Arhīvs - Novembris 2017

NOVEMBRIS - 2017 

“Kā mūsu augstskola – augsne izaugsmei, tā arī Vītolu fonds mums palīdz augt. Saka – vītola koks dāvā pareģa spējas, parāda pasaules skaistumu un atver acis uz visu daiļo, kas vien ir pasaulē. Tā mēs šeit, Valmierā, atstājam plaukstošu ceļazīmi jauniešiem un ikvienam, kas izglītību augstu vērtē. Kā Vītolu Fonda vēstnesi.” /Valmieras augstskolas studenti, fonda stipendiāti/ 

STIPENDIJU JAUNUMI

-Elza Kampare palielina stipendiju skaitu.

 Elza Kampare

Šī gada pavasarī ziedotāja Elza Kampare dibināja stipendiju lauksaimniecības nozarē studējošai jaunietei. Lauksaimniecības nozare viņai ir sirdī tuva, jo savas darba gaitas Lauksaimniecības ministrijā aizvadījusi kā agronome. Ziedotāja ir pensionāre, kura šogad nosvinēja 91 gada jubileju. Novembrī, viesojoties fondā, viņa ziedoja vēl vienai stipendijai, lai atbalstītu kādu topošo ārstu. No Elzas Kampares staro siltums un labestība, ko spējam tikai apbrīnot. Paldies Elzai Kamparei par ziedojumu!

-Saņemts Evarista Bērziņa testamentārais novēlējums.

 
Evarists Bērziņš

No Amerikas saņemts Evarista Bērziņa testamentārais novēlējums “Evarista un Mārītes piemiņas stipendijai”. Stipendiju papildināja arī tuvinieku un bijušo stipendiātu ziedojumi bēru dienā, tādējādi apliecinot vēlmi saglabāt viņa vārdu un paveiktos darbus. Evarista Bērziņa atstātais mantojums būs atbalsts jauniešu studijām. Paldies Evarista Bērziņa māsai Aleksandra Needles par testamenta kārtošanu!

SARĪKOJUMI

01.11. ERGO tikšanās ar stipendiātiem

 
2017. gada stipendiāti kopā ar "ERGO" valdes locekli Baltijas valstīs Ingrīdu Ķirsi un stipendiju pārvaldītājām Revitu Lapiņu un Ketiju Fogeli.

Uzņēmums "ERGO" jau 15 gadus piešķir stipendijas bez vecāku gādības palikušiem, studēt gribošiem jauniešiem un organizē tikšanos ar saviem stipendiātiem. Šogad tikšanās notika Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kur stipendiātiem bija iespēja doties ekskursijā un aprunāties ar "ERGO" valdes locekli Baltijas valstīs Ingrīdu Ķirsi. Stipendiāte Dita Augule pēc tikšanās rakstīja: "Katru gadu rudens atnes gaidas pēc tikšanās ar "ERGO" pārstāvjiem. Šoreiz mūsu ceļš veda uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kas ir vieta, kur satiekas cilvēka prāts un sirds. Šīs abas vērtības ir katram cilvēkam jāprot sevī saglabāt. Paldies par iespēju piedalīties, būt kopā ar Jums un sajusties kā lielā, sirsnīgā "ERGO" ģimenē!” Paldies par tikšanos Ingrīdai Ķirsei, stipendiju pārvaldītājām Revitai Lapiņai un Ketijai Fogelei, kā arī organizatorēm Agnesei Grīnbergai un Judītei Osītei- Fjodorovai!

09.11. Uzņēmēju pateicības pusdienas restorānā “Bibliotēka N°1”.  

 
2017. gada uzņēmēji - ziedotāji restorānā “Bibliotēka N°1”. Foto: Jānis Brencis

Fonda dibinātāji Vilis un Marta Vītoli aicināja Latvijas uzņēmumu vadītājus-ziedotājus uz svinīgām pateicības pusdienām restorānā “Bibliotēka N°1”. Sarīkojumu atklāja fonda dibinātājs Vilis Vītols. Visus priecēja "Postfolkloras grupas RIKŠI" muzikālais priekšnesums, un stipendiāte Melisa Kaškura sirsnīgā uzrunā sacīja: “Mirdzēt, starot, izgaismot – tā izpaužas Vītolu fonda ziedotāju labestība un vēlme darīt savu Tēvzemi laimīgu, dārgakmeņos pašiem un viņu atbalstītajiem jauniešiem pārvēršoties, jo dārgakmeņi mūsu šodienas Latvijā – tie ir arī visi 2 900 augstāko izglītību ieguvušie jaunieši, kuri par tādiem kļuvuši, pateicoties ziedotāju nesavtīgajam darbam.”  Katrs ziedotājs  dāvanā saņēma  Pāvilostas jūrmalā izskalotos dzintarus. Noslēgumā sarīkojuma viesi devās uz Latvijas Brīvības pieminekli un parakstījās Goda grāmatā. Ar Latvijas uzņēmumu stipendijām šogad studē 181 stipendiāts. Sirsnīgs paldies ziedotājiem par ierašanos un labajiem vārdiem sarīkojuma laikā! Paldies restorānam “Bibliotēka N°1” par uzņemšanu un garšīgajām pusdienām, postfolkloras grupai “Rikši” un stipendiātei Melisai Kaškurai, Latvijas Brīvības pieminekļa sabiedrisko pieminekļu nodaļas vadītājai Mārītei Šenbergai un dzintaru lasītājam Eināram Vārsbergam!

23.11. Ziedotāja Jāņa Andersona tikšanās ar stipendiātiem "Rīgas Motormuzejā".

 
Jānis Andersons ar 2017. gada stipendiātiem "Rīgas Motormuzejā".

Ziedotājs Jānis Andersons ik gadu rīko tikšanos ar "Aivara Andersona ģimenes", SIA “Euroskor Latvijā” , "Zviedrijas un Latvijas Rotari fonda”, “Jāņa Andersona 50 gadu jubilejas”, "Viļņa Viktora Šveics piemiņas" un “Viktora Kulberga piemiņai - Rotari kluba” stipendiātiem. Šogad tikšanās un svētku pusdienas notika "Rīgas Motormuzejā". Stipendiāte Amanda Melnalksne pēc tikšanās rakstīja: "Jāņa Andersona kungs ir ļoti sirsnīgs un atvērts cilvēks, kurš dalās savā pieredzē, piedzīvotajā un pārdomās. Katra tikšanās ir brīnišķīga un piepildīta ar gūtām atziņām. Līdz šim nekad nebiju bijusi "Rīgas Motormuzejā", tāpēc man tas bija kas jauns un interesants. Tas bija lielisks ieskats vēsturē." Paldies ziedotājam Jānim Andersonam par tikšanos un "Rīgas Motormuzeja" muzeja speciālistam Jurim Vanagam!

24.11. Grāmatas “Labie ļaudis” atvēršanas svētki. 

 
Astrīda Jansone

Viesnīcas “Radi un draugi” konferenču zālē notika Astrīdas Jansones grāmatas “Labie ļaudis” atvēršanas svētki. Pirms diviem gadiem Astrīda Jansone sāka intervēt Vītolu fonda ziedotāju atmiņu stāstus – citus, tepat Latvijā, citus – pāri okeānam atlidojušus. Kopā grāmatā “Labie ļaudis” ietverti 44 stāsti no Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Zviedrijas, Anglijas, Vācijas un Latvijas, un tie visi iesākas līdzīgi, ar vārdiem: ,,Es piedzimu Latvijā…”  Grāmatā ir daudz mīlestības - pret cilvēkiem, pret savu zemi - savu Latviju. Un vēl - nesalaužama ticība jauniešiem, mūsu zemes nākotnei. “Labie ļaudis” ir Astrīdas Jansones dāvana Latvijas Republikas simtgadē un Vītolu fonda 15. jubilejas gadā. Tā ir izdota ar “Latviešu fonda” atbalstu un iegādājama "Jāņa Rozes”  grāmatnīcās.

30.11. "Saules aptieka" sarīkojums farmācijas nozarē studējošajiem studentiem.

 
Farmācijas nozarē studējošie stipendiāti kopā ar "Saules aptiekas" kolektīvu, Viju un Artūru Belēvičiem.

“Saules aptieka” ik gadu aicina uz tikšanos visus fonda farmācijas nozarē studējošos stipendiātus. Iepriekš stipendiāti ir apmeklējuši “Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju” un vakariņojuši restorānā “Benjamiņš”. Šogad “Saules aptiekas” kolektīvs kopā ar uzņēmuma īpašniekiem Artūru un Viju Belēvičiem aicināja stipendiātus uz “Eduarda Smiļģa Teātra muzeju”, kur gides Ritas Rotkales vadībā iepazinās ar latviešu teātra tēva dzīvesgājumu. Pēc tam kopā ar improvizatoru Uģi Toču stipendiāti spēlēja “ledus laušanas” spēles. Stipendiāti atzīst, ka šādas tikšanās ir patiesi vērtīgas, jo sniedz iespēju satikties ar ziedotājiem personīgi, un tās iedvesmo uz panākumiem. Paldies Vijai un Artūram Belēvičiem, Oksanai Meišelei un ”Saules aptiekas” darbinieku komandai!

TIKŠANĀS

08.11. Fondā viesojās "Daugavas vanagu" fonda Notingemas nodaļas priekšsēdis Krišs Ligers.   

 
Krišs Ligers

Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas ar “Daugavas vanagu” fonda Notingemas nodaļu. Paldies nodaļas priekšsēdim Krišam Ligeram par viesošanos!

08.11. Fondā viesojās Lia Heistere.

 
Lia un Biruta Heisteres.

Lia Heistere ir ziedotājas Birutas Heisteres meita, kas pārņēmusi mātes iedibināto tradīciju - fonda stipendiātiem dāvināt biļetes uz operu. Birutas kundze, kurai pašai dziedāšana un mūzika visu mūžu bijusi īpaši tuva, dod iespēju izbaudīt šīs mākslas valdzinājumu stipendiātiem, no kuriem daudzi Operas namu apmeklē pirmo reizi. Janvārī stipendiātiem būs iespēja apmeklēt operu “Turaidas roze”. Paldies Lia un Birutai Heisterēm!

15.11. Ziedotāja Māra Hrgetič tikās ar stipendiātiem.

 
2017. gada stipendiāti kopā ar ziedotāju Māru Hrgetič.

Novembrī ar saviem stipendiātiem tikās ziedotāja Māra Hrgetič. 2006. gadā viņa dibināja savu bērnu - Annas, Pētera un Kristiana - stipendijas. Kopā atbalstīti jau 24 jaunieši. Tikšanās laikā Māra Hrgetič iepazinās ar jaunajiem stipendiju saņēmējiem un tiem novēlēja panākumus studijās. Šogad ar Hrgetič ģimenes atbalstu studē Aleksandrija Vilaite, Agris Meinards Prikuls, Toms Mārtiņš Smilga, Līga Birzniece un Margita Rudzāte. Paldies Mārai Hrgetič par tikšanos!

16.11. Ziedotājs Väino Keelmann tikās ar stipendiātiem. 

 
Alekasndrs Lončs, Väino Keelmann un Ričards Križanovskis.

Viesojoties Latvijā Väino Keelmann tikās ar saviem stipendiātiem. Ričards Križanovskis ar ziedotāja atbalstu absolvēja Rīgas Ekonomikas augstskolu un tagad pārvalda savu jaundibināto uzņēmumu. Savukārt, stipendiāts Aleksandrs Lončs tikai šogad uzsācis savas studiju gaitas Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē. Abi stipendiāti tikšanās laikā pateicās ziedotājam par atbalstu. Paldies Väino Keelmann par jauko tikšanos!

AKTUĀLI

-Intervijas ar Vītolu fonda valdes priekšsēdētāju Vitu Diķi.

Decembra "Žurnāls Klubs" numurā (Nr.12, 2017) publicēta intervija ar Vītolu fonda valdes priekšsēdētāju Vitu Diķi par ziedošanu. Savukārt, “Iespējamā misija” blogā viņa stāsta par izglītības nozīmi, skolu un skolotāja lomu katra bērna dzīvē. "Gadiem ejot, iezīmējas tendence – fantastiski priekšmetu skolotāji spēj ietekmēt jauniešu profesijas izvēli. To redzam no Vītolu fonda stipendiātiem. Mēs zinām, no kurām skolām nāks biologi, matemātiķi, ķīmiķi, jo šajās skolās ir izcili pedagogi," uzsver Vita Diķe.

- Fonda stipendiāti piedalās “The Global Leadership Summit” konferencē.

Pateicoties bijušajai stipendiātei Zandai Vipulei, 18 Vītolu fonda stipendiāti piedalījās “The Global Leadership Summit” konferencē. Konference pulcēja ļoti daudzus vadītājus, draudzes kalpotājus, studentus un biznesa cilvēkus. Šogad konference notika jau septīto reizi, kurā piedalījās gandrīz 1000 dalībnieku. Paldies Zandai Vipulei par ies-

-Ziemassvētku kartiņu gatavošana. 

Visu novembri organizējām Rūķu darbnīcu, kurā tapa skaistas un mīļas apsveikumu kartītes. Paldies visiem stipendiātiem, kuri atsaucās Vītolu fonda aicinājumam gatavot Ziemassvētku kartītes! Tās ceļos pie ziedotājiem Amerikā, Austrālijā, Kanādā, Lielbritānijā, Vācijā, Dānijā, Venecuēlā, Zviedrijā, Dānijā, Ēģiptē un Spānijā.

-Aicinājums piedalīties akcijā “Mana dāvana Latvijai”.

Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) rīko akciju ar nosaukumu “Mana dāvana Latvijai”, aicinot atteikties no savām dzimšanas dienas dāvanām un tā vietā ziedot jauniešu stipendijām. Akcija notiek par godu Latvijas simtgadei. Vairāk par akciju variet uzzināt, rakstot manadavanalatvijai@gmail.com. Paldies Jānim Graudam un Kristīnei Saulītei par akcijas organizēšanu! Vairāk informācijas: http://laaj.org.au/laaj-aicinajums-piedalities-mana-davana-latvijai-izglitibai/

VEIKSMES STĀSTS

Novembrī piedāvājam bijušās stipendiātes Zanda Vipules veiksmes stāstu. 2003. gadā viņa kļuva par SIA „Solidas” stipendijas saņēmēju un vēlāk ieguva ekonomikas un biznesa vadības bakalaura grādu. Šobrīd Zanda strādā internacionālā firmā Latvijā, audzina trīs bērnus un iesaistās sabiedriskajā darbos. Viņa saka: “Izglītība ir tā, ko neviens nevar nekad atņemt!” 

 
Zanda Vipule

Esmu viena no pirmajiem Vītolu fonda studentiem, kas saņēma SIA„Solidas” stipendiju mācībām 2003. – 2005. mācību gadā, kuru izmantoju mācībām Rīgas Ekonomikas augstskolas bakalaura programmā. Paldies Andrim Feldmanim par stipendijas dibināšanu. Paralēli mācībām, 3. kursā, sāku strādāt „Microsoft Latvija”, taču pēc pusotra gada darba, devos maģistratūras piedzīvojumā uz Dāniju, Kopenhāgenas Biznesa Skolu. Tur man bija iespēja iegūt dubulto maģistra grādu. Lai gan ir jauki mainīt vidi un iepazīt citas tautu kultūras, tomēr mana sirds piederēja Latvijai, tāpēc pēc maģistrantūras beigšanas atgriezos mājās. Internacionālā vide vēl aizvien mani aizrauj, tāpēc strādāju eksporta konsultāciju un tirgus izpētes uzņēmumā „Gateway&Partners”, lai palīdzētu veiksmīgāk uzņēmumiem ieiet ārvalstu tirgos. Šobrīd esam attīstījuši sava uzņēmuma franšīzes, un ikdienā es palīdzu Moldovas un Gruzijas uzņēmumiem izlauzt ceļu uz eksporta tirgiem.

Esmu mamma trīs bērniem: puikam Mārcim – 6, Evelīnai – 4 un Nellijai – janvārī būs 2. Uzskatu, ka katrs ir pats savas laimes kalējs, tāpēc aktīvi iesaistos arī sabiedriskajā dzīvē, jau vairāk kā septiņus gadus dziedu gospelkorī, šobrīd vadu arī māmiņu tikšanos un Svētdienas skolu pirmsskolas vecuma grupai Rīgas vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā, kā arī esmu valdes priekšsēdētāja Latvijas Kristīgajā Studentu Brālībā. Šogad palīdzu organizēt GLS Latvija (www.glslatvija.lv) semināru vadītājiem un līderiem, kura ietvaros bija iespēja dāvināt fonda studentiem 18 Latvijas uzņēmēju ziedotās brīvbiļetes.

Vairāk kā desmit gadi ir pagājuši kopš esmu beigusi augstskolu, taču vēl aizvien ir prieks, ka Vītolu fonds un SIA „Solidas” ir devis stingru pamatu un aizmuguri, lai pilnveidotu manu izglītību, nedomājot par iztikas un studēšanas līdzekļiem. Tas ļāva praksē pielietot principu, ka nauda seko vēlmēm, vajadzībām un stiprai gribai, ko izmantoju arī tālāk stājoties un mācoties maģistrantūrā Dānijā. Tāpat arī priecājos, ka divām manām māsām arī bija iespēja mācīties ar fonda administrēto stipendiju atbalstu. Viena ir izstudējusi medicīnu un šobrīd strādā kā ģimenes ārste Lielvārdē un otra – šogad beidz doktorantūru RTU Būvniecības fakultātē, paralēli audzinot katra pa puikam. Paldies par Jūsu ieguldījumu Latvijas un manas ģimenes izglītības celšanā, jo izglītība ir tā, ko neviens nevar nekad atņemt!

SVEICAM LATVIJAS  REPUBLIKAS PROKLAMĒŠANAS GADADIENĀ!

Latvija. Nekad un nekur savā mūžā tu vairs nedzirdēsi skaistāka vārda par šo vārdu, tāpēc nemities to daudzināt, nebeidz slavēt valsti, kas šo vārdu nes. /Jānis Jaunsudrabiņš/

SVEICAM NOVEMBRA JUBILĀRUS!

Novembrī svētkus svin: Boriss Teterevs (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonds), Kārlis Livkišs (Kārļa Livkiša stipendija), Inese Auziņa-Smita (Ineses Auziņas-Smitas un Rodžera Smita stipendija), Andris Zālīte (Mairas Zālītes-Turaids piemiņas stipendija), Selga Beņķe (Beņķu-Rubeņu ģimenes stipendija), Ieva Tetere (SEB bankas stipendija).

ZIEDOJUMI NOVEMBRĪ

Novembrī ziedojuši: Mandatum Life Insurance Baltic SE Latvijas filiāle, Jāņa un Elfrīdas Rutku fonds, Elza Kampare, ERGO, Kristīne un Pēteris Saulīši, Lia Heistere, Juris Petričeks, Andris Vītoliņš, Zviedrijas latviešu pensionāri. 

Viļņa Plūmes stipendijaI Aizkraukles attīstībai ziedojuši: Artūrs Plūme, Māris Plūme.

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendijai ziedojuši: Y'S MEN klubs "Cēsis", Embassy of the People's Republic of China, Viktors Hausmanis, Aiva Vīksna, Baiba Anda Rubesa, Uldis Ivars Grava, Santa Baumane, Ausma  Cimdiņa, Edgars Kļaviņš*, Anita Libarte, Embajada de España en Letonia, Juris Borzovs, Juris Binde, Santa Tolēna*, Kristīne Lele*, Elīna Skangale*, Ilga Cunska-Brahmane*, Odile Soupison, Pēteris Kloks*, Anita un Greims Andersoni, Guntis Bērziņš, Fujii Mariko, Studenšu korporācija „Spīdola“. 

Kluso varoņu fonda stipendijai ziedojuši:  Vita Diķe, Ričards Spuris, Studenšu korporācija „Imeria“, Akadēmiskā vienība "Austrums", Latvijas Universitātes studenšu korporācija „Selga“,  Latviešu studentu korporācija "Lettgallia", Latviešu studenšu korporācija "Līga", Studentu korporācija un filistru biedrība "Fraternitas Metropolitana", Studentu korporācija "Latvia",  Studentu korporācija "Selonija".

Grāmatai “Labie ļaudis” ziedojuši: Juris Petričeks, Ināra Krūmiņa, Valdis Bērziņš, Gunārs Lozda, Vija Elsiņa, Sarmīte Vīksniņa, Jānis Brencis, Raimonds Kerno, Selga Beņķe, Arta Muceniece, Edīte Uztica, Ivars Silārs, Tija Sausiņa, Ileane Bolšaitis, Ildze Klešmane, Aina Birkava, Liāna Ose, Valda Auziņa, Anita Monozova, Ilze Šulce, Uģis Nastevičs, Ingrīda Meierovica, Agnese un Kaspars Vinogradovi, Kārlis un Inga Cerbuļi, Vilis un Marta Vītoli, Jānis Andersons, Māra Sīmane, Rita Kaimiņa, Matīss un Līga Kukaiņi, Kārlis Cerbulis, Maija Salna, Lilita un Ričards Spuri, Artūrs Dzenis, Vita Diķe, Inna Rozenšteina.

Draugu stipendijai ar Ziedot.lv portāla starpniecību ziedojuši: Ināra Krūmiņa, Ingars Kalējs, Toms Zvidriņš, Ilona Dzirniece, Ilze Krapāne, Jānis Stukuls, Aivars Junga, Tatjana, Laimonis Niedre, Ilona Mažeika, Mārtiņš Liniņš, Ilmārs Kašs, Ivanda Žodziņa, Zanda Zaļuma*, Kārlis Jakadels, Viktors Arbutavičs, Rihards Savickis, Mārcis Pauls,  Andris Bernāts, Kristaps Blūms, Elina Badune, Klāvs Renerts, Ginta Lejiņa, Mārīte Cakule, Agnija Bērziņa, Vozma Eliņa, Linda Juhna, Daina Bolšteins, Uģis Lācis, Ineta Kitenberga-Jansone, Inga Saknīte, Elva Eglīte*, Sandra Ābele*, Augusts, Alma, Elīna, Mārtiņš Klīve, Andris Rimsa, VADIMS Sobolevs, Inese Nigolase, Linda Rozenfelde, Nikolajs Petrovics, Kristaps, Viktorija Stūrīte, Sandra Kirilkina,  Natalja Jerofejeva, Līga Ārniece, Valda Aļeksējeva, Ilona Mažeika, Filips Birzulis, Zane Zamuška, Mečislavs Maculēvičs*, SIA “Viridi Lux”, Jānis Palkovs, Līga Germele, Paula Kaufelde, Germans Ļebezovs, Māra Ratke, Aiga Stabulniece,  Rihards Savickis, Māris BKALNS, Linda Ūdre, Ilmārs Grants, Ilmārs Kašs, Agnija Paula, Gunārs Valeniks, Māra Gvēre, Tatjana Lazdiņa, Ilze Poikāne, Andis Orbidāns, Mārcis Pauls, Ludmila Koroļenko, Aivis Liepiņš, Artis Frankovičs, Baltikums Bank AS, Viktors Zaķis, Svetlana Belacka, Diāna Šabanova, Viktorija Dolgosejeva, Igors Ponamarčuks, Līga Vasariņa*, Elita Pavlovska un 230 anonīmi ziedojumi. 

Ziedojumi

Novembrī...............18 225 EUR

Gadā...................1 226 125 EUR
Paldies ziedotājiem!

Seko līdzi jaunumiem arī Vītolu fonda Facebook.com lapā: 

https://www.facebook.com/VitoluFonds/?fref=nf

How to find us?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Contact us