Arhīvs - Janvāris 2019

MĒNEŠA CITĀTS

Šī gada 2. janvārī sākas mans septiņpadsmitais darba gads Vītolu fondā. Kopā ar ziedotājiem ir padarīts daudz – šo gadu laikā augstāko izglītību ieguvuši un par labiem speciālistiem katrs savā jomā kļuvuši vairāk kā 3400 jaunieši. Vītolu fonds turpina strādāt un vākt ziedojumus, un ik mēnesi ziedotāju pulkam pievienojas cilvēki, kuri vēlas ieguldīt Latvijas nākotnē. Kamēr vien Latvijā dzīvos jaunieši, kuriem palīdzība būs nepieciešama, Vītolu fonds darbosies, jo mērķa apziņa – redzēt savu tautu gara gaismas alkstošu un  izglītotu –  nekad neļaus teikt PIETIEK. Izglītošanās ir ilgtermiņa process. Esmu pārliecināta, ka tauta var attīstīties, pilnveidoties un pastāvēt tikai tad, ja uz tās izaugsmi neattiecina vārdu PIETIEK, vienlaikus – uz talantīgu bērnu un jauniešu nākotnes iespējām. Tāpēc Vītolu fonds savu darbu turpina un ir pateicīgs ikkatram ziedotājam, kurš fonda mērķi ir padarījis par SAVĒJO.

Vita Diķe 
Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja

-  Ziedojuma līgums Nr.1.

Tradicionāli ik gadu Vītolu fondā ziedojuma līgumu Nr.1 slēdz Jānis Andersons. Viņš aktīvi darbojas labdarības organizācijā "Rīgas Hanzas Rotari klubs", aicina savus stipendiātus uz īpašu sarīkojumu un ir lekcijas „Ko Tev neiemāca skolas solā?” iniciators. Paldies Jānim Andersonam par ļoti veiksmīgo gada sākumu!

- Sākas pieteikšanās uz 2019./2020. mācību gada administrētajām stipendijām. 

15. janvāris Vītolu fondā ir pirmā diena, kad plašajam stipendiātu pulkam tiek aicināti pievienoties centīgi un mērķtiecīgi jaunieši, kuri guvuši labus un teicamus vērtējumus mācību darbā. Lai pretendētu uz kādu no stipendijām, vidējai atzīmei jābūt 7,5 balles vai augstākai, kā arī jāatbilst kādam no šiem noteikumiem: jaunietis ir no maznodrošinātas ģimenes, ir bārenis vai viņu audzina viens no vecākiem, ir no daudzbērnu ģimenes, sasniegti izcili panākumi mācību olimpiādēs. Konkurss ilgst no 15. janvāra līdz 1. martam. Plašāka informācija mājaslapā www.vitolufonds.lv.

- SOS stipendijai ziedo uzņēmums “Krisostomus Latvija”.

“Krisostomus Latvija” ir grāmatu tirdzniecības uzņēmums, kas Latvijā darbojas jau vairāk kā 10 gadus, nodrošinot mācību iestādes, uzņēmumu un bibliotēkas ar jaunāko literatūru angļu, vācu un krievu valodās. Uzņēmuma pārstāve Zane Šķiņķe skaidro: “Ziedot ”SOS stipendijai” neizvēlējāmies nejauši. Ņemot vērā uzņēmuma darbības sfēru, likās tikai dabīgi kaut ar mazumiņu palīdzēt mūsu spējīgajiem jauniešiem ceļā uz labāku izglītību.” Paldies Zanei Šķiņķei, uzņēmumam “Krisostomus Latvija” par ziedojumu!

- Noslēgušies stipendiju konkursi Neretas, Ozolnieku un Cēsu novadu vidusskolēniem.

2019. gada janvārī noslēdzās stipendiju konkursi jauniešiem, kuru novados dibinātas  “Leču ģimenes”,  “Neretas novada uzņēmēju” un “Draudzīgā aicinājuma fonda” stipendijas. Visa mēneša garumā kandidāti savās skolās iesniedza pieteikumus, pēc kuru izvērtēšanas, komisija lēma  piešķirt stipendijas centīgākajiem vidusskolēniem. Paldies ziedotājiem Annai un Ilgvaram Lečiem, Druvim Mūrmanim, Jānim Endelem, Kasparam Baltacim un Kasparam Ādamam par sadarbības turpināšanu!

- “E-klase” piešķirs 3 stipendijas 3000 eiro vērtībā.

Jau pavisam drīz tiks noskaidroti "E-klases" stipendijas ieguvēji, Latvijas televīzijas konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” vidusskolas posma finālu uzvarētāji. 10. un 11. klašu konkursa finālu uzvarētāji saņems 500 eiro, savukārt 12. klases fināla uzvarētājs 2000 eiro lielu stipendiju. Raidījumu "Gudrs, vēl gudrāks" varēsiet redzēt katru piektdienu Latvijas Televīzijas 1.kanālā. Paldies “E-klasei” par sadarbību!

- Ziemas sesijas laiks Vītolu fondā.

Studentu sesijas noslēgums ir darbīgs laiks Vītolu fondā. Jaunieši pēc sesijas nokārtošanas eksāmenu rezultātus iesniedz personīgi vai pa pastu. Studentu atskaiti satur sekmju izraksts un mīļa vēstule ziedotājam, kurā jaunieši dalās ar piedzīvoto studiju dzīvē un plāniem nākotnē. Stipendiāte Sidnija Podniece savā vēstulē rakstīja: “Šogad man ir nācies tikt pāri daudziem pārbaudījumiem. Esmu iemīlējusi veterinārmedicīnu un pieņemusi to kā dzīvesveidu. Šeit mēs iemācāmies sevis ziedošanu citiem, nesavtīgumu un mīlestību pret dzīvniekiem. Par stipendiju es nopirku arī savu pirmo anatomijas grāmatu, kas kalpos visu dzīvi. Ļoti pateicos, ka noticējāt man!” Nākamajā mēnesī visas stipendiātu vēstules tiks nosūtītas ziedotājiem.

SARĪKOJUMI UN TIKŠANĀS

01.-31.01. Tikšanās ar Astrīdu Jansoni, Māri Kasparoviču, Andri Lauciņu.

01.-31.01. Fondā viesojās Mareks Indriksons, Sarmīte Andersone-Šveice, Rita Kaimiņa.

25.01. Krogzemju ģimenes tikšanās.

28.01. Plūmju ģimenes tikšanās.

29.01. Leču ģimenes stipendijas pasniegšana.

ATVADU VĀRDI

Mūžībā devies viens no leģendārās trimdas mūziķu apvienības "Čikāgas piecīši" dalībniekiem Uldis Streips. 2009. gadā Uldis Streips dibināja stipendiju vecāku Hugo un Eleonoras Streipu piemiņai, bet 2014. gadā Uldis dibināja sievas Patrīcijas Streips piemiņas stipendiju. Viņš ir bijis uzticams Vītolu fonda atbalstītājs no 2009. no 2016. gadam un kopā izskoloti četri stipendiāti. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un “Čikāgas piecīšu” kolektīvam! Tuvinieki aicina, atvadoties, ziedu vietā ziedot Ulda Streipa piemiņas stipendijai ( Konta numurs: LV48UNLA0050020101491)

- Bijušās stipendiātes Elīnas Brasliņas filmas pirmizrāde. 

Lielu popularitāti guvusi simtgades animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas pirmizrādi piedzīvos 1.februārī. Māksliniece Elīna Brasliņa ir filmas animācijas autore. 2013. gadā, studējot Latvijas Mākslas akadēmijā, viņa saņēma Ināras Teterevas stipendiju mākslā. 

- Starp Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas „Kilograms kultūras” nominācijām arī mūsu stipendiāti.   

Jaunā Rīgas teātra izrāde “Kalpa zēna vasara.Sākums” nominēta kā gada izrāde. Tās aktieri ir šī gada 1.kursa aktiermākslas studenti, dēvēti arī par Alvja Hermaņa kursu. To vidū arī divi mūsu stipendiāti Matīss Ozols (Sarmītes Andersones-Šveics stipendija) un Jānis Ēriks Grūtups (Ērika Brītiņa piemiņas stipendija). Uzvarētāji tiks paziņoti 2.februārī. 

- Stipendiāte Guna Gamazina izdod grāmatu latgaliešu valodā.   

Grāmata “Kas bez iuzu - tys bez bādys” izdota šī gada janvārī un tajā apkopoti latgaliešu sakāmvārdi, izteicieni, atziņas, tosti, laba vēlējumi, anekdotes un atgadījumi iz dzīves. Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendiāte Guna Gamazina veidojusi ilustrācijas un maketu. Viņa savā pateicības vēstulē ziedotājam rakstīja: “Jau no vidusskolas sapņoju par grāmatu ar manām ilustrācijām, un nu, tas ir piepildījies. Paldies manam ziedotājam par atbalstu, kas ir sekmējis šos panākumus!”

SVEICAM!

ZIEDOJUMI JANVĀRĪ

Ziedojuši: SIA “Kurekss”, SIA “Apsīte”, Jānis Andersons, ERGO, SIA “Izglītības sistēmas”, Kārlis Ķirsis, “Daugavas Vanagu” Notingemas nodaļa, Vilis un Carolina Vītoli, Gunārs un Renāte Duburi, Māris Slokenbergs, Sandra Kalniete, Ilgvars un Anna Leči, Anita Liepiņa.

SOS stipendijai ziedojuši: Agris Bajārs, SIA “Krisostomus Latvija”.

Neretas novada uzņēmēju stipendijai ziedojuši: Kaspars Baltacis, Māris Usāns, SIA “Lielopu izsoļu nams”.

Jura Petričeka stipendijai ziedojuši: Juris Petričeks, Līga Kīlmane.

“Kluso varoņu fonda” stipendijai ziedojuši: Ārija Aile, Ileane Bolšaite.

Draugu stipendijai ziedojuši: Fonds “Ziedot.lv”, Helge Lodziņš, Roberts Veins*, Aivis Agejevs*, Sanita Upleja-Jegermane, Gints Jegermanis.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums