Arhīvs - maijs 2019

MĒNEŠA CITĀTS

“Mēs jau gadiem kopā ar brāli uzturam šo ideju, ka jāpalīdz tiem, kuriem liktenis nav bijis tik labvēlīgs. Tas ir tas, ko katrs uzņēmējs Latvijā, kas spējis nopelnīt, var darīt: ieguldīt jaunu cilvēku izglītībā. To savā laikā veica Singapūra, tagad Ķīna. Jebkura valsts, kas ir spējusi attīstīties, vispirms ir sapratusi, ka viss nāk kopā ar izglītību.” /ziedotājs Jānis Apsītis/ [Intervijā “Baltijas Koks” Nr.4 (222)]

01.-31.05. Tikšanās ar ziedotājiem Mareku Indriksonu, Birutu Celmu,  Zaigu Alksni-Phillips, Ritu Kaimiņu, Jāni Lucu, Ģirtu Zeidenbergu.

01.05. Zaigas Alksnes-Phillips tikšanās ar stipendiāti Simonu Pauli.

10.05. Astrīdas Jansones tikšanās ar stipendiāti Inetu Kairu.

20.05. Pavasara talka pie ziedotājas Lalitas Muižnieces.

25.05. Atvadīšanās no ziedotāja Visvalža Dzeņa.

30.05. Fondā viesojās bijušie stipendiāti Kristiāna Čačka un Mareks Marčuks. 

Zvejnieku ģimenes fonds apstiprina sadarbības turpināšanu.

 
Abbie, Debbie Harris un Pēteris Zvejnieki

Zvejnieku ģimenes fonds sadarbību uzsāka 2003. gadā. Stipendijas novēlētas ķīmiju vai medicīnu studējošajiem. Stipendiāte Sintija Kukaine pateicības vēstulē ziedotājam raksta: “Katrs Zvejnieku ģimenes stipendijas saņēmējs zina, cik svarīgs atbalsts tas ir bijis sākumā un šobrīd, ceļā uz ārsta profesiju. Paldies par atbalstu manā studiju procesā!” Paldies Zvejnieku ģimenei par labo ziņu!  

- Bijušo stipendiātu sasniegumi.

Valdis Skotelis par stipendiātu kļuva 2004. gadā (Austrālijas Latvijas biedrība Melburnā stipendija (2004.-2006.), Viļņa Viktora-Šveics piemiņas stipendija (2006.-2009.) un Ilmāra Lazovska piemiņas stipendija (2009.-2010.)). Šobrīd viņš ir Bērnu Klīniskās Universitātes Slimnīcas anesteziologs-reanimatologs; pirmās palīdzības pasniedzējs; Miega slimību centra miega speciālists, neinvazīvās ventilācijas speciālists. Valdis fondam rakstīja: “Vārdos neizsakāms paldies par pašizaugsmes pozitīvu ietekmēšanu un atvieglojumu studējot medicīnu. Ziedotāji un fonda cilvēki viennozīmīgi ir man palīdzējuši kļūt par labāku cilvēku, attīstīt personību un uzlabot raksturu. Liels paldies jums visiem!”

Alvis Ādamsons saņēma Ārstes Hermīnes Mednis piemiņas stipendiju  (2007.-2013.).  Pēc studijām viņš atvēris ģimenes ārsta privātpraksi Alūksnē. Viņš intervijā Latvijas Televīzijai stāsta: “Esmu no Vidzemes, Cēsu puses. Pēc izglītības iegūšanas zināju, ka nevēlos palikt Rīgā, gribēju atgriezties savā reģionā. Cēsīs tobrīd nebija brīvu vietu, bet Alūksnē bija. Darba ir ļoti daudz, jo jāapseko vairāk nekā 200 pacientu.”

Arturs Barščevskis saņēma Jāņa Arvīda Bungs un Metas Kalniņas Bungs piemiņas stipendiju (2011.-2015.). Šobrīd Arturs ir rezidentūrā un strādā par otolaringologu Rīgas Stradiņu universitātes slimnīcā un Ogres slimnīcā, apmeklē konferences un iegūst pieredzi arī ārpus Latvijas.

- Esošo stipendiātu sasniegumi.

9. maijā Kalvis Kaļva (Dzintara un Birutas Abulu stipendija) piedalījās 24. RSU studentu morfoloģisko zinātņu konferencē. Stipendiāts, prezentējot pētījumu, ieguva 2. vietu. 

Pateicoties Anitras Liesmas Izoldes un Kārļa Lekseru piemiņas stipendijai, 3. kursa rezidentūras students Roberts Rumba apmeklēja asinsvadu ķirurģijas kongresu (Europian Vascular Course) Nīderlandē.

17. maijā RSU Anatomijas un antropoloģijas institūts pulcēja zinošākos Baltijas valstu pirmā gada Medicīnas fakultātes studentus XVI Starptautiskajā anatomijas olimpiādē. Starp labākajiem arī divi mūsu stipendiāti - Ernests Mednis (Andra un Daces Dārziņu stipendija) un Kristīne Migunova (Ernas Bertas Meijas Gurķis piemiņas stipendija). Viņu pārstāvētā komanda ieguva 3. vietu. 

2018./2019. studiju gadā medicīnu studē  88 fonda jaunieši. Kopā 17 gadu laikā izskoloti vairāk nekā 320 mediķu. 

Noslēdzoties intervijām, fonda padome nolēma piešķirt SOS stipendijas 18 jauniešiem visgrūtākajās dzīves situācijās. Jauniete pēc stipendija saņemšanas rakstīja: “2018. gada septembrī mana mamma negaidīti devās aizsaulē, tādēļ man nācās ļoti ātri pieaugt . Ikdienā dzīvoju viena, jo mana vecmāmiņa dzīvo citā pilsētā, tādēļ varam tikties tikai skolas brīvlaikos. Drīz tuvojas mans izlaidums. Iepriekš nezināju, kā varēšu tam sagatavoties, jo nauda, ko saņemu katru mēnesi, tiek īpaši sadalīta citām vajadzībām. Kad saņēmu stipendiju jutos ļoti saviļņota, jo par to raizējos jau ilgāku laiku un man ir liels prieks, ka par naudas problēmu vairs nav jāuztraucās.”

Pateicoties SEB bankai un atsaucīgiem uzņēmējiem, 12 jauniešiem tika dāvināti portatīvie datori. Stipendiāts Adrians Rakstiņš rakstīja: “Jūsu dāvana manī patiesi radīja prieku, jo tā noderēs ne tikai augstskolas gaitās, bet arī ikdienā. Arī šo pateicības vēstuli es rakstu ar datoru, kuru nu varu saukt par savu. Dators mani pozitīvi uzlādē un mudina darīt labus darbus arī citiem. Agrāk jau biju domājis, kā sakrāt datoram, no kā lai atsakās, taču nu man tas ir. Esmu sajūtis to, cik skaista ir cilvēku labestība un savstarpējs atbalsts. Liels paldies par jūsu labo sirdi!” 

Ziedojuši: Juris Petričeks, Māra Hrgetič, Nodibinājums “Borisa un Ināras Teterevu fonds”, “Daugavas vanagu” Austrālijas vanadzes, Fonds “Tavs atbalsts”, SIA “Realto Medea”, SIA “Braslas centrs”,SIA “One Baltics”, Vaida Miķīte Jordan un Neal F. Jordan, SIA “Lāčplēša centrs”,  Lalita Muižniece, ERGO, Daugavas Vanagu Melburnas nodaļa, Ileane Bolšaitis.

Draugu stipendijai ziedojuši: Roberts Veins*, Gints Jegermanis, Sanita Upleja-Jegermane, Jana Mošura,  Raimonds Ritums*, Madara Mežviete*, Zinta Jansons, SIA “B2B Smart Solutions”, Oksana Juskiva, Artūrs Banders, Lolita Kalupniece, Ieva Everte*, Helge Lodziņš, Aina Viliņa, Nikolajs Petrovics, SIA “Viridi Lux”, Evarts Anosovs, Ginta Jaunzeme, Zanda Lāce, Jānis Ārmanis, Elvijs Bogdānovs, Iveta Grosšteina, Edgars Andersons, Ginta Lejiņa, Nauris Smaļķis, Aivars Junga, Olga Nikitina, Liene Jansone, Viktors Zaķis, Intra Research, Aija Dukaļska un 74 anonīmi ziedotāji. 

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums