Arhīvs - Janvāris 2020

MĒNEŠA CITĀTS 

Jau astoņpadsmito gadu Vītolu fondā cieši roku rokā sadodas tagadne un nākotne. Tie ir jaunieši, kuriem visa dzīve vēl priekšā un tie esat jūs, ziedotāji - paraugs ikvienam. Mūs vieno patiesa vēlme darīt Latviju, patiesi brīvu, bagātu un laimīgu. Vītolu fonds ir vieta, kur biežāk kā jebkur citur dzirdams vārds PALDIES. Taču šeit tam ir īpašs svars, jo vienlaikus tā ir gan vārdos izteikta pateicība tiem, kas atbalstījuši, palīdzējuši, noticējuši, gan pašā sirds dziļumā pašam sev dots zvērests – attaisnot šo uzticēšanos, godam dzīvojot arī savu dzīvi un nākotnē darot visu iespējamo Latvijas labā. Ir sācies jauns gads, un darāmā nekļūst mazāk, jo joprojām ir daudz jauniešu, kuru nākotnes iespējas ir ne tikai pašu, bet arī to cilvēku rokās, kuri par svētu pienākumu uzskata ieguldījumu Latvijas nākotnē. Mīļie ziedotāji! Paldies par ilgtermiņa sadarbību, uzticēšanos un jūsu apbrīnojamo prasmi kļūt laimīgiem, darot laimīgus citus! /Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe/

- Līgums nr.1 - Jānis Andersons dibina stipendiju mammas jubilejā!

 Sarmīte Andersone-Šveice un Jānis Andersons

Stāsts par Andersonu ģimeni vienmēr ir bijis un būs ļoti īpašs, jo tas nav tikai stāsts par ģimenes vērtībām, bet arī par labestību pret tiem, kuriem klājas grūtāk. Jau 15. gadu Sarmīte Andersone-Šveics un Jānis Andersons ir fonda ziedotāji. Viņi dibinājuši Aivara Andersona ģimenes, SIA “Euroskor Latvijā”, Viļņa Viktora-Šveics piemiņas, Sarmītes Andersones-Šveics un vectēva Jāņa Andersona piemiņas stipendijas. Ik gadu pirmais fonda noslēgtais ziedojuma līgums pieder Jānim Andersonam. Tomēr šajā gadā Jānis kopā ar tuviniekiem izlēmis, godinot mammu, dibināt Sarmītes Andersones-Šveics jubilejas stipendiju. 

- Romānu ģimenes un Jāņa Ritmaņa stipendija.


Aiga, Gunta un Jānis ir dzimuši, auguši un izglītību ieguvuši Latvijā. Aiga un Gunta nāk no zilo ezeru pilsētas Ludzas, bet Jānis no skaistās Siguldas. Visi studējuši Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē, kur ieguva dabaszinātņu maģistra grādu datorzinātnēs. Aiga un Gunta ir fonda bijušās stipendiātes - Aiga saņēma PBLA stipendiju, bet Gunta - Saginavas latviešu kluba. Jaunieši ziedoja savu laiku un darbu, lai palīdzētu dibināta elektronisko anketu kandidātiem. Pateicībā par nesavtīgo palīdzību ir izveidota Romānu ģimenes un Jāņa Ritmaņa stipendija, kas būs atbalsts eksakto zinātņu (IT un medicīnas) studentiem. Esam ļoti pateicīgi Romānu ģimenei un Jānim Ritmanim!

- Uzņēmums “CVMarket.lv” ziedo Draugu stipendijai.


CVMarket.lv ir personāla atlases uzņēmums, kas Latvijā darbojas jau kopš 2004. gada. Tā mērķis ir atvieglot darba un darbinieku meklēšanas procesu. Uzņēmums tic, ka Latvijas nākotni veido izglītoti jaunieši, kas pēc studijām kļūst par kvalificētiem nozares speciālistiem, tādēļ lai atbalstītu jaunos profesionāļus ceļā uz izglītību, 2019. gada nogalē tika rīkota labdarības kampaņa, kurā no katra nopirktā darba sludinājuma tika ziedoti 10 centi Vītolu fonda Draugu stipendijai. Kampaņas aicinājumam atsaucās vairāk kā 100 uzņēmumi un kopā saziedots 1020 EUR. Paldies “CVMarket.lv” kolektīvam par idejas īstenošanu un visiem, kuri piedalījās kampaņā!

01.-31. Fondā viesojās ziedotāji Vieda Šellija Skultāne, Jānis un Dace Možeiko, Inese Auziņa-Smita.

03.01. Puteņu ģimenes tikšanās ar stipendiātiem.

08.01. LPS Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēde.

28.01. Neretas novada uzņēmēju stipendiju piešķiršana.

31.01. Bijušās Teterevu fonda stipendiātes Kristīnes Kutepovas mākslas izstādes atklāšana.

31.01. Leču ģimenes stipendiju piešķiršana.

27.-31.01. KPMG audits.

- Ir sācies konkurss uz fonda administrētajam stipendijām 2020./2021. m.g.

Vidusskolu, ģimnāziju 12. klašu skolēni un vidējo profesionālo izglītības iestāžu beidzēji no 15. janvāra līdz 1. martam ir aicināti pieteikties stipendijām, kas paredzētas Latvijas augstskolās studējošiem jauniešiem. Lai pretendētu uz kādu no stipendijām, kandidāta vidējai atzīmei jābūt 7,5 balles vai augstākai, kā arī jāatbilst vismaz vienam no kritērijiem: bārenis, audzina viens no vecākiem, ir no daudzbērnu ģimenes, ir apgrūtināti materiālie un sociālie apstākļi, sasniegti izcili panākumi mācību olimpiādēs. Šogad, pateicoties Romānu ģimenes izveidotajai anketai, pieteikšanās stipendijām notiek elektroniski.

- “E-klases” stipendijas.


Šajā pusgadā “E-klase” turpinās piešķirt 3 stipendijas 3000 EUR vērtībā Latvijas televīzijas konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” vidusskolas posma uzvarētājiem. Konkurss norisināsies no janvāra līdz maijam, kurā vidusskolēni pierādīs sevi atbildot uz dažādiem erudītiem jautājumiem. Paldies “E-klases” vadītājam Jānim Kaģim, Armandam Slokenbergam un Zanei Rašmanei par sadarbību!

- Fonda stipendiāti viesojās vidusskolās.

Ik gadu aicinām stipendiātus viesoties savās absolvētajās vidusskolās, lai prezentētu Vītolu fondu un pastāstītu par pieteikšanos stipendiju konkursam. Paldies stipendiātiem par atsaucību!


Čikāgas piepilsētā 24. janvārī Mūžībā devās vecākā fonda ziedotāja Margrieta Buša-Otlane. Viņa 2. pasaules kara laikā devās trimdā – vispirms uz Vāciju, bet pēc tam uz Čīli, no kurienes pārcēlās uz ASV. Pirmās brīvvalsts laikā viņa bija pazīstama basketboliste. 2017. gadā Bušs ģimenes dāvinātais īpašums (700 m2) tika pārdots un dibināta Tālivalža un Margrietas Bušs piemiņas stipendijai. Zeme, kas tika mantojumā apprecoties, ir ieguldīta Latvijas jauniešu nākotnei. Izsakām visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem!

- Artūrs Paugurs ar komandu saņem LZA apbalvojumu.


Gada izskaņā Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) nosaukusi gada svarīgākos notikumus pētniecībā Latvijā. To vidū gan darbi fundamentālajā, teorētiskajā zinātnē, gan inovācijas lietišķās zinātnes jomā. Kopumā no 31 konkursam pieteiktā darba LZA izcēlusi 10 nozīmīgākos pētījumus. Kā gada nozīmīgākais sasniegums lietišķajā zinātnē ir atzīta jaunas līdzstrāvas elektroapgādes sistēmas izveide ražošanas industrijai. Šī unikālā sistēma ļauj ietaupīt līdz pat 15% elektroenerģijas, un šis ir pirmais solis ceļā uz nākotnes rūpnīcām. Pie šīs tehnoloģijas strādāja bijušais stipendiāts, Mg.sc.ing. Artūrs Paugurs.

- Kristīne Rāviņa rezidenūru aizvadīs ASV.


Lepojamies ar bijušo stipendiāti Kristīni Rāviņu, kura ASV studē neiroķirurģijas rezidentūrā. Kristīne piecus gadus saņēma Daugavas Vanagu fonda Melburnas nodaļas stipendiju. Novēlam Kristīnei veiksmi un izturību!

- Stipendiāti iestudē jaunas izrādes.


Jaunā Rīgas teātra vadītājs Alvis Hermanis iestudējis kopā ar aktieru 2. kursu jaunas izrādes - “Bītlu jaunais albums”, “Svaigās asinis”, “Spēlējot spēlmani”. Tajās redzēsiet stipendiātu Jāņa Grūtupa (Ērika Brītiņa piemiņas), Matīsa Ozola (Sarmītes Andersones-Šveices) un Lolitas Sīles (Gunāra Šterna piemiņas) aktierspēli.

Ziedotāja Astrīda Jansone ir uzsākusi darbu pie jaunas grāmatas. Taču, kamēr tā top, Astrīda Jansone intervijas publicē laikrakstos “LAIKS”, “Latvija Amerikā” un portālā www.latviesi.com. Janvārī bija intervijas ar:

- Sveicam janvāra jubilārus!   

Ziedojuši: ERGO, Sanita Upleja-Jegermane un Gints Jegermanis, Jānis Andersons, Juris Petričeks, Ilze Anita Andersone un Greims Andersons (Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendijai), Māris Ūsāns (Neretas novada uzņēmēju stipendijai), Vilis un Carolina Vītoli, Lia Heistere, Ileane Bolšaitis (Kluso varoņu fonda stipendijai), Kristīne Kriņģele (SOS stipendijai), Kristīne Sirmā (Latvijas Zonta klubu stipendijai), SIA "ABC PHARMA" (Saules stipendijai).

Sarmītes Andersones-Šveices jubilejas stipendijai ziedojuši: Jānis Andersons, Vita Diķe, Rudīte Kerla, Laima Caunīte.

SEB izaugsmes stipendijai ziedojuši: SIA “Kamelota”, SIA “EURO TRANSMETAL”.

Draugu stipendijai ziedojuši: Helge Lodziņš, Raimonds Ritums*, Līga Dadzīte*, Roberts Veins*, Guntis Bērziņš, CVMarket.lv, Baiba Bārtule*.

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums