
Ne debesu platībā.
Es dzīvošu mūžam tikai visā, kas reiz man bij tuvs. /Baiba Cīrule/ 

24. februārī fondu sasniedza ziņa par ziedotāja Jura Cīruļa aiziešanu Mūžībā, kurš savu dzīvi   aizvadīja Toronto, Kanādā. 1958. gadā Juris Cīrulis salaulājās ar Baibu Cīruli, kuru laulībā dzimušas meitas Laura un Renāte. 2007. gadā godinot sievas Baibas Cīrules piemiņu, Juris dibināja stipendiju latviešu valodas un literatūras nozarē studējošajiem. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem!

SARĪKOJUMI

08.02. Ziedotāja Biruta Heistere dāvina 62 stipendiātiem iespēju apmeklēt baleta izrādi “Pērs Gints”

 
Birutas Heisteres sarīkojums Latvijas Nacionālajā operas un baleta namā 2017. gadā

8. februārī ziedotāja no Anglijas Biruta Heistere dāvināja 62 stipendiātiem biļetes uz baleta izrādi "Pērs Gints" Latvijas Nacionālajā operas un baleta namā. Pirms izrādes jaunieši ar ziedotāju Birutu Heisteri un viņas meitu Lia satikās “Cafe Opera” kafejnīcā, kurā stipendiāti sveica ziedotāju un kopīgi mielojās ar uzkodām. Pēc sarīkojuma stipendiāti kopā ar ziedotāju noskatījās izrādi „Pērs Gints”. Stipendiāte Linda Miķelsone raksta: “Manuprāt, nav labāka veida, kā atjaunot enerģijas rezerves, kas nosalušas vai nogrimušas darbos, par krāšņa un emocijām bagāta baleta apmeklējumu! No mirkļa, kad tiek pacelts priekškars, līdz pat gaismu iedegšanai mēs esam pavisam citā pasaulē. Katru reizi, kad  šķiet, ka pasaulē ir par maz patiesu cilvēku, par maz mīlestības un par maz gaismas, der atcerēties, ka mūs, studentus, neviens tā nemīl kā Vītolu fonds un mūsu ziedotāji! Atliek vien šobrīd ļaut mīlēt sevi, lai reiz tāpat savu siltumu varētu dāvāt kādam citam! “ Sirsnīgs paldies ziedotājai Birutai Heisterei un viņas meitai Lia, “Cafe Opera” kafejnīcas vadītājam Dagnim Jefimovam, Agnesei Mamajai!

23.02. “Draudzīgā aicinājuma fonds” jau 5. reizi piešķir stipendijas Cēsu novada vidusskolēniem.

 
"Draudzīgā aicinājuma fonda" 5.stipendiju piešķīrums // Foto: Māris Buholcs

Nodibinājums “Draudzīgā aicinājuma fonds” turpina 2015. gadā uzsākto projektu – piešķirot stipendijas vidusskolu un ģimnāziju audzēkņiem no skolām vēsturiskajā Cēsu rajonā. Svinīgā sarīkojumā 2017. gada 23. februārī stipendijas saņēma 24 vidusskolēni - konkursā uz stipendijām pieteicās 60 kandidāti.  Stipendijas jauniešiem ziedo Mūrmaņu ģimene - kādreizējais Cēsu 1. vidusskolas absolvents, kas labprāt atbalsta skolu jauniešus, kuriem ir augsta vidējā atzīme, sasniegumi konkursos un sportā.  Piecu semestru laikā saziedots 128 stipendijām. Paldies ”Draudzīgā aicinājuma fonds” priekšsēdētājam Jānim Endelem, Mūrmaņu ģimenei un DA Cēsu Valsts ģimnāzijas direktorei Dacei Eglītei par viesmīlīgo uzņemšanu!

TIKŠANĀS

01.02. Fondā viesojās ziedotāja Inese Auziņa-Smita.

Inese Auziņa-Smita

Viesojoties Latvijā, fondu apciemoja ziedotāja Inese Auziņa-Smita no Anglijas. Tikšanās laikā ziedotāja vēstīja par aktuālāko Anglijā - Anglijas Latviešu izglītības fonds mainījis nosaukumu uz Latviešu Izglītības Fonds Lielbritānijā. Šobrīd ar Ineses Auziņas-Smitas un Rodžera Smita stipendiju studē LU Ekonomikas fakultātes students Ainārs Mirkšs, bet ar  Latviešu Izglītības Fonda Lielbritānijā stipendiju  tiesību zinātni studē Līna Lontone. Paldies par viesošanos!

17.02. Fondā viesojās Juris Vītols Jr. un Valentīna Vītola.

Jura Vītola meita Valentīna dzīvo ASV, bet dēls Juris Anglijā. Viņi vienmēr atceras par saviem stipendiātiem un rīko tikšanās. Šoreiz vizītē Latvijā bija ļoti īsa, tāpēc viesošanās notika Vītolu fondā. Labā ziņa - tika parakstīts līgums un apspriesta stipendijas turpināšana.

AKTUĀLI

13.02. Ikgadējais KPMG audits.

no kreisās: Irēna Sarma, Miks Martinsons un Rūta Bulmeistere

No 13. līdz 16. februārim Vītolu fondā tika veikts KPMG audits. Paldies par darbu auditoriem Irēnai Sarmai, Mikam Martinsonam un Rūtai Bulmeisterei.

25.02. 2016./2017. mācību gada pirmais sesijas noslēgums

Studentu ziemas sesija ilgst no janvāra līdz februāra mēnesim. 2016./2017. mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām šobrīd studē 661 stipendiāts. Šajā mācību gadā studenti ir bijuši īpaši centīgi, jo 20% studentu ir izcilnieki,  bet 77% studentu sesiju nokārtojuši ar teicamiem rezultātiem, saņemot vērtējumu ne mazāku kā 7,5.

BIJUŠO STIPENDIĀTU JAUNUMI

- Māras bankas bijušais stipendiāts Uldis Šalajvs  piešķir savu 9. stipendiju!

 
Uldis Šalajevs

Uldis Šalajevs, 2003. gadā uzsākot studijas, saņēma Māras bankas stipendiju. Pēc LLU ITF profesionālās bakalaura studiju programmas "Programmēšanas inženieris" absolvēšanas Uldis strādā Briselē kā Preses asistents Eiropas Komisijas Preses dienestā un sadarbībā ar LLU attīstības fondu stipendiju piešķir savas augstskolas studentiem. Savu izvēli ziedot stipendijai Uldis pamato: "Latvijas bagātība tagad un turpmāk ir un būs spēcīgas, zinātkāras un gudras ģimenes... Tāpēc jau tagad ir nepieciešams dot jaunajiem censoņiem šīs Atslēgas tagadnes veidošanā Latvijā!” Lepojamies ar mūsu bijušo stipendiātu!

- Fondā viesojās bijušie stipendiāti!

Februārī fondā viesojās bijušie stipendiāti, kuri studiju gaitas beiguši un patlaban ir savas karjeras veidošanas sākumposmā.  No tālās Amerikas viesojās Kristaps Moruss, kurš 2008. gadā kļuva par “Daugavas vanagu” Bedfordas nodaļas stipendiātu. Kristaps ir atgriezies Latvijā no gadu ilgās displeju inženiera prakses Sicīlijas ielejā. Savukārt, Agnese Razgaite, kura ar Mācītāja Arveda Celma piemiņas stipendijas atbalstu ieguva Starptautiskās ekonomikas un komercdiplomātijas bakalaura, nu pat ir absolvējusi arī maģistra studijas Ekonomikā.  Fondu apciemoja arī ārsts Ēriks Rudzītis, kurš 2004. gadā saņēma “Daugavas Vanagu fonda Melburnas nodaļas” stipendiju. Šiem jauniešiem stipendijas atbalsts bijis neatsverams atbalsts studiju gaitās -  viņi ir kļuvuši par pieprasītiem savas nozares speciālistiem!

- Bijušais stipendiāts Dāvis Priede kļūst par Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) biedru.

 
Dāvis Priede savā maģistra izlaiduma dienā kopā ar kolēģiem

Kopš 21. februāra uzņēmuma Būvuzņēmums Restaurators būvdarbu vadītājs Dāvis Priede kļuvis par Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) biedru. Turpmāk viņš darbosies arī šīs organizācijas Uzņēmējdarbības sekcijā un Likumdošanas sekcijā.  Februārī Dāvis Priede, ieguva profesionālo maģistra grādu būvniecībā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Pirmo maģistra grādu, Dāvis absolvēja vadībzinātnē. Dāvis Priede no 2008. - 2012. gada saņēma Aivara Sluča stipendiju. Lepojamies ar saviem bijušajiem stipendiātiem!

VEIKSMES STĀSTS

Veiksmes stāstu sēriju turpina stipendiāts Elvis Klaucāns, kurš 2013. gadā saņēma uzņēmēja Jāņa Vilgerta stipendiju. Liktenīga bija stipendiāta tikšanās ar ziedotāju, jo pateicoties Jāņa Vilgerta atbalstam, Elvijam bija iespēja uzsākt bioķīmijas studijas Dānijā. Šobrīd Elvijs ir atgriezies Latvijā un ar panākumiem darbojas Jāņa Vilgerta uzņēmumā kā biotehnologs, risinot vides problēmas un veidojot jaunus produktus. Viņš savu izvēli atgriezties Latvijā pamato: “Sapratu, ka zāle nav zaļāka otrpus žogam, bet gan tur, kur to aplaista!”

 
Elvis Klaucāns

Savu izvēli par labu biotehnologa profesijai es izdarīju jau devītajā klasē, kad sapratu, ka ar aktiera profesiju tā īsti “”neies krastā” un, ka man ir jādara, kas tāds kur varētu pielietot savu patiku pret eksaktajām zinātnēm. Es ticu, ka lietderīgo, deviņdesmit procentos gadījumu, var savienot ar patīkamo. Koledžas vidusskolas pēdējā gadā man paveicās atrast praksi jaunā biotehnoloģiju uzņēmumā, kam noderēja manas zināšanas. Pēc dažiem veiksmīgākiem un ne tik veiksmīgiem projektiem, sapratu – es vēlos mācīties tālāk. Tā kā pēc devītās klases beigām no lauku ciemata biju devies uz Rīgu un pēc gada nonācis vēl tālākā pilsētā Olainē, nospriedu, ka varētu pamēģināt arī ko ārpus Latvijas robežām. Te nu jāatzīst, ka mans ziedotājs Jānis Vilgerts ar mani bija līdzīgās domās. Kad kādā sarunā jautāju, vai ziedotājs man varētu palīdzēt uzsākt mācības Dānijā, viņš piekrītoši teica, ka jā – darām. Ar ziedotāja atbalstu es uzsāku dzīvi Dānijā. Dānija bija piedzīvojums, kas ļāva iegūt internacionālus draugus, nostiprināt valodas zināšanas un iegūt aizraujošas zināšanas man interesējošajās sfērās. Dānija ar savu studentu politiku līdzinās Jelgavai, tikai Eiropas līmenī. Mācoties un strādājot ārzemēs, sākumā kā trauku mazgātājs un vēlāk jau kā laborants praktikants, tuvāk iepazinos ar Centrāleiropas domāšanu un dzīves stilu. Sapratu, ka zāle nav zaļāka otrpus žogam, bet gan tur, kur to aplaista. Šī sevis iegūtā atziņa tikai nostiprināja manu sākotnējo plānu par atgriešanos   Latvijā pēc mācību beigām. Jau gadu esmu atpakaļ Mājās un man šeit tiešām patīk. Daudzkārt ir jāpakāpjas tālāk, lai labāk ieraudzītu to, kas ir tuvumā. Esmu  atpakaļ savā prakses laiku kompānijā un nu jau varu strādāt kā biotehnologs, darot to, kas man sagādā prieku. Tagad ar biotehnoloģiskām metodēm mūsu komanda risina dažādas vides problēmas un veido jaunus produktus. Ir jāprot radīt specifiskas fermentācijas metodes un jāsaprot, kāpēc dažādi sāļi vispār ir jāiekļauj attiecīgās mikroorganismu barotnēs. Studējot, daudzkārt galvā maisījās domas, vai, tas, kas man patīk, vispār kādam būs vajadzīgs un vai manas zināšanas būs noderīgas. Par laimi esmu sapratis, ja izvēlētā nozare ir interesanta pašam un tā tiek pētīta ar aizrautību – panākumi noteikti tiks sasniegti! Paldies ziedotājam Jānim Vilgertam par doto iespēju!

SVEICAM!

- Par gada sasniegumu zinātnē godina dr. Vairu Vīķi-Freibergu!

 
Vaira Vīķe-Freiberga

Sveicam ziedotāju Dr. Vairu Vīķi-Freibergu ar Gada balvas zinātnē pasniegšanas ceremonijā saņemto apbalvojumu par noslēgtu nozīmīgu latviešu folkloras pētniecības posmu, kas veltīts   aptuveni 4000 latviešu tautasdziesmu tekstu par sauli formas un satura problēmu izpētei! Augsto atzinību ziedotāja saņēma par darbu folkloras pētniecībā jeb monogrāfiju “Trejādas saules. Mitoloģiskā Saule”. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga sadarbību ar Vītolu fondu sāka 2005. gadā, dibinot Vairas Vīķes - Freibergas Korp! Spīdola, Kanādas un ASV devuma stipendijas un Valsts Prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendiju bāreņu atbalstam. Kopā izskoloti 26 jaunieši.

- Sveicam LPKS LATRAPS ar apbalvojuma “Gada ieguldījums biozinātnēs 2016” saņemšanu!

Līga un Edgars Ružas

17. februārī LLU Jelgavas pilī tika piešķirtas Gada balvas konkursa “Uzņēmējs nākotnei 2016” laureātiem. Godināti tika 11 uzņēmēji, kuri 2016. gadā, sadarbojoties ar LLU, snieguši būtisku ieguldījumu zinātnē vai atbalstījuši studiju procesu. Nominācijā "Gada ieguldījums biozinātnēs 2016” apbalvojumu saņēma lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS” par ilggadēju sadarbību gan pētniecībā, gan studiju procesā un studentu finansiālā atbalstīšanā. LPKS “LATRAPS” sadarbība ar Vītolu fondu aizsākās 2013. gadā, uzņēmumam dibinot septiņas stipendijas. Stipendijas mērķis ir atbalstīt Latvijas jauniešus, kuri savu nākotni saista ar lauksaimniecību un studē ar to saistītas zinātnes. Paldies LPKS “LATRAPS” valdei un ģenerāldirektoram Edgaram Ružam!

SVEICAM FEBRUĀRA JUBILĀRUS!

Februārī svētkus svin: Ēriks Buduls (Buduļu ģimenes stipendija), Jānis Kārkliņš (Valdas un Jāņa Kārkliņu stipendija), Juris Vītols Jr. (Jura Vītola R. piemiņas stipendija), Ināra Tetereva (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija), Sigita Renigere-Indāne (Annas un Dāvida Mežciemu piemiņas stipendija), Matīss Kukainis (Matīsa Dāvja un Līgas (dz.Upeslācis) stipendija), Vilis Vītols (Vītolu fonda dibinātājs), Māris Pauderis (Pauderu ģimenes stipendija), Renāte Dubure (Gunāra un Renātes Duburu stipendija), Atis Bredovskis (Ata Bredovska un Balvas Kūlas-Bredovskas stipendija), Aivars Sinka (Pēteŗa Pētersona un Aivara Sinkas stipendija), Visvaldis Sniedze (Visvalža un Māras Sniedzes stipendija), Rasma Dinberga (Kornēlija Dinberga piemiņas stipendija) un Irēna Sarma (KPMG Baltics stipendija), Kristians Hrgetič (Kristiana Hrgetič stipendija).

ZIEDOTĀJI FEBRUĀRĪ

Februārī ziedojuši: Visvaldis Sniedze, Juris Petričeks, Māris Slokenbergs, Māris Plūme, Valdis Bērziņš, Ilze Benjmiņa Stokvuda (Ilmāra Lazovska piemiņas stipendija), WORLD STEEL DYNAMICS INC (Vilmas un Jēkaba Ķiršu piemiņas stipendija), ERGO, SIA “BALTACON”, SIA “Saules Aptieka”.

Ērikas Ābeles piemiņai ziedojuši: Andris Dārziņš, Kārlis Ābele.

Draugu stipendijai ziedojuši: Ināra Krūmiņa, Mārtiņš Zālītis*, Laura Afanasjeva.

Astrīdes Ivaskas piemiņas stipendijai ziedojuši: Ināra Reine, Janīna Kursīte-Pakule, Jānis un Gundega Peniķi, Andrejs Jansons, Līga un Mārtiņš Aldiņi.

Draugu stipendijai ar Ziedot.lv portāla starpniecību ziedojuši: Ingars Kalējs, Ilona Dzirniece, Ilze Krapāne, Ilze, Aivars Junga, Inese Avotiņa, Toms Zvidriņš, Jānis Stukuls, Tatjana, Ieva Muze, Vilnis Auzāns, Laimonis Niedre, Agnija, Agnija Bērziņa, Aivis Liepiņš, AS Baltikums Bank un 57 anonīmi ziedojumi.

* - ziedotājs ir bijušais stipendiāts 

Ziedojumi

Februārī.............69 391 EUR
Gadā..................158 807 EUR
Paldies ziedotājiem!

Seko līdzi jaunumiem arī Vītolu fonda Facebook.com lapā: 

https://www.facebook.com/VitoluFonds/?fref=nf

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums