Pasākums ar Andreju un Dulcie Ozoliņiem 21.01.2010.

Jau ceturto reizi ALIF priekšsēdis Andrejs Ozoliņš janvārī dodas uz Rīgu, lai tiktos ar saviem stipendiātiem un pavadītu skaistu vakaru Operā. Šoreiz tas būs balets ‘‘Gaišais strauts”. Kopā jau skatīta baleta pirmizrāde ‘‘Kopēlija”, opera ‘‘Traviata”, balets ‘‘Riekstkodis”.

Šogad biļetes dāvināja Dulcie un Andrejs Ozoliņi, lai turpinātu E. Gaiļa iedibināto tradīciju. Svinības notika viesnīcā ‘‘Rīga”, kur Ozoliņu ģimene bija sarūpējusi arī kafijas galdu.

 

2009. gada septembrī, E. Gailim aizejot mūžībā, no viņa dāvātajām 50 stipendijām atlika vairs tikai divas. Tā kā savulaik Emīls vēlējās dāvināt stipendiātiem ne tikai stipendiju, bet arī izglītot viņus mākslas jomā, Andrejs Ozoliņš ar dzīvesbiedri izlēma šo tradīciju turpināt – kā teikts A. Sent–Ekziperī ‘‘Mazajā princī”’: ‘‘Tu esi atbildīgs par to, ko pieradini...’’

Var likties, ka vērtīgāka būtu vēl viena stipendija nekā vienā vakarā par 70 biļetēm iztērētie līdzekļi, taču daudziem stipendiātiem tā ir pirmā baleta vai operas izrāde – tātad neaprakstāms pārdzīvojums! Jauniešiem satikšanas ar stipendiju devēju atstāj neizdzēšamas atmiņas, un par to liecina viņu vēstules, kas rakstītas pēc tikšanās – stipendiātiem Vītolu fonda ziedotāji vairs nav tikai naudas devēji, bet kļuvuši par draugiem, sirsnīgiem un viņu likteņos patiesi ieinteresētiem cilvēkiem, kuru dzīves ir piemērs tiem, kas veidos rītdienas Latviju.

Tikai darot un rādot savu piemēru, mēs varam droši ticēt, ka šodienas ņēmējs rīt būs devējs. Tikai iepazīstot, mēs iemīlam. Daudzi jaunieši līdz pirmajam operas vai baleta apmeklējumam ir uzskatījuši, ka šis mākslas veids viņiem ir svešs, taču atliek tikai reizi nokļūt Baltajā namā, kad tas tiek iemīlēts uz mūžu. Pēc tikšanās stipendiāti raksta:

 

‘‘Jums ir bijusi tik bagāta dzīves pieredze, un jūs ar savu piemēru parādāt, ka nebūt ne visi latvieši ir neuzņēmīgi īdētāji, bet gan gluži pretēji – apzinīgi un strādīgi, kas paveic nepieciešamo darbu un pārvar visas dzīves grūtības, ko liktenis met par izaicinājumu. Bet redzētā baleta izrāde ir vislabākais, ko esmu redzējis! Šis bija burvīgs vakars un patīkama atslodze, gatavojoties pēdējam eksāmenam.

Paldies Jums par to, un paldies, ka Jūs vispār esat!” /Edgars Lūkins/

 

 

‘‘Jūs ienesāt gaišumu un prieku manā dzīvē! Ar lielu nepacietību es gaidīju janvāri, jo klusībā cerēju, ka arī šogad Jūs par mums atcerēsieties un atbrauksiet ciemos ar savu mīļo Dulciju. Un kā mazam bērnam gribējās, protams, vēlreiz saņemt Jūsu dāvināto operas izrādi! Un tad vienu dienu bija atnācis ielūgums – nu es biju sajūsmā! Jūs mūs ļoti mīlat un lutināt!

Arī šogad mūs pieņēma skaistās telpās un sirsnīgā gaisotnē, un šo gaisotni vienmēr radāt Jūs ar emocionālo stāstījumu par Jūsu dzīvi, par gaitām Lielbritānijā, iepazīšanos ar savu dzīvesbiedri, ar domām par mūsu kopīgās valsts nākotni un tagadni. Brīžiem, kad ir skumji, Jūs vienmēr mākat pateikt tā, ka, lai cik slikti nebūti, sirdij paliek silti un rodas spēks cīnīties.” /Oksana Gorpiniča/

 

‘‘Un arī satiekoties pirms operas, klausoties tajā, ko teicāt, redzot daudzos vienaudžus, kuru kāpiens zinību kalnā būtu krietni grūtāks bez Jūsu palīdzības, radās tik daudz lietu, ko pārdomāt. Un galu galā viens no secinājumiem, pie kā nonācu ir tas, ka, lai arī mūsu brīnišķīgajā latviešu valodā ir tik daudz vārdu, galu galā pietiek ar vienu, lai pateiktu to, kas ir patiešām būtiski. Šis vārds ir paldies. Paldies par šo lielisko janvāra vakaru, paldies par ieskatu baleta pasaulē, paldies par atbalstu, paldies par labo sirdi, paldies par to, ka esat!” /Anna Zahare/

 

Tikai iepazīstot, mēs iemīlam – ne tikai operu vai baletu, bet galvenokārt tos cilvēkus, kas parāda, ka pasakas un brīnumi ir sastopami ne tikai uz skatuves, bet arī dzīvē.

2009./2010. mācību gadā ar ALIF atbalstu Latvijā studē 31 students. Vītolu fonds administrē: 2 Emīla Gaiļa, 12 Maijas un Nikolaja Bisenieku piemiņas, 4 Andreja un Dulcie Ozoliņu, 3 Vilmas Silarājas piemiņas, 1 Daugavas Vanagu fonda Bradfordas nodaļas, 1 Daugavas Vanagu fonda Birmingemas nodaļas un 8 ALIF stipendijas. Anglijā cilvēki uztic, ziedo un atstāj testamentus ALIF. Ar lielu atbildības sajūtu priekšsēdētājs A. Ozoliņš kopā ar valdi izvērtē, kā ziedojumu tērēt. Sešos sadarbības gados no ALIF mērķziedojumos stipendijām saņemts Ls 295 771.

ALIF priekšsēdētājs Andrejs Ozoliņš savā svētku uzrunā teica:

‘‘Jaunība ir cerību un sapņu pilns laiks, kad cilvēks atrodas sava ceļa sākumā un viņam ir pietiekami daudz spēka un izturības, lai sasniegtu iecerēto. Taču, lai radītu pamatu panākumiem nākotnē, ir nepieciešama centība un neatlaidība.

Lielai daļai iedzīvotāju neatkarīgajā Latvijā vēl nav pietiekama turīguma līmeņa, tāpēc daudziem talantīgiem jauniešiem cerība iegūt augstāko izglītību ir tāla un neaizsniedzama. Piepildīt šādu jauniešu sapņus palīdz ziedotāji. Daudzi no viņiem kādreiz paši dzīvē saņēmuši negaidītu palīdzību un savu pateicību izsaka, palīdzot jauniešiem Latvijā.

Stipendiju veidotāji ir Latvijas patrioti, ieinteresēti atbalstīt apdāvinātus un centīgus jauniešus, kuri pēc augstākās izglītības iegūšanas palīdzētu nodrošināt sekmīgu Latvijas attīstību nākotnē.’’

 

Paldies ALIF, Andrejam Ozoliņam un ziedotājiem  par sadarbību!

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Contact us