Arhīvs - Februāris 2019

MĒNEŠA CITĀTS

“Paldies par labi sagatavoto informāciju un vēstulēm. Prieks lasīt, ka mūsu stipendiātiem ir veiksme mācībās un veidojās pieredze dzīvē. Visi ir sekmīgi savās studijās. Mūsu nākamā tikšanās jau sarunāta - tas ir tāds priecīgs vakars mums abiem. Pārrunājam dzīvi un studijas, ar domu, ka mums nav jauniešiem jāmāca, ko darīt un kā, bet svarīgi, ka mēs par viņiem domājam un atbalstām viņu mērķus un centību. Mūsu dalība Vītolu fondā ir piepildījusies pilnībā kā mēs cerējām. ”

Ziedotāji Andris Staklis un Anna Olavs-Gramberga 

-  Ilmāra Lūša jubilejas stipendija.

Ilmārs Lūsis ir cilvēks, kas savā dzīvē ir sasniedzis daudz - ieguvis labu izglītību, bijis izcils savā jomā, darba pienākumus veicot, lielisks tēvs un vectēvs, uzticams draugs un aktīvs latviešu sabiedriskās dzīves atbalstītājs. Savu lēmumu dibināt stipendiju viņš pamato: ,,Esmu lielu daļu no dzīves pavadījis, audzinot jauniešus skautu kustībā, apmācot tautas dejas, lasot referātus jaunatnei, trīsdesmit gadus darbojoties Lions klubā. Šobrīd vēlos dot iespēju kādam jaunietim studēt un iegūt augstāko izglītību, mācoties ekonomikas fakultātē.” Atzīmējot nozīmīgo 90 gadu jubileju, Ilmārs Lūsis aicināja draugus ziedu un dāvanu vietā ziedot stipendijai. Paldies Ilmāram Lūsim un visiem ziedotājiem!

-  Latviešu Apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē stipendija.

Latvijas simtgadē Latviešu Apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) aicināja tautiešus piedalīties projektā ,,Mana dāvana Latvijai”, aicinot ikvienu, kam sirdī īpaša vieta Tēvzemei, 2018. gadā atteikties no savām dzimšanas dienas dāvanām (vai svinībām) un to vērtību nodot šai kopīgai dāvanai. Idejas autors un organizators ir LAAJ prezidija priekšsēdis Jānis Grauds, kurš uzrunāja tautiešus: ,,Mēs esam bagāti, jo piederam mazai, izcilai tautai, kura ir spējusi pārvarēt dažādas grūtības un svinēs 100 gadu savas  pastāvēšanas jubileju. Piedalīsimies dāvanā un apliecināsim, ka mums šeit, tālajā zemes stūrī, ir mīļa mūsu tēvzeme un rūp tās nākotne! Visiem piedaloties, varēsim sasniegt nozīmīgu rezultātu!” Projektā ir saziedots 10 000 EUR, kas turpmāk veidos LAAJ stipendiju fondu. Ziedotāju saraksts redzams sadaļā “ZIEDOJUMI”. Paldies Jānim Graudam un visiem ziedotājiem par stipendijas dibināšanu!

-  Studentu rudens sesijas rezultāti.

Vītolu fondā 712 jaunieši visu februāra mēnesi iesniedza rudens sesijas rezultātus. Sesijas noslēgumā jaunieši ir bijuši aktīvi - nokārtojuši eksāmenus, piedalījušies konferencēs un konkursos. Izcilus rezultātus uzrādījuši 20% jaunieši (vidējais vērtējums virs 9 ballēm). 10% no fonda jauniešiem devās “Erasmus” apmaiņas programmā, izgāja praksi. Tomēr 3% sesija sagādājusi grūtības, tadēļ saņēmuši sesijas pagarinājumus atkārtotai eksāmenu kārtošanai. 

-  KPMG audits.

No 25. 02 līdz 01.03. Vītolu fondā tika veikts KPMG audits. Paldies par darbu auditoriem Irēnai Sarmai, Gintam Jakovļevam un Agnesei Zunai!

-  Fondā viesojās auditorkompānijas “EY” sertificēts datu speciālists.

18. februārī sertificēts datu speciālists Emīls Paupe-Balodis sniedza vērtīgus ieteikumus par Vispārīgo datu aizsardzības regulu. Paldies “EY” valdes loceklim Andrim Lauciņam un Emīlam Paupem-Balodim par palīdzību!

SARĪKOJUMI UN TIKŠANĀS

01.-31.01. Fondā viesojās Juris Cīrulis, Rita Kaimiņa, Lia Heistere, Valdis Tomanis, Valdis Bērziņš.

05.02. Neretas novada uzņēmēju stipendijas pasniegšana.

14.02. Fonda dibinātāja Viļa Vītola jubileja.

15.02. “Draudzīgā aicinājuma fonda” stipendijas pasniegšana.

20.02. Konkursa “SEB stipendija glezniecībā” izstādes “Vērtība” atklāšana.

21.02. A/S “Citadele banka” tikšanās ar stipendiātiem.

22.02. “E-klases” stipendija raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” 10. klašu uzvarētājam.

- Bijušo stipendiātu sasniegumi.

Žurnālā "Ir" (14.02.) publicēta intervija ar slavenā kvantu datorzinātnieka Andra Ambaiņa komandas pētniekiem. Starp labākajiem arī mūsu bijušais stipendiāts Mārtiņš Kokainis. Pirms pieciem gadiem viņš saņēma "Dulcie un Andreja Ozoliņu stipendiju" un "Edvīna Samuļa izcilības stipendiju", jo matemātikas bakalaura studiju gala pārbaudījumos bija saņēmis tikai un vienīgi desmitniekus. Tagad ir daudzi zinātniskie raksti, kuros Andris Ambainis ir bijis vadošais pētnieks, bet Mārtiņš — viens no līdzautoriem. 

PBLA (2009-2011) un Aivara Andersona ģimenes (2011-2013) bijusī stipendiāte Elīna Locāne: “Atceros, ka savā bakalaura darbā izmantoju kāda atzīta profesora raksta rezultātus un apbrīnoju viņa veikumu. Nevarēju iedomāties, ka pēc vairākiem gadiem izstrādāšu doktora darbu Berlīnē šī paša profesora vadībā. Esmu kļuvusi par fizikas doktori. Ziedotāju atbalsts manā izglītībā ir bijis milzīgs. Būšu vienmēr pateicīga, ka devāt man tik svarīgu grūdienu savas dzīves veidošanai.” 

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta pētnieks, Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēks Ainārs Knoks: “Augsti vērtēju manī ieguldīto stipendiju un laiku, gan no ziedota Pētera un Īras puses, gan no fonda puses.”  Aināram ir sasniegumi pētniecībā. 

- Esošo stipendiātu sasniegumi.

- Sveicam bijušo stipendiātu un ONE Jaunatnes vēstnieku Belģijā Uldi Šalajevu! 

Uldis Šalajevs ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Informācijas tehnoloģijas fakultātes absolvents un ilggadējs LLU studentu mecenāts. Stipendiju veidā viņš atbalstījis jau 12 inženierzinātņu studentus. 22. februārī Uldis Šalajevs saņēma LLU Gada balvu "Uzņēmējs nākotnē 2018". Lepojamies ar bijušā stipendiāta sasniegumiem!

ZIEDOJUMI FEBRUĀRĪ

Ziedojuši: Nodibinājums “Novum Riga Charitable Foundation”, Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē, Ilmārs Lūsis, Gunārs un Ināra Reiņi, ERGO, Lia Heistere.

Kluso varoņu fonda stipendijai ziedojuši: Ileane Bolšaite, Valdis Bērziņš. 

“Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē” stipendijai ziedojuši: Jāna Andersone, Lijai Andersonei, Greims un Anita Andersoni, Velta Apsīte, Ziedonis Apsītis, Marguta Bernšteina, Edīte Birzule, Vija Bruzgule, Biruta Ceriņa, Sandra Dragūna, Kalvis Duckmanton, Zintis Duckmanton, Osvalds Freibergs, Linda Graudiņa, Oskars Grauds, Jānis Grauds, Reinis Grauds, Markus Grauds, Ojārs Greste, Baiba Harrington, Daina Jaunbērziņa, Andris Jaunbērziņš, Korp! “Spīdola” Sidnejas kopa, Krādziņu ģimene, Edgars Laķis, Leons E.P., Daina McDonald, Kārlis McDonald, Inta Milnis, Pēteris Milnis, Māra North, Olga Pelšs, Māra Pelšs, Juris Rīmanis, Iveta Rone, Ruta Rozentāla, Ināra Rumba, Uldis Siliņš, Visvaldis Sniedze, studenšu korporāciju kopa Melburnā, Lelde Taylor, Vija Zars, Vaira Zemīte (piemiņā, atvadoties bērēs), Sidnejas Latviešu biedrības Dāmu kopa un Sidnejas Latviešu vīru koris.

Draugu stipendijai ziedojuši: Roberts Veins*, Gints Jegermanis, Sanita Upleja-Jegermane, Helge Lodziņš, Dace Freimane, SIA “Felici”, Vita Diķe, Madara Mežviete*, Artūrs Dzenis, Annija Ķepale*, Intra Research, Aija Dukaļska un 3 anonīmi ziedotāji. 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums