Aŗhīvs

MARTS - 2013

Lai gan ziema vēl nepadodas un sals turpina mūs saldēt, Lieldienas ir klāt! Zaķi novakarēs paslepus no bērniem un tiem, kas joprojām tic Lieldienu brīnumam, jau sakrāsojuši ne vienu vien košu un priecīgu olu, pakalnos tūlīt sliesies šūpoles, aicinot traukties augstāk un augstāk, no ledus skavām lēnām vaļā raisās strauti. Tūlīt, tūlīt cīrulis no saules stariem savu ligzdu vīs un modīsies vizbuļi, pūpoli un bērzu pumpuri, jo viņi tāpat kā cilvēki nešaubīgi tic - būs gaisma, būs saule, būs pavasaris!

Lieldienas aicina priecāties, šūpoties, sauli sveikt un gaismas uzvaru pār tumsu svinēt, bet ticējums vēsta, ka pašā rīta agrumā esot jāiet uz kādu augstu kalnu - tur varēšot ieraudzīt, kā saules stari dejo, un tad cilvēks būšot laimīgs visu mūžu.

 Lai mums kopā izdodas šādu kalnu sameklēt, sauli sirdī paturēt un laimi sev caur citu prieku rast!

 

AKTUĀLI

1.03. Konkurss "Lietas - likteņu liecinieces"

1.martā ir noslēgusies darbu iesniegšana Monreālas Sabiedriskā latviešu centra rīkotajam skolēnu konkursam "Lietas - likteņu liecinieces". Esam saņēmuši 90 lieliskus darbus, jaunieši ir čakli strādājuši gan grupās, gan individuāli. Tagad laiks darboties žūrijai, savukārt konkursa noslēgums un uzvarētāju apbalvošana notiks 26.aprīlī Okupācijas muzejā.

 

14.03. Padomes sēde. Vītolu fonda valde iepazīstināja padomi ar 2012./2013.mācību gada 1.semestra stipendiātu sekmēm.  

  

Šogad ir manāmi pielielinājies arī izcilnieku īpatsvars(vidējā atzīme sesijā 9 un augstāka).

       

 

JAUNĀS STIPENDIJAS

Marta jaunās stipendijas:

 - Edvīna Samuļa "Stipendija par izcilību"

 - Ģenerāļa Peniķa Vēstures fonda stipendija

 - ELVI stipendija 

                                

PASĀKUMI

07.03. Seminārs "Ko Tev neiemāca skolas solā"

  

  

  

  

 

Sadarbībā ar SEB banku jau trešo gadu pēc kārtas notiek seminārs "Ko Tev neiemāca skolas solā", kurā stipendiāti tiekas ar ziedotājiem, gūst jaunas zināšanas, smeļas iedvesmu un rod atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem. Šoreiz kā lektori uzstājās Vītolu fonda dibinātājs Vilis Vītols, jauns uzņēmējs Ivars Raciņš un, noslēdzot semināru, auditoriju uzrunāja ziedotājs, kā arī šā pasākuma iniciators Jānis Andersons.  

Pēc tikšanās stipendiāti savas pārdomas izteica vēstulēs, kuras adresēja lektoriem. Tajās paustais liecina, ka šādi pasākumi noteikti ir rīkošanas vērti:

Mērķtiecība. Šis vārds ir pirmais, kas nāk prātā sakarā ar ceturtdien notikušo lekciju. Mērķtiecība, izcīnot savu vietu zem saules. Mērķtiecība, veidojot savu biznesu. Mērķtiecība, dažādos veidos atbalstot studējošos jauniešus. Mērķtiecība, piedaloties savas valsts veidošanā. Patika kopējā pasākuma noskaņa – iedrošinošā, tā, it kā tev sacītu: viss izdosies!

Ir patiess pagodinājums atrasties šādu cilvēku kompānijā, par ko vienkārši cilvēcisks paldies!

/Mārtiņš Kokainis/

 

Gribēju pateikties par lielisko lekciju, vairākas dienas dzīvoju ar pārdomām par stāstīto, un bārstīju dažādus sadzirdētos citātus savējiem. Tā bija ļoti vērtīga pēcpusdiena un tādu noteikti vajag rīkot katru gadu, vai pat biežāk, jo tik interesanta NE-mācību lekcija man nebija bijusi nekad.

/Māra Kairiša/

 

Tādus cilvēkus kā Vilis Vītols, Ivars Raciņš un Jānis Andersons var klausīties stundām ilgi, tādēļ arī mans vienīgais ieteikums būtu lekcijas laiku pagarināt. Esmu droša, ka uzņēmējiem būtu, ko teikt, un studenti ķertu ikkatru viņu vārdu tikpat uzmanīgi. 

/Liene Radiņa/

 

Pēc tikšanās pacilātā noskaņojumā un ar smaidu uz lūpām braucu atpakaļ uz Jelgavu. Staroju no iedvesmas. Kopmītnēs vēl prātā pārcilāju sarunas un spilgtākos teicienus. Vītola kunga frāze – smags darbs un taupība- ir uzrakstīta uz mana datorīša desktop, lai ik pa brīdim ir redzeslokā.

/Baiba Kņūta/

   

 

21.03. Edvīna Samuļa pasākums "Stipendija par izcilību" 

 

 

 

21.martā noritēja Edvīna Samuļa pasākums "Stipendija par izcilību", kura ietvaros uzņēmējs, lektors un mecenāts Edvīns Samulis svinīgi pasniedza stipendijas izcilākajiem fonda stipendiātiem un Banku Augstskolas studentiem.

Edvīna Samuļa īpašo atzinību šogad saņēma 16 jaunieši, kuri mācību darbā sasnieguši vislabākos rezultātus - tā ir stipendija Ls 400 Mārtiņam Kokainim, kura sekmju izrakstā jau 4.studiju gadu pēc kārtas nav zemākā vērtējuma par 10 ballēm, kā arī stipendijas Ls 300, Ls 250, Ls 200 apmērā pārējiem studentiem, kuru sekmes apliecina viņu varēšanu un vēlmi sevi ziedot zināšanu apguvei.

Vairāk par pasākumu lasiet šeit

  

ZIEDOTĀJI MARTĀ

Martā fondam ir ziedojuši: Benita Riekstiņa, Edvīns Samulis, Juris Petričeks, Mārtiņš Kazāks, ESKILSTUNA ZONTAKLUBB (Latvijas Zonta klubu stipendijai), SIA "Dzelme un partneri", Sylvia Fluch un Māris Plūme (Viļņa Plūmes stipendijai Aizkraukles attīstībai), ERGO, Māra Hrgetič.

Martā Latvijas jauniešu atbalstam izglītības iegūšanā saziedots Ls 18 508,78

Paldies ziedotājiem!

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums