Arhīvs

JANVĀRIS - 2014

Ziema ir atvērusi savas dārgumu tīnes, lai pārcilātu sarmas lakatus un puteņa villaines - tā beidzot izšķērdīgi dala cilvēkiem savu bagātību. Liegs baltums pārklāj kokus, jumtus un cilvēkus, jo šomēnes beidzot ir parādījušās pirmās sniegpārsliņas - mazais ziemas brīnums. Tās pieskaras vaigam, tik skaistas un mulsinoši tīras. Tās pieskaras cilvēka dvēselei, baltas, patiesas un trauslas.  Neviena pasaules rota  nav tik smalka un tīra kā viena sniega pārsla. Pateicoties tām, ikkatrs ceļš no rīta kļūst tik balts un vēl neiemīts, tāpēc tas, kas atnāks pirmais, atstās  pēdas kā zīmes, kā rakstu jaunai, baltai dienas lapaspusei.

Arī Vītolu fondā šis gads ir sācies prieka pilns par ziedotāju atsaucību un vēlmi baltajā cerību ceļā atstāt tādas pēdas, kas tik daudziem ļaus pa to iet droši un pārliecinoši.

AKTUĀLI

15.janvārī ir sākusies pieteikšanās 2014./2015.mācību gada stipendijām. Tā kā fonda mērķis ir stipendiju veidā atbalstīt centīgus, spējīgus, bet maznodrošinātus jauniešu studēt Latvijas augstskolās, 12. klašu audzēkņi ir aicināti līdz 2014.gada 1.martam iesniegt savus pieteikumus stipendijai. Ar Vītolu fonda 2014./2015.mācību gada stipendiju bukletu var iepazīties šeit.

  

STIPENDIJAS

 - Aivara Andersona ģimenes stipendija


Jānis Andersons ar stipendiātiem

Jau pašā gada sākumā - 2.janvārī, tika noslēgts pirmais šī gada ziedojuma līgums ar ziedotāju Jāni Andersonu. Viņš informēja, ka stipendija tiek palielināta, un ar nākamo mācību gadu Aivara Andersona ģimenes stipendija būs 2500 EUR.

 - SIA "Didrihsons arhitekti" stipendija 


         Gatis Didrihsons

Janvārī lieliska ziņa no ziedotāja arhitekta Gata Didrihsona. Ziedotājs 2013. gada vasarā dibināja 4 SIA „Didrihsons arhitekti” stipendijas. Šā gada sākumā ziedotājs apliecināja, ka turpinās savu stipendiātu atbalstu arī šogad. Paldies Gatim Didrihsonam!

 - Andreja Isajeva ģimenes stipendija


Andrejs Isajevs

Vairākkārtīgi Vītolu fondu ir iepriecinājusi bijušo stipendiātu vēlme, ziedojot Draugu stipendijai, īstenot dzīvē fonda vēlējumu: „Ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai nākotnē varētu palīdzēt citiem”. Bet 23.janvāris tomēr kļuva par īpašu dienu Vītolu fonda vēsturē - bijušais stipendiāts Andrejs Isajevs, ārsts, dibināja savu stipendiju, ziedojot  1650 EUR Andreja Isajeva ģimenes stipendijai. Andrejs Isajevs bija Zvejnieku ģimenes stipendiāts no 2005. līdz 20011. gadam. Pirms diviem gadiem viņš beidza RSU Medicīnas fakultāti un pieņēma lēmumu studijas rezidentūrā turpināt Vācijā. Savu lēmumu dibināt stipendiju Andrejs pamato: „Maniem vecvecākiem nebija pat vidējās izglītības, bet viņi izdarīja visu, lai viņu trīs meitas iegūtu augstāko izglītību. Un tas nebija viegli, vectēvs strādāja kā galdnieks/celtnieks, vecmamma pārdeva tirgū pašaudzētos dārzeņus un ziedus. Arī mammas prioritāte 90-jos gados bija nodrošināt man izglītību, lai gan labi apmaksātu darbu bija grūti atrast. Es ļoti augsti vērtēju šo Vītolu fonda dāvāto brīvās izvēles sajūtu un to, ka varēju būt finansiāli neatkarīgs no savas mammas, kura pelnīja minimālo algu. Tas, ka tagad pats esmu spējīgs ziedot, ir daudzu cilvēku vairākās paaudzēs ieguldītā darba rezultāts. Man gribas to turpināt. Apziņa, ka ieguldītais darbs, spēki, nemaz nerunājot par naudas līdzekļiem, - apziņa, ka tas viss atgriežas, plaukst un dot iespēju palīdzēt vēl lielākam skaitam cilvēku - šī apziņa tiešām silda sirdi.”

 - Tania S.Sweet piemiņas stipendija

 

 

 

 

 

 Šī  gada sākumā tika papildināts ziedojums Tania S.Sweet piemiņas stipendijai - testamenta izpildītājs mācītājs prof.Dr. Arvīds Ziedonis ieskaitīja kontā 59 000 USD, lai ari turpmāk varētu īstenot Tanias savulaik izteikto vēlmi atbalstīt izglītību Latvijā. Mīļš paldies Dr.Arvīdam Ziedonim!

Tania S. Sweet (dzim.Sidorova) dzimusi 1925. gada 15. jūnijā Rīgā. 1954. gada ar ļoti labām sekmēm viņa pabeidza ģimnāziju Karakasā, Venecuēlā. No 1956. līdz 1958. gadam viņa studēja Heidelbergas Medicīnas skolā pediatrijas zinātnes, 1959. gada mācījās Ņujorkas Braunas (Brown's) komercskolā grāmatvedību un savas iegūtās zināšanas izmantoja grāmatvedības darbā Plumera (Plumer Ltd.) kompānijā. No 1974. līdz 1976. gadam Tania turpināja savu izglītību, lai kļūtu par medmāsu. 1977. gada Tania beidza viena gada medicīnisko laborantu kursu un no 1978. līdz 2000. gadam strādāja Johnson & Johnson pediatrijas produktu kompānijā.

Jau kopš 1991.gada Tania ik gadu 2-3 mēnešus vasarā pavadīja savā mīļajā dzimtenē Latvijā, kur viņa apceļoja daudzas vietas. Diemžēl Taniu piemeklēja smaga slimība un pēc vairāku gadu ilgas cīņas ar vēzi 2007.gada 19.oktobri Tania S.Sweet aizgāja mūžībā.

Savā dzīvē Tania bija ļoti patstāvīga, arvien dzīvespriecīga, inteliģenta, šarmanta, ļoti ticīga un devīga. Viņa arvien alka redzēt kaut ko interesantu, piedzīvot kaut ko jaunu, skaistu, iemācīties kaut ko, kas dzīvē noderīgs.

 - Egona un Ritas Kaimiņu stipendija


                Rita Kaimiņa
Janvāra nogalē Vītolu fondā viesojas ziedotāja Rita Kaimiņa. Viņa ir ļoti apmierināta ar sava stipendiāta veikumu studiju darbā un ir izlēmusi stipendiju skaitu dubultot, tāpēc ar nākamo mācību gadu ar Egona Kaimiņa piemiņas stipendiju studēs jau divi studenti.  Rita un Egons Kaimiņi savulaik kopā pavadīja tik daudzus mīlestības pilnus gadus. Rita kādreiz teica: „Nezinu nevienu citu, kas tik ļoti mīlētu līdzcilvēkus un tik daudz viņiem palīdzētu. Egons nekad nelielījās ar paveikto, viņa inteliģencei un izdomai nebija robežu, viņš manu dzīvi darīja bagātu…” Nu šo mīlestību un Egona Kaimiņa mātes vēlējumu: „Sauli, sauli dvēselē, Gaismai dodi dzīvi savu!” saņems jau divi jaunieši.

 - Savus stipendiju fondus papildina Edgars Voļskis un Jānis Ūdris

 

Edgars Voļskis dzimis Siguldā. Ģimenē aug dēls un meita. Brīvo laiku ģimene cenšas pavadīt dzīvesbiedres Ivetas dzimtajā pusē Klintainē, Rīteros. Edgars Voļskis uzskata, ka Pļaviņu novada Rīteros aug godīga, atsaucīga un gudra jaunā paaudze, tāpēc vēlas atbalstīt kādu jaunieti no šī novada ceļā uz izglītības iegūšanu.

 

 

 

Jānis Ūdris 2011.gadā, godinot sievas Metas Ūdres piemiņu, nodibina 3 mūža stipendijas, kas novēlētas latviešu valodas un literatūras studentiem. Šogad ziedotājs papildina savu fondu, ar mērķi palielināt gada stipendiju apmēru.

 

 

PASĀKUMI

24.01. "Latvija Statoil" klientu sarīkojums.


Stipendiāts Jānis Lācis un "Latvija Statoil" izpilddirektore Ilze Siliņa

 

24. janvārī Latvija Statoil organizētā klientu sarīkojumā paldies par stipendijām 12 gadu garumā teica bijušais Latvija Statoil stipendiāts Jānis Lācis, kurš, pateicoties ziedotāja atbalstam, ir ieguvis izglītību fizioterapijas jomā un šobrīd strādā savā profesijā.

Šajos gados kopā piešķirtas 167 stipendijas, kuras saņēmis 61 students, kopā ziedots: Ls 146 075. Latvija Statoil allaž īpašu vērību ir pievērsis ētikas un korporatīvās atbildības jautājumiem, tāpēc tā korporatīvā pārvaldība balstās uz kompānijas korporatīvajām vērtībām un ētikas vadlīnijām. Ar Vītolu fondu Latvija Statoil sadarbojas kopš 2002. gada, atbalstāmās jomas: pedagoģija, loģistika, ekoloģija un vides zinātne.

31.01. Georgam Andrejevam - balva par mūža ieguldījumu medicīnā


                           Georgs un Anita Andrejevi

Vītolu fondam bija liels prieks uzzināt, ka ilggadējs ziedotājs, ārsts un diplomāts Georgs Andrejevs ir apbalvots par mūža ieguldījumu medicīnā. Georga Andrejeva vadībā Latvijā anestezioloģija kļuva par atsevišķu medicīnas nozari, bet vēlāk par prestižu un pasaules līmeņa disciplīnu. Ar lepnumu gandrīz visi aktīvie anesteziologi šodien dēvē sevi par Andrejeva skolniekiem, savukārt anestezioloģijas māsas turpina attīstīt savu specialitāti, par kuras pamatlicēju ir uzskatāms Andrejevs. Ar Vītolu fondu Georgs Andrejevs un viņa dzīvesbiedre Anita sadarbojas jau piekto gadu, atbalstot medicīnas nozarē studējošos. Sveicam ziedotāju ar augsto apbalvojumu!

TIKŠANĀS

09.01. Tikšanās ar SEB Bankas Vidzemes filiāles vadītāju Agnesi Liepiņu


Vītolu fonda darbinieki Artūrs un Inna ar Agnesi Liepiņu

9. janvārī Vītolu fondā viesojās SEB bankas Vidzemes filiāles vadītāja Agnese Liepiņa, lai runātu par sadarbību 2014. gadā. SEB banka allaž ir aktīvi līdzdarbojusies un atbalstījusi tos projektus, kas orientēti uz mākslas un kultūras, izglītības, sporta un sociālās sfēras attīstību. 2004. gadā tika paziņots par SEB bankas un Vītolu fonda ilgtermiņa sadarbību stipendiju administrēšanā, un kopš tā laika SEB banka ir atbalstījusi eksakto, humanitāro zinību un mākslas vai mūzikas jomā studējošos jauniešus.

14.01. Tikšanās ar Andrievu Eichi.


       Andrievs Eiche ar dzīvesbiedri Aiju

Arī 14. janvārī fondā tika sagaidīti mīļi ciemiņi - ziedotājs Andrievs Eiche ar dzīvesbiedri Aiju Priedīti. Andrievs Eiche ir atbalstījis Latvijas jauniešu izglītību jau kopš 2008. gada, kad izlēma dibināt stipendiju Dainas Eiches piemiņai. Andrievs Eiche darbojas arī Elfrīdas un Jāņa Rutku fondā, kas sadarbībā ar Vītolu fondu piešķirt stipendijas Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātnes fakultātes sekmīgākajiem studentiem.

Janvārī Vītolu fondā viesojās arī Latviešu fonda pārstāvis Valdis Bērziņš, Viļņa Plūmes stipendijas Aizkraukles attīstībai dibinātājs Māris Plūme, ziedotājas Astrīda Jansone un Biruta Celma, ziedotājs Andris Kļaviņš.

    

Ar saviem stipendiātiem tikās Juris Petričeks un Dzintra Bungs.

 

 

CITI JAUNUMI

Ir labi būt kopā svētkos, ir jauki kopā priecāties par sasniegto, bet dubultvērtīga šāda kopā būšana ir tad, kad piemeklē nelaime. Tad savējo plecs, sirds siltums un nesavtīga vēlme palīdzēt ļauj padarīt vieglāku brīdi, kad trūkst spēka un cerību. Pagājušā gada nogalē portāls Ziedot.lv saņēma  lūgumu pēc palīdzības no talantīgas jaunietes, Sintijas, bijušās Vītolu fonda stipendiātes. Viņai konstatēts rets, ļaundabīgs, ļoti agresīvs kaulu audzējs, tāpēc steidzami nepieciešama operācija. Lielākā daļa ziedojumu naudas -19 737 eiro- tika saziedota, taču tā nebija visa summa. Nekavējoties visi esošie un bijušie stipendiāti saņēma vēstuli, lūgumu pēc palīdzības: ,,Labdien, jaunieši! Šoreiz vēršamies pie jums ar lūgumu! Viena no Vītolu fonda bijušajām stipendiātēm ir smagi slima, ir steidzami nepieciešama operācija. Lai to veiktu, lielākā daļa summas jau ir saziedota, ir palikuši vien mazāk kā 2 000 eiro. Ja vien katrs no esošajiem vai bijušajiem stipendiātiem ziedotu 1 eiro, jau šodien šī summu varētu būt savākta. Lūgums nepalikt malā...’’ Mazāk kā 12 stundu laikā trūkstošā summa tika saziedota - tas ir neticami ātri. Vītolu fondam bija vārdos neizsakāms prieks redzēt, cik strauji pildās ziedojumu konts, un vērot, ka ziedotāju vidū ir tik daudz gan esošo, gan bijušo stipendiātu vārdi. Paldies! Lai Sintijai pietiek spēka un izturības, lai savējo atbalsts ļauj atgūt veselību un dzīvesprieku!

 

Janvāris ir ziemas kodols, ziemas pats vidus. Latviešu tautas ticējums vēsta: ,,Ja janvāra mēnesis ir stipri auksts, tad būs laba raža nākošajā gadā.” Arī Vītolu fondam ir pamatots iemesls cerēt uz šādu bagātīgu ražu, tikai ne jau janvāra salu un puteņu dēļ- fonda ziedotāji jau vairāk kā vienpadsmit gadus ir apliecinājuši savu uzticību Latvijai un tās jauniešiem un nesavtīgi to dara arī šajā- 2014. gadā.

ZIEDOTĀJI JANVĀRĪ

Janvārī ir ziedojuši: Arvīds Ziedonis (Tania S.Sweet testamentārais novēlējums), Juris Liepiņš (Asjas Everts testamentārais novēlējums), Rita Kaimiņa, ERGO, Anonīms ziedotājs, Andrejs Isajevs, Inta Ķirse, Mandatum Life Insurance Baltic SE Latvijas filiāle, Janis Ūdris, Puratos Latvia, Edgars Voļskis, DISTRIKT XXI AV ZONTA INTERNATIONAL (Latvijas Zonta klubu stipendijai), Maris Plūme (Viļņa Plūmes stipendijai Aizkraukles attīstībai).

Viļa Vītola 80 gadu jubilejas stipendijai ziedojuši: Karlis Krastiņš, Margita Kanbergs. 

Ziedojumi

Janvārī..........86 391 EUR

Gadā........86 391 EUR

Paldies ziedotājiem! 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums