Arhīvs - Novembris 2020

MĒNEŠA CITĀTS

“Paņemiet visu to vērtīgāko no šī laika - vai tā ir pieredze, vai sevis iepazīšana nestandarta apstākļos. Veidojiet paši savu ceļu, jo nauda te ir un te nav, bet cilvēks paliek. Tā arī ir dzīvē - nauda vienmēr visos laikos ir bijusi svarīga, bet galvenais ir neļaut, lai tā valda pār jums. Cilvēcīgums, dvēseliskums un spēja būt patiesam, nelokāmam tajā, kam jūs ticat - tas virzīs jūs uz priekšu. Nekad nepārstājiet sapņot! Vai tie ir mazi sapņi, vai lieli, jo, ja nav sapņu, tad jūs vienkārši eksistējiet. Lai arī cik tālu jūsu likteņa vējš aizpūtīs, neaizmirstiet par savām saknēm - kā par vecākiem, tā par dzimto Neretas novadu. Jo ozolu jau var nocirst un tas pārstās augt, bet kārkli - tos nocērtot tie dzen jaunus dzinumus un turpina augt. ESIET KĀ Kārkli dzīvē.” /Neretas novada uzņēmēju stipendijas dibinātājs Kaspars Ādams/

01.-20. Fondā viesojās ziedotāji Rita Kaimiņa, Arnis Apsītis, Māris Slokenbergs, Andris Kļaviņš.

06.11. Annas Olavs-Grambergas un Andra Stakļa tikšanās ar stipendiātiem.

17.11. SEB bankas prezidentes Ievas Teteres tikšanās ar stipendiātu.

Novembrī fondu sasniedza ziņa par ilggadēja ziedotāja Raimonda Kraukļa (04.03.1924.-24.10.2020.) aiziešanu Mūžībā. Tik neparasti gaišs un skanīgs ir bijis Raimonda Kraukļa mūžs, kurā ne mazums dziesmu izdziedātas, nošu rindas sarakstītas un daudz sirsnības dotas līdzcilvēkiem. 2013. gadā Vītolu fonds saņēma ziņu par divu draugu Raimonda Kraukļa un Pētera Strungas vēlēšanos dibināt stipendiju Elgas Rodzes-Ķīselis piemiņai. Abi kungi Elgu Rodzi-Ķīseli satika Sidnejas latviešu sabiedrībā un viņu draudzību piepildīja sirdij tuvā dzeja, mūzika un latviskās vērtības. Elgai Rodzei-Ķīselis aizejot mūžībā, Raimonds Krauklis un Pēteris Strungs izlēma kundzes testamentā atstātos līdzekļus nepaturēt sev, bet godināt viņas mūžu, dibinot piemiņas stipendiju studentiem Latvijā. Ar patiesu cieņu pieminām Raimonda Kraukļa dzīves ceļu!

- Ziedotājs, “Daugavas vanagu” Toronto nodaļas priekšsēdis Atis Otto Bredovskis saņem Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Šogad aprit 70 gadi Daugavas Vanagu Toronto nodaļai. Daugavas Vanagu rindās stājās tie latvieši, kuru sirdis pieder Latvijai, latviešu tautai un valodai. Jubilejas gadā organizācijas un tās biedru ieguldītais darbs ir ticis novērtēts – Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2020. gada 30. oktobrī nolēma atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 11. pantam par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni ilggadējo Kanādas latviešu sabiedrisko darbinieku un mecenātu, organizācijas Daugavas Vanagi Toronto nodaļas vadītāju Ati Otto Bredovski. Sveicam ar augsto apbalvojumu!

- Vītolu fonda dibinātājs Vilis Vītols saņem Ministru kabineta balvu.

3. novembrī Ministru kabinets piešķīris apbalvojumu piecām izcilām personībām un vienai sabiedriskai organizācijai par nozīmīgiem nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā. Ministru kabineta balva piešķirta uzņēmējam un mecenātam Vilim Vītolam par mūža ieguldījumu latviskās pašapziņas veidošanā un mecenātisma kustības veicināšanu Latvijā. Sirsnīgi sveicam Vītolu fonda dibinātāju ar augsto novērtējumu!

- Ērika Brītiņa piemiņas stipendijas saņēmējs - GADA AKTIERIS.

Ik gadu tiek rīkota “Spēlmaņu nakts” ceremonija, kurā tiek paziņoti gada labākie Latvijas skatuves mākslas pārstāvji un to veidotie darbi. Šogad par labāko aktieri Latvijā atzīts Kārlis Reijers (Latvijas Nacionālais teātris). 2014. gadā uzsākot studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, Kārlis saņēma Andra Kļaviņa dibināto krusttēva Ērika Brītiņa piemiņas stipendiju.  Sveicam ar panākumiem!

- AS “Citadele banka” stipendijas saņēmēja - GADA UZDRĪKSTĒŠANĀS.

Lepojamies ar AS “Citadele banka” stipendiāti (2017.-2019.) Baibu Baikovsku, kura saņēmusi augstu novērtējumu konkursā “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam". Nominācijā “Uzdrīkstēšanās” Baiba Baikovska saņēmusi galveno balvu, bet nominācijās “Sociālo tīklu balss” un “Izglītotājs” - atzinības rakstus. No sirds sveicam ar panākumiem!

- Stipendiātu palīdzība ziedotājai Astrīdai Jansonei.