Arhīvs - Jūnijs 2019

MĒNEŠA CITĀTS


Lalita Muižniece

"Sadarbība ar Vītolu fondu sākās 2003. gadā, kad uz viņsauli aizgāja mākslinieks Arnolds Sildegs, kurš vēlējās pēc nāves atlikušos līdzekļus novēlēt centīgiem, bet trūcīgiem Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem. Ar Sildegu stipendiju Latvijas Mākslas akadēmijā studē jau sestais students. Kad 2009. gadā nomira Valdis, mūsu ģimenei nebija divu domu, ka viņa piemiņa saglabājama ar Valža Muižnieka vārdā nodibinātu stipendiju, ar kuras palīdzību jau desmito gadu mācās kāds latviešu valodas, literatūras students. Tāpat, kad pēc dzejnieces Astrīdes Ivaskas aiziešanas no šīs pasaules 2015. gadā, viņas draugi spriedām, kā turpināt Astrīdes daudzināšanu, nolēmām to darīt caur fondu ar piemiņas stipendiju kādam filoloģijas studentam. Kāpēc izvēlamies tieši Vītolu fondu, ir taču arī citi? Tāpēc, ka zinām fonda dibinātāja Viļa Vītola godprātību, fonda darbības caurspīdību, darbinieku rūpīgo stipendiātu izvērtēšanu, apskaužami veiksmīgo stipendiju pārvaldīšanu. Un neviļamies ne Vītolu fondā, ne tā izraudzītajos stipendiju saņēmējos.”

- Leču ģimene izvērtē vidusskolēnu pieteikumus uz stipendijām.

 Anna un Ilgvars Leči

Jūnijā tika izsludināts jauns konkurss uz Leču ģimenes stipendijām Ozolnieku vidusskolas skolēniem. Šogad pieteikumus iesniedza septiņi jaunieši, no kuriem trijiem piešķirtas stipendijas nākamajam mācību semestrim. Stipendiāti tiks paziņoti 2019. gada 1. septembrī. Paldies Annai un Ilgvaram Lečiem, žūrijas komisijai par sadarbību!

- Saņemts Gunāra Šterna testamentārā novēlējuma papildinājums.

Aizvadītajā gadā fonds saņēma Gunāra Šterna testamentāro ziedojumu, kurā dzīves laikā uzkrātos līdzekļus viņš ir novēlējis Latvijas jauniešu izglītošanai. Šomēnes saņēmām Gunāra Šterna testamentārā novēlējuma pēdējo papildinājumu - vairāk nekā 74 tūkstošus austrālijas dolāru. Nākamajā mācību gadā Gunāra Šterna piemiņas stipendijas saņems vairāk nekā 150 jaunieši. Paldies testamentārā novēlējuma izpildītājiem “Public Trustee and Guardian” un Metai Šternai!

01.-30.06. Fondā viesojās Juris Cīrulis, Arnis Apsītis, Rita Kaimiņa.

20.06. Kristīnes Kutepovas izstāde “Apziņas fiksācijas”.

01.-30.06. Stipendiju sertifikātus pasniedz Dundagas vidusskolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Aizkraukles novada vidusskolas, Rīgas 49.vidusskolas un Madonas vidusskolas izlaidumos.

- Bijušo stipendiātu sasniegumi.

Jūnijā Jana Vecstaudža saņēma “L`ORÉAL Baltic” "Sievietēm zinātnē" stipendiju par pētījuma projektu saistībā ar nanostrukturēta un biomimētiska amorfa kalcija fosfāta biomateriāliem kaulaudu inženierzinātnēm. Jana fondam raksta: "Man ir liels prieks un lepnums par tik augstu mana darba novērtējumu. Vēlos pateikt paldies Vītolu fondam un Zvejnieku ģimenei, jo šis sasniegums ir rezultāts darbam vairāku gadu garumā, kurš aizsākās jau tad, kad saņēmu stipendiju studiju laikā. Uzskatu, ka stipendija bija ļoti svarīga un tā ļāva veltīt uzmanību tikai studijām un pirmajiem soļiem pētniecībā."

Lepojamies ar bijušo stipendiāti Andu Sīpolu, kura saņēmusi Latvijas Zinātņu akadēmijas senāta “Jauno zinātnieku balvu” par darbu “Dihidropirimidīnu sintēze un pielietojums vīrusu kapsīdu inhibēšanai un pincera iegūšanai”. Anda ir Duburu ģimenes bijusī stipendiāte un pēc absolvēšanas strādā Latvijas Organiskās Sintēzes institūtā kopā ar ziedotāju Gunāru Duburu un šī brīža stipendijas saņēmēju Vitāliju Solodunu. 

2004. gadā Anglijas latviešu izglītības fonda stipendiju saņēma Edgars Jēčs no Zemītes. Ir pagājuši 15 gadi kopš Edgars ir absolvējis studijas Rīgas Tehniskajā universitātē un savu sapni par ķīmiju, nu jau pēcdoktorantūras programmā, īsteno tālajā Amerikā, kur viņš strādā ar studentiem jau vairāk nekā 10 gadus. Šobrīd viņš specializējas organiskajā un medicīnas ķīmijā. Viņa pētniecības lauks - pretvežu zāļu optimizēšana.

- Esošo stipendiātu sasniegumi.

Jānis Miķelis Zaķis šobrīd studē Rīgas Tehniskās universitātes maģistrantūras programmā “Ķīmijas tehnoloģijas” un ir Viļa M.Barēvica piemiņas stipendijas saņēmējs. Šogad viņš piedalījās RTU 60. studentu zinātniski tehniskajā konferencē (Organisko savienojumu ķīmijas un tehnoloģijas sekcija), saņemot atzinību, un LU 77. zinātniskajā konferencē, ķīmijas sekcijā. 

2018./2019. studiju gadā ķīmiju un ķīmijas tehnoloģiju studē 17 fonda jaunieši. Kopā 17 gadu laikā izskoloti vairāk nekā 134 ķīmijas nozares speciālistu. 

- Sveicam Līgo svētkos!

- Sveicam jūnija jubilārus!

Ziedojuši: Gunāra Šterna testamentārais novēlējums, Juris Petričeks, Andra Vītoliņa testamentārais novēlējums, Gulēnu ģimene, Korp! Fraternitas Lataviensis Kanādas kopa, EY, Guntars Kokorevičs, Rīgas Zonta klubs, Rita Luters, Ģirts Jānis Zēgners,  ERGO, Linda Ezergailis, Ileāne Bolšaitis, Gunti Bērziņš.

Viļņa Plūmes stipendijai Aizkraukles attīstībai ziedojuši: Šarlote Špengele.

Astrīdas un Laimona Jansonu stipendijai ziedojuši: Ivars un Austra Kēleri, Modris un Vallija Gallenieki (godinot Ričarda Spura piemiņu).

SOS stipendijai ziedojuši: Guntars Traubergs un citi anonīmie ziedotāji.  

Draugu stipendijai ziedojuši: Roberts Veins*, Gints Jegermanis, Sanita Upleja-Jegermane, Raimonds Ritums*, Madara Mežviete*, Zinta Jansons, SIA “B2B Smart Solutions”, Oksana Juskiva, Artūrs Banders, Lolita Kalupniece, Ieva Everte*, Helge Lodziņš, Aina Viliņa, Nikolajs Petrovics, SIA “Viridi Lux”, Evarts Anosovs, Ginta Jaunzeme, Zanda Lāce, Jānis Ārmanis, Elvijs Bogdānovs, Iveta Grosšteina, Edgars Andersons, Ginta Lejiņa, Ilze Lejiņa, Ingūna Hartmane, Nauris Smaļķis, Aivars Junga, Olga Nikitina, Liene Jansone, Viktors Zaķis, Intra Research, Aija Dukaļska un 86 anonīmi ziedotāji. 

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Contact us